REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 3 d. 08:12

Kurkliuose pasodintas sakurų parkas

Utena

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


215221

Balandžio 29-ąją Kurkliuose prie mokyklos buvo sodinamas sakurų parkas. Kiekvieną pavasarį akis džiugins savo įspūdingais žiedais pasipuošę 28 sakurų medeliai.

Vizito Anykščiuose metu Japonijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadoriaus OZAKI Tetsu dalyvavo sakurų sodinimo ceremonijoje Kurkliuose. Kartu dalyvavo bei medelius sodino Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, Kurklių seniūnijos seniūnas Algimantas Jurkus, Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Pasaulio anykštėnų bendrijos atstovai bei Kurklių bendruomenės nariai.

Kurklių draugystė su Japonija užsimezgė dar 2010 m., kai buvo minima Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-metis. Tuo metu Kurklių mokykloje viešėjusi Japonijos delegacija su žurnaliste Kumiko  Hilano domėjosi ir rinko informaciją apie Vasario 16-osios akto signatarą Steponą Kairį. Mokslų Akademijos bibliotekoje  saugomos trys Stepono Kairio knygelės „Japonijos konstitucija“, „Japonija seniau ir dabar“, „Kaip japonai gyvena dabar“. Būtent šio Vasario 16-osios akto signataro,  pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją  autoriaus Stepono Kairio dėka užsimezgė ryšiai su Japonijos ambasada.

Vieno iš vizitų metu Kumiko Hilano atvyko su IKUOKAI nariais, kuriems kilo idėja įkurti sakurų parką taip įprasminant Kurklių miestelio ir Japonijos draugystę. Būtent šiais metais sodinamas sakurų parkas įgavo dar didesnę prasmę, nes 2022 m. minima Lietuvos ir Japonijos draugiškų santykių 100 metų sukaktis.

Šiandien Kurkliuose pasodintas sakurų parkas, tačiau neužmirštas ir asmuo, kurio dėka užsimezgė ši draugystė. Stepono Kairio garbei ir atminimui jo gimtinėje Užunvėžių k. šalia buvusios sodybos Anykščių rajono savivaldybės meras ir Japonijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius pasodino dvi sakuras.

Ambasadorius OZAKI Tetsu savo sveikinimo kalboje dėkojo Anykščių rajono savivaldybei bei Kurklių seniūnijai už įgyvendintą iniciatyvą,  įprasminančią bendradarbiavimą ir linkėjo toliau puoselėti draugiškus ryšius su Japonija.

Anykščių rajono savivaldybės meras dėkojo ambasadoriui už ilgametę draugystę ir vylėsi, jog šios gražios iniciatyvos metu įkurtas sakurų parkas džiugins ne vienerius metus ir dar labiau sustiprins tarpusavio bendradarbiavimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA