REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Vasario 21 d. 13:53

Kviečia išrinkti gražiausią lietuvišką Prienų krašto įmonės ar įstaigos pavadinimą

Prienai

pixabay.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Prienų rajono savivaldybė


292695

Kiekvienais metais Lietuvoje ir užsienyje vasario–kovo mėn. rengiamos Lietuvių kalbos dienos – daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbai, Lietuvos kultūrai ir istorijai. Lietuvių kalbos dienas inicijuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Prienų rajono savivaldybė taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir jau trečią kartą rengia gražiausių lietuviškų mūsų krašto įmonių ir įstaigų pavadinimų konkursą, kurio tikslas – pasidžiaugti lietuviškais vardais pasipuošusiomis įmonėmis ir įstaigomis, padėkoti jų steigėjams ir skatinti kitas įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus pavadinimus.

Šiais metais gražiausią pavadinimą renkame iš 2023 metais Juridinių asmenų registre įregistruotų Prienų rajono įmonių ir įstaigų pavadinimų sąrašo. Konkurse dalyvauja uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos ir viešosios įstaigos (iš viso 86 pavadinimai). Pavadinimų vertinimo kriterijai: pavadinimas turi atitikti bendrinės kalbos normas, negali būti dirbtinis žodis, pavadinime neturi būti vartojami įvairūs skaičių ir raidžių deriniai, pavadinimas turėtų būti įdomus ir susijęs su įmonės veikla.

Konkurso komisijos sprendimu į gražiausiojo titulą pretenduoja šie pavadinimai:
MB „Pagauk saulę“ (elektros sistemų įrengimas)
MB „Plieno namas“ (prekyba šiltnamiais, jų priedais ir pan.)
UAB „Smilgutė“ (maisto gamyba)
MB „Mezgam“ (prekyba tekstilės gaminiais)
MB „Menas keliauti“ (kelionių organizavimas)
VšĮ „Auk kartu“ (švietimo paslaugos)

Kviečiame balsuoti ir išrinkti konkurso nugalėtoją! Balsuoti už labiausiai patikusį pavadinimą galima čia ir feisbuko paskyroje iki kovo 5 dREDAKCIJA REKOMENDUOJA