REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2023 m. Balandžio 7 d. 16:51

Krekenavos regioninio parko teritorijoje pastebėta beveik trisdešimties stumbrų banda

Panevėžys

Urėdijos nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


263859

Krekenavos regioninio parko teritorijoje, netoli Krekenavos miestelio, penktadienio rytą pastebėta 27 stumbrų banda, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Stumbrai šiame Panevėžio rajone esančio parko teritorijoje fiksuojami kiekvieną pavasarį.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyriausiojo specialisto Ryto Papšio, ganydamiesi netoli Krekenavos, stumbrai „strateguoja“, kaip saugiau kirsti kelią Krekenava-Ramygala.

„Šiais metais būtent ši banda autoįvykio metu jau yra nukentėjusi. Vasario pradžioje judriame kelio ruože buvo numušta stumbrė jauniklė“, – nurodoma pranešime.

Toks stumbrų maršrutas formuojasi jau penkerius metus. Pavasarį viena iš Lietuvoje susiformavusių laisvėje gyvenančių stumbrų bandų porai mėnesių grįžta į Krekenavos regioninį parką, kuriame buvo veisiami nuo 1969 metų.

Anot R. Papšio, jei pasikartos praeitų metų scenarijus, gegužės mėnesį stumbrai, prisidengdami Pašilių mišku ir eidami pietų kryptimi, sugrįš į šiaurinę Kėdainių rajono dalį ties Truskavos gyvenviete, kur praleis vasarą, rudenį ir žiemą.

Pernai dalis stumbrų iš šio regiono buvo perkelti į naują stumbryną Dzūkijos nacionaliniame parke.REDAKCIJA REKOMENDUOJA