REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 26 d. 16:20

Kretingos taryba atsisakė atleisti administracijos direktorių E. Viskontą

Klaipėda

Egidijus Viskontas. Savivaldybės nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


218103

Kretingos rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį nusprendė neatleisti administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto, kaip praradusio pasitikėjimą.

Už mero Antano Kalniaus teiktą siūlymą atleisti administracijos vadovą balsavo devyni tarybos nariai, prieš buvo 16.

„Tikėkimės, kad dabar pradėsime viską nuo naujo balto lapo ir tame lape galės ir meras dalyvauti“, – po balsavimo sakė E. Viskontas. 

„Nenustebino balsavimas, kadangi su dauguma tarybos narių šnekėjau ir jūsų poziciją žinojau dar iki balsavimo. Tikrai manau, kad jeigu meras nebus nustūminėjamas nuo sprendimų projektų, diskusijų, tikrai mes dirbsime kartu su E. Viskontu (...) Aš pasistengsiu su juo iš visos širdies dirbti“, – kalbėjo A. Kalnius.

Abu po šių pasisakymų paspaudė vienas kitam ranką.

Administracijos vadovui – mero kritika

Kretingos meras prieš balsavimą teigė, kad administracijos vadovas netinkamai organizuoja darbą ir dėl to stringa statybos, nevykdo mero sprendimų, nederina komandiruočių.

„Manau, kad darbas turi būti abipusis – tiek meras, tiek direktorius turi dirbti ranka  rankon ir direktorius, ir meras turi žinoti, kur vienas ir kitas važiuoja, kokiu klausimu diskutuoja su ministrais, atstovais – direktorius šito nesilaiko“, – teigė A. Kalnius.

„Aš manyčiau, kad savo neveiklumu jis rodo, jog nemotyvuotai dirba šitą darbą, neturi ugnelės šitam darbui“, – kalbėjo jis.

Mero teigimu, E. Viskontas taip pat neturi pareigybės aprašyme nurodytos ketverių metų vadovaujamojo darbo patirties.

„Esu apmėtytas mažareikšmiais kaltinimais“

Administracijos vadovas prieš balsavimą tarybos nariams teigė, kad buvo kaltinamas viskuo, kuo tik įmanoma kaltinti, ir kritiką neigė.

„Šiandien esu kaltinamas viskuo, kuo tik galima apkaltinti (...) Pripažįstu, kad yra kur pasitempti ir tobulėti, klaidas irgi pripažįstu, konstruktyvios kritikos laukiu, į ją visada stengiuosi atsižvelgti“, – sakė E. Viskontas.

„Mano galva, esu apmėtytas mažareikšmiais kaltinimais“, – pridūrė jis.

Administracijos vadovas taip pat sakė, kad kai kurie kaltinimai yra politiniai ir neparemti jokiais teisiniais dokumentais, o darbinės patirties pakanka administracijos vadovo pareigoms.

„Realiai grįžau čia tam, kad padėčiau rajonui. Myliu Kretingą, myliu savo kraštą (...) Tikrai nesitikėjau, kad teks grįžti į tokią vietą, kurioje bus bandoma mane išspjauti, pasitikote kaip svetimą“, – kalbėjo administracijos vadovas.

E. Viskontas Kretingos administracijai vadovauja nuo pernai sausio pabaigos.

Jis Mykolo Romerio universitete yra įgijęs teisės bakalauro ir magistro laipsnius, anksčiau dirbo Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėju, Seimo nario Petro Gražulio ir buvusios parlamentarės Neringos Venckienės padėjėju, 2020 metais ėjo žemės ūkio viceministro pareigas. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA