REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 18 d. 10:37

L. Kasčiūnas apie A. Anušausko užuominas dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų: užmetė visus klaidinantį „dūmų paketą“

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


295193

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad iš pareigų besitraukiantis ministras Arvydas Anušauskas savo užuominomis apie galimus neskaidrumo atvejus krašto apsaugos viešųjų pirkimų sistemoje – klaidina visuomenę. Politikas atkreipia dėmesį, kad atsakingos tarnybos aiškiai įvardino kyšininkavimo atvejų nefiksavusios.

„Klaidas galiu įvardinti, kad kažkas užmetė dūmų paketą (...), kuris mus visus ir klaidina. Aš nevertinu desperacijų, aš vertinu tarnybų faktus – tarnybos pasakė aiškiai, kad jokių skundų, jokių kyšininkavimo atvejų jie nėra fiksavę“, – pirmadienį žurnalistams teigė L. Kasčiūnas.

Visgi, kodėl A. Anušauskas nusprendė mesti šešėlį dėl viešųjų pirkimų skaidrumo, L. Kasčiūnas vertinti nenorėjo.

„Klausimai išeinančiam ministrui“, – lakoniškai atsakė jis.

NSGK pirmininkas pakartojo, kad jei premjerė nuspręstų jį deleguoti į krašto apsaugos ministrus, tokiam žingsniui jis būtų pasiruošęs.

„Čia pirmiausiai valstybės vadovo ir Vyriausybės vadovės reikalai, jie spręs, jeigu aš tinkamas, tai pasikartosiu – aš pasiruošęs atlikti tas pareigas. Ir vienas svarbiausių dalykų atliekant šias pareigas –sutelkti paramą ir papildomam gynybos finansavimui Seime, ir, be jokios abejonės, kitiems labai svarbiems sprendimams kaip visuotinis šaukimas“, – sakė jis.

Visgi politikas teigė, kad apie ministrės pirmininkės planuojamas rokiruotes tarp jo ir A. Anušausko nebuvęs informuotas.

„Aš manau, kad naujas ministras tikrai turės neišvengiamai pasikelti popierius sistemoje ir pasižiūrėti, kas ten yra, kur čia yra išgalvota, kur čia yra rimta ir tikra“, – akcentavo jis.

L. Kasčiūnas taip pat pripažino, kad naujam ministrui kils iššūkių vėl siekiant susodinti partijas prie bendro stalo diskutuoti apie gynybos finansavimą.

„Iš tikrųjų dabar nėra lengva situacija pokalbiams ir naujam ministrui, kas juo bebūtų, opozicines partijas susodinti atgal prie stalo ir kalbėtis apie tuos dalykus, kurie yra gyvybiškai Lietuvai svarbūs“, – pabrėžė jis.

ELTA primena, kad žinia apie netikėtą ministro atsistatydinimą pasirodė penktadienį. A. Anušauskui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame nurodyta, jog premjerė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Šeštadienio ryte apie atsistatydinimą daugiau detalių pateikė ir pats A. Anušauskas. Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams A. Anušauskas sakė, kad jis iš premjerės sulaukė pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. Kaip teigė politikas, jis tokios „rokiruotės“ atsisakė.

Visgi, po susitikimo su prezidentu A. Anušauskas taip pat užsiminė apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje – politikas tikino susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.

Savo ruožtu I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

Kad yra pasiruošęs sėsti į krašto apsaugos ministro postą šeštadienį sakė NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas. Pasak jo, tą jis padarys jei tik sulauks pasiūlymo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA