REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 2 d. 11:38

Kvietimo dalyvauti iš „Kaunas pride“ sulaukusi V. Čmilytė-Nielsen renginyje nedalyvaus: reikalavimus laiko svarbiais

Kaunas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su „Kaunas Pride" atstovais. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


186602

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis teigia, kad tai, ar šeštadienį planuojamos „Kaunas pride“ eitynės įvyks, priklausys nuo teismo sprendimo.

„Viskas bus taip, kaip nuspręs teismas. Mūsų nuomonė yra tokia, jų nuomonė ir prašymas – kitoks. Jeigu teismas nuspręs leisti, tegu vaikšto“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kauno meras.

Pats meras pažymėjo, kad tokioms eitynėms ir LGBTQ+ bendruomenės keliamiems reikalavimams nepritaria.

„Mano, kaip normalaus sveiko vyro, gyvenančio ir mylinčio moteris, matomai, suprantate, kokia yra nuomonė. O čia – kaip jums patinka, taip jūs ir gyvenkite“, – teigė V.  Matijošaitis

„Kaunas pride“: organizatoriai sako ketvirtadienį įteikę 14 Seimui ir Vyriausybei dedikuotų reikalavimų.

„Reikalaujame teisės į santuoką, partnerystę ir įsivaikinimą. Manome, kad tai turi būti užtikrinta visiems Lietuvos žmonėms. Reikalaujame socialinių garantijų ir paslaugų visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą (...) Reikalaujame, kad būtų pakeistas nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas, kuriuo remiantis yra diskriminuojama LGBTQ+ bendruomenė“, – po susitikimo su Seimo pirmininke ketvirtadienį sakė „Kaunas pride“ atstovas Rokas Budrauskas.

„Kaunas pride“ atstovai pažymi, kad nepaisant savivaldybės užimtos laikysenos, planuojamos eitynės įvyks kaip suplanuota – šeštadienį. Organizatorių teigimu, į jas susirinks apie tūkstantis žmonių.

„12 valandą visi žmonės yra kviečiami rinktis prie Soboro, Nepriklausomybės aikštėje. Žygiuosime Laisvės alėja iki jos galo ir apsisukę grįšime atgal prie Soboro“, – ketvirtadienį sakė R. Budrauskas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA