REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Sausio 30 d. 11:08

Kyjivas Tarptautinį olimpinį komitetą pavadino „karo kurstytoju“

Pasaulis

Stop kadras.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


257800

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas pirmadienį pavadino Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) „karo kurstytoju“ po to, kai sporto organizacija pareiškė svarstanti būdus, kaip Rusijos sportininkai galėtų dalyvauti varžybose.

„TOK yra karo, žudymo ir destrukcijos kurstytojas. TOK su malonumu stebi, kaip Rusija naikina Ukrainą, o paskui suteikia Rusijai platformą genocidui propaguoti ir skatina ją toliau žudyti. Akivaizdu, kad Rusijos pinigai, už kuriuos perkama olimpinė veidmainystė, neturi Ukrainos kraujo kvapo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė M. Podoliakas.

TOK susidūrė su Ukrainos pasipriešinimu po to, kai praėjusią savaitę pareiškė, kad svarsto galimybę leisti rusams dalyvauti žaidynėse kaip neutraliems sportininkams.

Nuo tada, kai rusų pajėgos praėjusių metų vasarį įsiveržė į Ukrainą, Rusija ir jos sąjungininkė Baltarusija buvo priverstos kone visiškai pasitraukti iš olimpinio sporto.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad Rusijos dalyvavimas 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse reikštų parodymą, jog „teroras gali būti priimtinas“.

„Esą galima nematyti to, ką Rusija daro su Chersonu, Charkivu, Bachmutu, Avdijivka“, – vakaro vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis, turėdamas omenyje miestus, kuriuos nuolat atakuoja Rusija.

V. Zelenskis pridūrė, kad po praėjusią savaitę įvykusio pokalbio telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu), jis nusiuntė laišką prancūzų vadovui dėl būtinybės neleisti Rusijai dalyvauti Paryžiaus olimpiadoje.

„Rengdamiesi Paryžiaus olimpiadai turime būti tikri, kad Rusija negalės ja ar bet kokiu kitu tarptautiniu sporto renginiu naudotis agresijos ar savo valstybinio šovinizmo propagandai“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Ukrainos sporto ministras Vadymas Hutcaitas perspėjo, kad jo šalis gali boikotuoti kitų metų vasaros olimpines žaidynes, jei jose bus leista dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams.

Azijos olimpinė taryba (OCA) ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai galės dalyvauti šių metų Azijos žaidynėse, nepaisant Maskvos invazijos į Ukrainą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA