REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 7 d. 13:39

Kviečia dalyvauti virtualioje viktorinoje „Saulės miestas ir jo kalbinės ypatybės“

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


294250

Tebevykstant diskusijoms dėl Šiaulių miesto žemaitiškumo paradigmos, kyla natūralus poreikis pažvelgti į aukštaitišką Šiaulių tapatybės pusę. Tuo tikslu 2024 m. kovo 14 d. rengiama pirmoji virtuali šiaulietiško – aukštaitiško – kalbinio ir etnokultūrinio identiteto viktorina.

Tai yra lyg ir 2023 metais vykusios virtualios viktorinos „Šiaulių kraštas kalboje ir kultūroje“ tęsinys, tik daugiau orientuotas į Šiaulių miesto kalbos ypatybes. Viktorinos tikslas – skatinti Šiaulių miestiečius domėtis savo kalbinės ir etnokultūrinės tapatybės klausimais.

Viktoriną sudaro 20 klausimų, iš kurių maždaug pusė siejami su Šiauliais, kita pusė – su šiauliečių kalbos praktine vartosena. Atsakant į klausimus, iš pateiktų kelių galimų atsakymų variantų turės būti pasirinktas vienas.

Viktorina pildoma vieną kartą. Gavus kelis to paties asmens atsiųstus viktorinos variantus, pirmumas bus teikiamas anksčiausiai užpildytam variantui.

Viktorinos nuorodą https://forms.gle/CwHGME1KLF5hBPtr6 bus galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje, Šiaulių turizmo informacijos centro, Lietuvių kalbos draugijos, VU Šiaulių akademijos, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ feisbuko paskyrose, kur ji bus laisvai prieinama ir pildoma visą parą – nuo kovo 14 d. 00 val. iki 23. 59 val. (Lietuvos laiku). Informaciją apie viktoriną ir viktorinos nuorodą turi teisę viešinti visi suinteresuoti asmenys, institucijos ar organizacijos.

Viktorinos nugalėtojai bus skelbiami ir apdovanojami kovo 26 d. 17 val. Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213), todėl yra būtina atsakyti ir į registravimosi klausimus: Šiaulių miesto gyventojas, esamas, buvęs, el. pašto adresas, vardas, pavardė, amžius, telefono numeris.

Lietuvių kalbos draugija, Šiaulių turizmo informacijos centras, VU Šiaulių akademija ir Šiaulių miesto savivaldybė kviečia esamus ir buvusius Šiaulių miesto gyventojus aktyviai dalyvauti viktorinoje „Saulės miestas ir jo kalbinės ypatybės“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti.


REDAKCIJA REKOMENDUOJA