REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 10 d. 14:21

Kviečia padėti sutvarkyti stichijos nusiaubtą Žagarės regioninį parką

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


275183

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniuose tinkluose paskelbė kvietimą padėti sutvarkyti stichijos nuniokotą Žagarės regioninį parką.

„Vienas seniausių Lietuvos miestų, garsėjantis gamtos ir kultūros paveldu, Žagarės regioniniu parku ir jo išskirtine verte, Vyšnių festivaliu, kviečia savanorius padėti pašalinti audros padarinius. Ypač reikalingi žmonės su pjūklais ir šakų surinkėjai. Visus, galinčius padėti, prašome kreiptis į Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktorių Mindaugą Balčiūną“, – skelbiama įraše.

Rugpūčio 7 dieną galingas uraganas nuniokojo Žagarės miestą Joniškio rajone. Vos kelias minutes siautėjusi stichija negailestingai pakeitė Žagarės vaizdą išversdama, nulauždama nesuskaičiuojamą kiekį medžių tiek pačiame mieste, tiek ir aplink jį. Šimtametės pušys, ąžuolai, liepos, klevai tarsi ploni šakaliukai virto ir lūžo Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje prie Žvelgaičių ežero, Žagarės miesto centre aplink Švėtės upę, Žagarės dvaro parke, liuteronų kapinėse prie pat sienos su Latvija. Kelių centimetrų dydžio kruša negailestingai niokojo gyventojų turtą, augalų lapus ir derlių. Į uragano epicentrą pakliuvę žuvo paukščiai. Neapsieita ir be žmonių aukų – parko pakraštyje medžių prispausta žuvo moteris. Nusiaubusi Žagarę, vėtra milžiniškų nuostolių ir žalos pridarė ir kaimyninėje Latvijoje.

Kaip skelbia direkcija, iškart praslinkus audrai žagariečiai bendruomeniškai suskubo tvarkytis – šalinti ant kelių užkritusius medžius, valyti lietaus surinkimo sistemos šulinėlius, padėti vienas kitam tvarkyti nuniokotas sodybas ir turtą. Žagarės gatvės jau pravažiuojamos, tačiau visiškai pašalinti audros padarinius prireiks ne tik laiko, bet ir didelių žmonių pajėgų. Akivaizdu, jog vien bendruomenės pastangų neužtenka. Žagarės dvaro parke ir kitose vietose, kur daug lūžusių ir išverstų medžių, vaikščioti vis dar labai nesaugu dėl grėsmingai pasvirusių medžių, pakibusių nulūžusių šakų. Todėl šias vietas būtina sutvarkyti kuo greičiau, norint išvengti daugiau nelaimių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA