PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 21 d. 08:23

Krepšinio šventovei - Kauno sporto halei - jau 80, - šventės nebus

Kaunas

Krepšinio šventovei - Kauno sporto halei - jau 80. Eltos nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


84624

Antradienį sukanka lygiai aštuoniasdešimt metų, kai per šešis mėnesius pastatytą III Europos vyrų krepšinio pirmenybėms skirtą Kauno sporto halę 1939-aisiais pašventino Prisikėlimo bažnyčios klebonas Feliksas Kapočius. Kai ta pačia proga visą šalį sveikino Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, o dabar legendine vadinamos Halės Kauno ąžuolyno pakraštyje atidaryme dalyvavo ir ministras pirmininkas Jonas Černius.

Šiandien Lietuvos legendos, sukurtos lietuvių statybininkų darbu ir krepšininkų meistriškumu, istorija jau neįdomi nei Lietuvos krepšinio federacijai, nei Kauno miestui. Tik žurnalistai senutėlę Halę prisiminė ir Lietuvai apie ją priminė“, - sako televizijos žurnalistas, laidos „Krepšinio pasaulyje“ sumanytojas bei ilgametis jos kūrėjas Vidas Mačiulis.
Jis primena, kad šį pavasarį, priešpaskutinę savo gyvavimo savaitę, dienraštis ,,Lietuvos žinios“ išspausdino net dviejuose puslapiuose (ir savo portale) žurnalistės Jūratės Mičiulienės publikaciją ,,Istorinė Kauno sporto halė keičia veidą: vietoj jubiliejaus – rekonstrukcija“. Achyvinėmis ir šiandieninėmis nuotraukomis su skaitytojais pasidalijo fotografas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Ramūnas Guiga.

Gegužės 19-osios ,,Lietuvos ryto“ televizijos laida ,,Krepšinio pasaulyje“ taip pat buvo skirta Halės jubiliejui. Šioje laidoje įdomiais prisiminimais dalijosi 108 metų amžiaus sulaukęs Vincas Šileika, kurį krepšinio paslapčių mokė pats Pranas Lubinas. Taip pat - Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, savo akimis regėjęs Halės statybą, atidarymą bei visas čempionato rungtynes. Laidoje dalyvavo tik dešimt metų už legendinę Halę vyresni devyniasdešimtmečiai kaunietis prof. Jurgis Brėdikis ir kėdainietis medikas Vitolis Laumakys, 1939 metais buvę III Europos vyrų krepšinio pirmenybių žiūrovais.

Krepšininkas ir politikas (buvęs Kauno miesto meras) Gediminas Budnikas visą dešimtmetį su ,,Žalgiriu“ žaidė Halėje. Pasak jo, daugeliui kauniečių (ir ne tik jiems) skaudu, kad aštuoniasdešimtmetėje krepšinio šventovėje nebuvo prisiminta Lietuvos krepšininkų, kurių jau nėra, istorinė pergalė Europoje. Gerai, kad bent Lietuvos bokso federacija surengė tarptautinį Algirdo Šociko Taurės turnyrą.

„Antradienį LRT radijas nuo 17 val. savo iniciatyva iš Kauno sporto halės transliuos valandinę tiesioginę laidą ,,60 minučių“ (prodiuseris Vytautas Markevičius, vedėjas Simonas Bendžius). Beje, 1939-ųjų gegužės 21-ąją, taip pat 17 val. reportažą apie Kauno sporto halės atidarymo iškilmes, kaip ir visas čempionato rungtynes, vedė Algis Visockis. Jis, atvykęs iš Čikagos, dalyvavo ir jubiliejinėje Halės penkiasdešimtmečio šventėje, pristatė visus anų laikų Europos čempionus. Amžinąjį Atilsį Jiems“, - naujienų agentūrai Elta Kauno sporto halės 80–mečio išvakarėse sakė Kauno apskrities žurnalistų organizacijos vadovas, TV laidos „Krepšinio pasaulis“ autorius V. Mačiulis.

Gegužės pradžioje Elta skelbė, kadKauno miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą likviduoti S. Dariaus ir S. Girėno centrą, kuriam priklauso rekonstrukcijai besirengianti Kauno sporto halė bei greta jos esantis turkų statybininkams patikėtas rekonstruoti, išplečiant žiūrovų tribūnas, stadionas. Halei „naują rūbą“ pritaikys Lietuvos bendrovė „Versena“. Kaip Eltai yra sakęs Kauno miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas, sutartis su šia bendrove pasirašyta, ir nuo gegužės 22 – osios įmonei perduodama Kauno sporto halė – kaip būsimų statybos darbų objektas. Projekto vertė – apie 8,5 mln. eurų.

Atnaujinus Kauno sporto halę, joje ženkliai sumažės vietų žiūrovams, tačiau padaugės erdvių įvairiems, nebūtinai su sportu susijusiems renginiams.

ELTA