REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 14 d. 10:00

L. Kasčiūnas: nėra pagrindo tirti A. Anušausko dėl slaptos informacijos atskleidimo žmonai

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


248604

Seimo Teisės ir teisėtvarkos vicepirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) prašydama išsiaiškinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atskleidė savo sutuoktinei įslaptintą informaciją apie Rusijos invaziją į Ukrainą.

NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas savo ruožtu teigė nematantis pagrindo tokiam tyrimui, nes informacija apie gresiantį Maskvos puolimą buvo ir viešojoje erdvėje.

A. Širinskienė prašo atlikti tyrimą dėl LNK televizijos laidai „Bus visko“ Linos Anušauskienės pasakytų žodžių, jog apie karo Ukrainoje pradžią ji sužinojusi keliomis savaitėmis anksčiau, nei prasidėjo įvykiai.

„Kol niekas net negalvojo ir nekalbėjo, kad čia bus tikrai karas, tai jisai, atsimenu, gal net pora savaičių iki to prasidėjusio karo man pasakė. Sako, žinok, čia bus labai rimti dalykai, žodžiu, kad ne tik ten pasienyje kažkoks galbūt ten konfliktas, bet bus realūs karo veiksmai“, – teigė L. Anušauskienė.

Pasak A. Širinskienės, iš šios citatos akivaizdu, kad krašto apsaugos ministras savo sutuoktinei atskleidė valstybės paslaptį sudarančią informaciją, gautą iš NATO partnerių.

„Toks informacijos nutekėjimas ministro sutuoktinei, kuri vėliau gali ją paskleisti žiniasklaidoje, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, žemina Lietuvos patikimumą NATO partnerių akyse, kelia pavojų tiek mūsų, tiek NATO partnerių žvalgybos saugumui“, – pareiškė parlamentarė.

Ji paragino A. Anušauską trauktis iš krašto apsaugos ministro pareigų.

Seimo NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas penktadienį BNS sakė nematantis pagrindo tokiems kaltinimams.

„Prieš prasidedant karui Ukrainoje mes jau prieš 90 dienų žinojome, kad jis prasidės. Tuomet pirmą kartą amerikiečiai apie tai buvo pasakę viešai. Tokiu būdu Amerika bandė atgrasyti Rusiją nuo šito veiksmo ir jau lapkritį–gruodį mes girdėjome viešai aiškius amerikiečių pasakymus, kad tai yra įmanoma“, – tvirtino NSGK vadovas.

„Dar priminsiu, kad vasario 12 dieną, tai yra prieš dvi savaites iki karo pradžios, (JAV prezidentas – BNS) J. Bidenas jau buvo pareiškęs, kad puolimas gali būti vasario 16 dieną, dėl to mūsų delegacija važiavo į Radą parodyti solidarumą“, – sakė L. Kasčiūnas.

Dėl jis tvirtino nemanąs, kad koks nors parlamentinis tyrimas šiuo klausimu būtų prasmingas, nors sprendimą priims komitetas.

„Nematau aspekto, kuris sukrėstų dėl slaptos informacijos atskleidimo. Tai buvo vieša“, – pabrėžė Seimo narys.

Rusijos invazija į Ukrainą prasidėjo vasario 24 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA