REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 10 d. 12:31

L. Kasčiūnas: bus ieškoma būdų, kaip užduoti klausimus dėl VSD informacijos rinkimo

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


261352

Dėl parlamentinio tyrimo aiškinantis Valstybės saugumo departamento (VSD) darbo aplinkybes nėra apsispręsta, bus ieškoma būdų, kaip užduoti klausimus, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Nekalbu apie tyrimą, nesakau, kad jo nereikia, kol kas dar nėra apsispręsta. Pirmiausia bus ieškoma būdų, kaip tuos klausimus užduoti“, – penktadienį žurnalistams sakė jis,

Pasak jo, klausimai bus formuluojami ir šalies vadovui Gitanui Nausėdai, ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui Dariui Jauniškiui.

„Pagal blokus, aišku, yra pranešėjo ir VSD istorija, trąšų verslo atstovų dalyvavimas rinkimų kampanijoje Gitano Nausėdos, lygiai taip pat formuluojami klausimai bus susiję su rinkimų finansavimo aspektais, tai yra tas neatitikimas tarp finansų ir monitoringo rezultatų, kurie parodė labai panašų visų trijų kandidatų matomumą ir kiti dalykai, susiję su finansų organizavimu, paramos rinkimu“, – kalbėjo jis.

L. Kasčiūno nuomone, trąšų verslo atstovų dalyvavimas galėtų būti NSGK keliamas klausimas.

„(...) Bet jeigu kalbame apie rinkimų finansavimo klausimus, tai čia nėra nacionalinio saugumo gynybos klausimas, čia yra Susirinkimų komisijos klausimas, Teisėtvarkos komiteto klausimas“, – kalbėjo jis.

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas „valstietis“ Dainius Gaižauskas sakė matantis galimybę tyrimui tik dėl vadinamųjų „valstybininkų“.

„Jeigu matysim, kad visas eskaluojamas procesas ir daugiau paaiškės faktinių aplinkybių, tikrai mes būsim tie opozicijos seimo nariai, kurie inicijuosim ar prašysim tyrimo šia kryptimi, nes dabar tas, kas vyksta, skandalas, jis tikrai kelia labai daug klausimų“, – sakė jis.

„Valstybininkais“ neoficialiai vadinta tarnautojų ir pareigūnų grupė, galimai dariusi jų įgaliojimus viršijusį poveikį svarbiausiems Lietuvos politiniams ir ekonominiams procesams.

Svarstymai dėl galimo parlamentinio tyrimo kilo žurnalistams Dovydui Pancerovui ir Birutei Davidonytei išleidus knygą, kurioje pateikiamas aukštas pareigas VSD užėmusio pareigūno liudijimas. Pranešėjas teigė, kad jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti G. Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų komandas, pats pranešėjas tikino, kad tikrinta tik G. Nausėdos, o R. Bridikis patvirtino, kad sąrašai buvo gauti iš paties G. Nausėdos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA