REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 19 d. 15:35

Kretingoje organizuotos evakavimosi pratybos

Kretinga

Etaplius.ltŠaltinis: Kretingos rajono savivaldybės inf.


246194

Prasidėjus naujiems mokslo metams, siekiant prisiminti saugumą ir mokytis saugiai evakuotis iš pastato, įvykus tokiam ekstremaliajam įvykiui, kaip gaisras, 2022 m. rugsėjo 14 d. Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje organizuotos civilinės saugos pratybos.

Pratybose vertintojų-stebėtojų teisėmis dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė, PAGD prie VRM Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos inspektorius Justas Šedys bei ugniagesių gelbėtojų ekipažas.

Civilinės saugos pratybos organizuojamos siekiant įvertinti, kaip švietimo įstaigos vadovas ir atsakingi darbuotojai pasiruošę operatyviai ir saugiai evakuoti visą įstaigos bendruomenę, įvykus ekstremaliajam įvykiui ar kilus gaisrui. Darbuotojai mokosi veiksmų nekasdienėje situacijoje, kada ir kaip išsikviesti reikalingą pagalbą, kokius veiksmus atlikti pirmiausia, kaip ir kokiu būdu perspėti visus darbuotojus, kam perduoti informaciją apie įvykį. Visa tai paaiškėja per pratybas.

Pratybų metu mokyklos raštinės vedėja realiai skambino į Bendrąjį pagalbos centrą tel. 112, pranešė apie tariamą gaisrą ir iškvietė ugniagesių-gelbėtojų ekipažą.

Pratybos prasidėjo įsijungus priešgaisrinei signalizacijai ir pirmajam darbuotojui pastebėjus bei pranešus mokyklos direktorei, kad kilo gaisras. Pareigūnai stebėjo, kaip pasitinkamos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, mokytojai, auklėtojos, auklėtojų padėjėjos ir ugdytiniai išeina pro pagrindinius ir avarinius išėjimus, susirenka numatytoje susirinkimo vietoje – teniso aikštelėje, sutikslinamas evakuotųjų skaičius, apžiūrimos patalpos, ar visi evakavosi.

Pratybų metu neišvengta ir nesklandumų – palikus patalpas, ne visur buvo uždarytos lauko durys ir langai, kad būtų užkirstas kelias gaisro plitimui.

Džiugina tai, kad mokiniai, ugdytiniai, mokytojai, auklėtojos, kiti darbuotojai per visus glimus pagrindinius ir atrakintus avarinius išėjimus evakavosi saugiai ir operatyviai. Dideliu indėliu vykdant šias pratybas prisidėjo mokyklos Ūkio dalies vedėja, atsakinga už civilinę saugą, suorganizavusi įstaigos darbuotojus šiam praktiniam mokymuisi. Evakuota – 142 vaikai ir 41 suaugęs, viso 183.

Po pratybų mokyklos kieme ugniagesiai gelbėtojai bendravo su vaikais, pademonstravo gaisrinį automobilį ir jame esančią įrangą.

Pratybų organizatoriai, dalyviai, vertintojai-stebėtojai pratybas aptarė, išsakė įspūdžius, iškilusias problemas, pastebėtus trūkumus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA