Politika | 4 MIN.

L. Kasčiūnas įvertino V. Putino užmojį dislokuoti ginklus Baltarusijoje: tai siekis įbauginti NATO

Raminta Majauskaitė
2023 m. birželio 11 d. 15:28
6458c3fc1bda420230508zged160.jpg

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tikina, kad Vladimiro Putino užmojis kaimyninėje Baltarusijoje nuo liepos pradžios dislokuoti branduolinius ginklus yra siekis įbauginti Vakarus. Pasak jo, artėjant NATO viršūnių susitikimui galima tikėtis įvairių provokacijų.

„Kariniu požiūriu kritinio skirtumo kur dislokuojami ginklai nėra: šalia NATO sienos ar Rusijos teritorijoje, ar kur nors kitur“, – Eltai teigė NSGK pirmininkas.
 
Pasak jo, esmingai situacija nesikeis, nes branduolinio ginklo kontrolę išlaikys Rusija.
 
„Branduolinio ginklo dislokavimo formulė yra tokia, kad jis bus Baltarusijos teritorijoje, bet ir toliau bus visiškai valdomas Rusijos. Kitaip tariant, Lukašenka raktelių nuo visos sistemos neturės. Iš esmės tai liudija apie galutinę Baltarusijos integraciją į Rusijos pusę“, – paaiškino L. Kasčiūnas.
Politiko nuomone, Rusija bando įbauginti NATO šalis, kad jų parama Ukrainai būtų „ne tokia kokios tikisi ukrainiečiai“.
 
„Rusija bando kurti baimės faktorių Vakarų visuomenėms, ypač daliai tų visuomenių, kurios vis dar galvoja, kad jeigu netieksime ginklų Ukrainai, neplėsime NATO, tai tokiu atveju Rusija atsitrauks. Tai naivi, pacifistinė nuostata, kuri vis dar gyva tam tikruose sluoksniuose. Dislokuodami branduolinius ginklus arčiau  NATO sienų rusai tam tikra prasme siunčia signalą šiems sluoksniams, kurie vėliau sakys, kad neeskaluotume situacijos, neprovokuotume rusų, nes tai gali baigtis branduoliniu smūgiu“, – sakė L. Kasčiūnas.
 
NSGK pirmininkas tikisi, kad Lietuvos iniciatyva šis Rusijos žingsnis bus aptartas visuose NATO gynybos planuose.
 
„NATO turėtų tam tikrus sprendinius padaryti rytiniame flange. Neatsitraukti, bet parodyti, kad ir čia yra sutelktų pajėgumų. Nekalbu apie branduolinio ginklo dislokavimą, kalbu apie kitus dalykus, kurie parodytų, kad mes neišsigąstame, mes mokame atremti, žinome kaip atsakyti.
Turi būti tam tikras atsakas“, – komentavo L. Kasčiūnas.
 
ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paskelbė ketinantis nuo liepos pradžios Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus.
 
V. Putinas sakė, kad parengiamieji darbai atitinkamuose objektuose bus baigti liepos 7 ir 8 dienomis. Tada, pasak jo, prasidės perkėlimas.
 
Pasak Rusijos valstybinės naujienų agentūros TASS, šis pareiškimas nuskambėjo po susitikimo su Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka.
 
Tai reikštų, kad perkėlimas prasidėtų prieš pat NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Lietuvoje, kuri ribojasi su Baltarusija. Susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis.
 
Kovo 25 dieną V. Putinas paskelbė, kad perduos Rusijos branduolinius ginklus savo sąjungininkei Baltarusijai. Šį žingsnį jis teisino tuo, kad JAV jau daugelį metų laiko branduolinius ginklus Europoje, įskaitant Vokietiją.
 
Vakarų kariniai sąjungininkai griežtai kritikavo šiuos planus. A. Lukašenka jau gegužės pradžioje pareiškė, kad ginklų perdavimas jo šaliai prasidėjo.
 
Jei Maskvos planas bus įgyvendintas, Baltarusija gaus branduolinių raketų pirmą kartą po 1990 metų, kai po Sovietų Sąjungos žlugimo savanoriškai atsisakė branduolinių ginklų. Ketinama dislokuoti raketas „Iskander“, kurios gali būti ginkluotos branduolinėmis kovinėmis galvutėmis.
 
Pasak TASS pranešimo, keli Baltarusijos naikintuvai taip pat buvo pritaikyti gabenti naujuosius ginklus.

Šiauliai
Nelaimė Šiauliuose: daugiabučio kieme rastas kūnas
Gruodžio 12 dienos vakarą Šiauliuose rastas mirusio žmogaus kūnas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Laikas visuomet bėga greitai, bet ypač – gruodį. O kad nereikėtų sukti galvos, kuo nustebinti artimuosius švenčių metu šiemet, TV3 žiniasklaidos grupės žiūrovams į pagalbą skuba laida „Kotrynos burtai“. Kotryna Starkienė pasidalins ne tik lengvai paruošiamų užkandžių paslaptimis, bet ir karta iš kartos perduodamais receptais.
Lietuva | 3 MIN.
0
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Pakruojis
Rusija Baltarusijoje dislokuoja vidutinio nuotolio balistines raketas „Orešnik“, kurių taikiniu taps Europa.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Nelaimė nutiko tamsiu paros metu Pakruojyje, Kruojos gatvėje.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Šešios Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) narės piktinasi asociacijos vadovo bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nario Jono Staselio kreipimusi į visuomeninio transliuotojo generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, prašant pasiaiškinti dėl vykdytos protesto akcijos „Šalin rankas“. Trys iš jų J. Staselį ragina atsistatydinti iš LMKA prezidento pareigų.
Lietuva | 5 MIN.
2
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Lietuva | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0
Radviliškio rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje vienbalsiai pritarė taikos sutarties pasirašymui tarp Savivaldybės ir Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos. Šis sprendimas padėjo tašką daugiau nei penkiolika metų besitęsiančioje istorijoje dėl Socialinių paslaugų centro pastato nuosavybės ir naudojimo.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Rusija Baltarusijoje dislokuoja vidutinio nuotolio balistines raketas „Orešnik“, kurių taikiniu taps Europa.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Pasak aukščiausiosios ES diplomatės, bet koks taikos susitarimas, kuriuo siekiama užbaigti Rusijos karą Ukrainoje, bus ilgalaikis tik tuo atveju, jei Maskva padarys realias nuolaidas, įskaitant ginkluotųjų pajėgų dydžio ribojimą ir augančio karinio biudžeto mažinimą, praneša naujienų portalas „TVP World“.
Pasaulis | 4 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Gruodžio 12 dienos vakarą Šiauliuose rastas mirusio žmogaus kūnas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Penktadienio rytas Joniškio mieste ir rajone prasidėjo neramiai. Policijos pareigūnai skubėjo raminti įsismarkavusius ir kumščių nenulaikančius gyventojus.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Spindulio gatvėje oficialiai baigti rangos darbai. Čia iš esmės sutvarkyta važiuojamoji dalis: atnaujinta 660 m asfalto dangos kartu su nuovažomis.
Gatvė | 2 MIN.
1
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Antradienio vakarą Radviliškio sporto arenoje tvyrojo ypatinga atmosfera: FSK „Radviliškis“ žaidė paskutines šių metų rungtynes namuose.
Sportas | 3 MIN.
0
„Šiaulių bėgimas“ tapo 2025 metų Lietuvos sporto iniciatyva. Į šį renginį įsitraukė visos Šiaulių miesto švietimo ir sporto įstaigos: vieni stojo prie starto linijos, kiti kūrė trasas, rūpinosi saugumu, logistika ir šventine atmosfera.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Artėjant gražiausioms metų šventėms, kviečiame apsilankyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Čia šventinė nuotaika kuriama ne tik knygomis, bet ir mažais stebuklais. Apie juos – šioje „Mama kalba“ laidoje, kuri ypač tiks visai šeimai.
Kultūra | 5 MIN.
0
Apsilankyti ryškių, vasariškų spalvų pasaulyje, pažinti vidinį kuriančių moterį pasaulį, prisiminti vasarą ir sušildyti širdis prieš didžiąsias metų šventes radviliškiečius pakvietė Radviliškio viešosios bibliotekos galerijoje (III a.) atidarytos dvi parodos: Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Dailės studijos moterų kūrybinių darbų paroda „Vasara, kuri nesibaigia“ ir personalinė šios studijos dalyvės Janinos Liubavičienės tapybos darbų paroda.
Kultūra | 4 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
2025 m. gruodžio 10 d. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ duris atvėrė Mindaugo Juodžio tapybos paroda „Atspindžiai“. Dailininko kūriniai – tarsi sapniški vaizdiniai, kuriuose susilieja fikcija ir realybė, praeitis ir dabartis. Abstrakcijos ir formos čia virsta subtiliomis spalvų kompozicijomis, skirtomis pažadinti jausmą, priversti sustoti, įsižiūrėti ir patirti.
Kultūra | 4 MIN.
0
Skėmių seniūnijoje jau tapo tradicija baigiantis kalendoriniams metams mažus ir didelius pradžiuginti sušvitusiomis eglutėmis bei padėkoti žmonėms už gerus darbus.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Tauragė
Lietuva
Lietuvos ryto TV laida „Geriausias“ ir toliau kviečia žiūrovus leistis į pažintines keliones po geriausias, išskirtiniausias ir kartais dar ne visiems atrastas Lietuvos vietas. Šįkart laidos vedėjas Egidijus Vaškelevičius į kelionę po Tauragės apskritį pakvietė žinomą turinio kūrėją Edviną Malakauską.
Veidai | 3 MIN.
0
Laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“ viešėsianti verslininkė, atlikėja Oksana Pikul mielai leisis į kalbas apie praeitį. Prisiminusi „Olialia pupyčių“ laikus, ji patikins, kad su dabartine branda nerdama į tokią veiklą būtų verslesnė.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 12-osios horoskopas: ramybės žvilgsnis į detales
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vėlyvą rudenį ir žiemą Lietuvoje prasideda citrusinių vaisių metas – prekybos vietose pakvimpa apelsinais, greipfrutais, saldžiais mandarinais bei prinokusiomis citrinomis. Tai laikotarpis, kai ypač verta išbandyti šių vaisių skonių įmantrybes virtuvėje, todėl „Rimi“ dalijasi keliais įkvepiančiais receptais – vienas jų tiks pasitinkant Kūčias, kitas – gali virsti saldžia Kalėdų dovana.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms visiems gerai pažįstama atlikėja, verslininkė bei „Lidl“ ambasadorė Natalija Bunkė atveria duris į savo šventinio pasiruošimo užkulisius – nuo įspūdingų dekoracijų, jaukių vakarų su artimaisiais iki akimirkų virtuvėje. Šiemet žinoma moteris ne tik kviečia pažvelgti į jos šeimos Kalėdų tradicijas iš arčiau, bet ir dalijasi ypatingu, bet nebrangiu kepenėlių pašteto receptu, kuris nustebins net ir pačius išrankiausius šventinės vakarienės svečius.
Virtuvė | 5 MIN.
0