REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 9 d. 13:21

Kretingos rajonas bendradarbiaus su latviais darbo su jaunimu ir neįgaliaisiais srityse

Kretinga

Albertas BarauskasŠaltinis: Kretingos rajono savivaldybės inf.


253512

Kretingos ir Saldus (Latvija) rajonai bendradarbiaus darbo su jaunimu ir neįgaliaisiais srityse. Taip buvo sutarta Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Vitalijos Valančiutės, Jaunimo reikalų koordinatorės Ingos Biliūnaitės-Rušinskės, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Dariaus Martinkaus ir Dienos veiklos centro direktorės Birutės Viskontienės vizito Saldus miesto socialinių paslaugų be jaunimo centruose metu.

„Latvijoje lankėmės Saldus rajono savivaldybės agentūros „Socialinė tarnyba“ kvietimu. Kaimynams įdomi mūsų darbo su neįgaliaisiais patirtis, mums gi – darbo su jaunimu patirtis. Žinia, šių metų pavasarį rajono Taryba priėmė sprendimą Kretingoje įsteigti Atvirą jaunimo centrą. Veiklą jis turėtų pradėti ateinančių metų pradžioje. Tad Latvijoje sutarėme bendradarbiauti tiek keičiantis gerąją praktika, tiek ir teikiant bendras paraiškas Europos Sąjungos fondų finansavimui gauti“, - sakė V. Valančiūtė.

Atviras jaunimo centras Saldus mieste veikia jau 10 metų. Latvijoje jis žinomas savo veikloje taikomais inovatyviais modeliais, suteikiančiais galimybę jaunimui jaustis saugiai ir laisvai, būti išgirstam ir galinčiam rasti bendraminčių.

„Tiek kituose miestuose jau veikiančių, tiek ir Kretingoje netrukus duris atversiančio atviro jaunimo centro pagrindinis tikslas – išgirsti ir atliepti jaunimo šiandienos poreikį, suteikti erdvės saviraiškai, suburti juos bendravimui ir kūrybiškumam pomėgių realizavimui. Tai nesibaigiantis iššūkis, nes kiekviena ateinanti jaunų žmonių karta yra vis kitokia, su vis kitokiais poreikiais ir polėkiais“, - pažymėjo mero pavaduotoja.

Siekiant pasisemti patirties iš kolegų, kiek anksčiau Kretingos rajono savivaldybės atstovai taip pat lankėsi ir Telšių atvirame jaunimo centre, veikiančiame 15 metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA