REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 27 d. 18:50

Kritikos dėl politinės agitacijos už I. Vėgėlę susilaukęs kunigas V. Sikorskas: man žmogiškai išsprūdo

Kaunas

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


287560

Išlaužo parapijos klebonas Vilius Sikorskas, Kūčių vakaro mišiose įvardijęs advokatą Igną Vėgėlę favoritu prezidento rinkimuose, sako neturėjęs jokių agitacinių intencijų. Kritikos dėl tokių pasisakymų sulaukęs dvasininkas tikina, kad maldos metu I. Vėgėlės pavardė jam tiesiog išsprūdo.

„Tai buvo spontaniška malda – meldėmės už Lietuvos ateitį, už tuos, kurie ją valdo ir valdys. Kiekvienas turi savo favoritą. Man iš to nuoširdumo ir atvirumo žmogiškai išsprūdo pasakyti savo favoritą“, – Eltai trečiadienį teigė V. Sikorskas.

„Visiškai žmogiškai maldos metu išsprūsta mintis, tai – ne raštas, ne pamokslas. Neturiu ženklų, kad parapijoje būtų kažkaip bent vienas žmogus į tai sureagavęs, apart iš Vilniaus“, – pabrėžė Išlaužo klebonas.

Vyskupija agitacijos neįžvelgia, tačiau tikina: tokių dalykų reikėtų vengti

Nors bažnyčia nedraudžia raginti visuomenės būti politiškai aktyviai, Išlaužo parapiją kuruojančios Vilkaviškio vyskupijos kancleris Linas Baltrušaitis pažymi, kad nuo konkrečių politinių kandidatų pavardžių įvardinimo bažnyčios bendruomenės nariams derėtų susilaikyti. Todėl, pasak jo, vyskupas Rimantas Norvila ketina situaciją aptarti su pačiu V. Sikorsku.

„Vyskupas šituo klausimu su kunigu Viliumi tikrai pasikalbės, nes reikia vengti tokių dalykų“, – Eltai sakė L. Baltrušaitis.

„Bet, žinote, kunigai – kiekvienas yra atskiros asmenybės. Kiekvienas kunigas yra laisvas žmogus ir kol jis yra paskirtas į tam tikras pareigas, jis dirba taip, kaip jam atrodo“, – pridūrė vyskupijos kancleris, pažymėdamas, kad nors V. Sikorsko pasisakymas susilaukė kritikos viešai, skundų iš Išlaužo bendruomenės dėl kunigo žodžių vyskupija nesulaukė.

Jis taip pat akcentavo politinės agitacijos V. Sikorsko žodžiuose neįžvelgęs – pasak L. Baltrušaičio, akivaizdu, kad V. Sikorskas tiesiog pasidalino savo asmenine nuomone, o ne ragino bendruomenę balsuoti už įvardytą kandidatą.

„Kunigas Vilius tai sakė paprasčiausiai kaip maldoje, įpynęs, bet labai aiškiai pareiškė, kad tai yra jo nuomonė ir jo pasirinkimas ir ragina ne už jį balsuoti, bet išsirinkti kandidatą. Tai, vėlgi, iš vienos pusės, įvardinti vardus nėra labai tinkama, bet raginti būti politiškiems ir aktyviems, vėlgi, yra ir skatintinas dalykas, nes lietuviai – pakankamai politiškai neaktyvūs“, – teigė L. Baltrušaitis.

„Tai čia, iš vienos pusės, gražus dalykas, iš kitos – kadangi vardą ir pavardę įvardino, galgi netinkama bažnyčioje tai daryti“, – teigė Vilkaviškio vyskupijos kancleris.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį pranešė, jog dėl V. Sikorsko pasisakymų sulaukta keleto piliečių skundų. Komisija nurodo, kad Rinkimų kodeksas nedraudžia užsiimti politine agitacija maldos namuose. Visgi, susiklosčiusią situaciją komisija ketina aptarti ketvirtadienį vyksiančiame VRK posėdyje.

Į atgarsio sulaukusią situaciją sureagavo I. Vėgėlė

Kritikos dėl politinės agitacijos sulaukusio kunigo V. Sikorsko pusėn trečiadienį stojo per mišias paminėtasis pavasarį vyksiančiuose rinkimuose prezidento posto sieksiantis advokatas Ignas Vėgėlė. Teisininkas stebėjosi visuomenės jautrumu, „kai ištariama ne ta pavardė“, bei priminė, kad per praėjusius rinkimus kiti dvasininkai viešai agitavo už dabartinę ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę.

„Praeitais rinkimais keletas kunigų viešai agitavo už Šimonytę. Kaip netikėta – jokio pasipiktinimo tuo klausimu. Nepamenu ir skundo VRK. Tik pamenu VRK nuobaudas už draudžiamą politinę antireklamą tam neišauklėtam juokdariui“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė I. Vėgėlė.

Advokatas sako nematantis nieko blogo, jog mišių metu Išlaužo klebonas išsakė savo asmeninę nuomonę, ir teigia, kad daug blogesnė situacija, kuomet po Seimą vaikščiojantis komikas tyčiojosi iš dalies politikų.

„Nekultūringam juokdariui, vartojančiam rusiškus keiksmažodžius – galima. Galima keiktis net ir Seime, užgaulioti ir tyčiotis iš vienų politikų, kitiems – lankstytis ir dėkoti, (lyg) gavus išmaldos. O va kunigui, sako juokdarys, net ir tam, kuris išsako savo asmeninę poziciją, negalima“, – stebėjosi teisininkas, pažymėdamas, kad šv. Mišių metu melstis už valstybės vadovus ar politikus yra sena bažnytinė tradicija, todėl V. Sikorsko žodžiai nepažeidę jokių religinių kanonų.

ELTA primena, kad pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose imta dalintis Išlaužo bažnyčios Piemenėlių mišių vaizdo įrašu, kuriame parapijos klebonas V. Sikorskas reiškia paramą vienam iš kandidatų prezidento rinkimuose I. Vėgėlei.

„Trokštame, kad mūsų vadovo rinkimai būtų paremti mūsų visų atsakomybe, meile. Asmeniškai reiškiu didžiulę simpatiją advokatui Vėgėlei – tai yra mano malda. Kiekvienas palydėkite savo favoritą“, – mišių metu kalbėjo V. Sikorskas.

Tokie klebono pasisakymai sutikti nevienareikšmiškai – vaizdo įrašas „Facebook“ sulaukė ir kritikos, ir pagyrų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA