REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 17 d. 13:58

L. Kasčiūnas vietoje suplanuoto tankų bataliono siūlys steigti kuopą: reikia stiprinti oro gynybą

Lietuva

Juliaus Kalinsko / ELTA nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


298375

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia siūlysiąs vietoje suplanuoto tankų bataliono steigti kuopą ir didesnį dėmesį skirti oro gynybos stiprinimui. Anot jo, ilgainiui tankų kuopa būtų didinama iki bataliono dydžio.

„Niekieno sąskaita. Tai yra ta pati divizija. Tik su divizija galima judėti sunkinimo kryptimi ir galima judėti įgalintojų, tai yra oro gynybos stiprinimo kryptimi. Kitaip tariant, aš nepriešinu, aš sakau, kad jeigu pirma buvo suplanuotas pirma sunkinimas, po to įgalinimas, tai aš siūlau sinchronizuoti šiuos procesus, eiti etapiškai sunkinant“, – trečiadienį žurnalistams sakė L. Kasčiūnas.

Ministras teigė manąs, kad vystant diviziją vietoje suplanuoto tankų bataliono pradžioje galėtų būti steigiama kuopa.

„Pavyzdžiui, pradedant nuo tankų kuopos šalia to lygiagrečiai, stiprinanti įgalintojus, stiprinant oro gynybą, įsigyjant vidutines ir artimojo nuotolio oro gynybos sistemas. Tai yra sinchronizacija toje pačioje biudžeto formulėje, tuose pačiuose biudžeto rėmuose, gal net šiek tiek ir pigiau“, – sakė jis.

Pasak ministro, ilgainiui divizijoje esančių tankų skaičius bus didinamas.

„Paspartintume oro gynybos sistemas ir trečią etapą, kuris buvo suplanuotas 2034 m. darytume dabar, stiprėtume oro gynybos srityje su papildoma vidutine oro gynybos sistema. O tankai judėtų savo kryptimi, bet etapiškai: viena kuopa, vėliau antra, trečia kuopa“, – akcentavo L. Kasčiūnas.

Visgi L. Kasčiūnas pabrėžia, kad visų pirma yra būtina pasiekti partijų sutarimą dėl gynybos finansavimo didinimo.

„Gal sutarsime dėl tokio finansavimo, kad viską bus galima daryti iš karto“, – pasvarstė jis.

Detaliau savo pasiūlymą ministras visų pirma ketina pristatyti premjerės organizuojamame partijų susitikime dėl gynybos.

ELTA primena, kad premjerė trečiadienį kviečia politinių partijų bei verslo atstovus dalyvauti trečiajame susitikime dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo.

Į susitikimą pakviestos politinių partijų, verslo bei Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA