REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 26 d. 12:29

Krašto apsaugos ministras: Rusijai tapus nestabilumo zona, turime sekti situaciją ir į ją reaguoti

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


271266

Po savaitgalį vykusio „Wagner“ karinės grupuotės maišto Rusijai tapus nestabilumo zona, būtina sekti situaciją kaimynystėje ir būti pasiruošus į ją reaguoti, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Mes be abejo, turime reaguoti į tai, kad pati Rusija tampa nestabilumo zona. Be abejonės, tai kelia papildomų susirūpinimų, kas vyks mūsų kaimynystėje, jeigu kalbame apie („Wagner“ vadovą Jevgenijų) Prigožiną Baltarusijoje ar galimą jo samdinių atsiradimą šitoje šalyje. Turime sekti situaciją ir atitinkamai reaguoti“, – žurnalistams pirmadienį sakė krašto apsaugos ministras.

„Žinoma, šis klausimas atsirado mūsų darbotvarkėje ką tik, bet kokiu atveju tai tik patvirtina mūsų įsitikinimą, kad sąjungininkų pajėgos Lietuvoje turi būti pakankamos kartu su mūsų kariuomene atremti pačioms įvairiausioms grėsmėms“, – po susitikimo su Vokietijos kolega Borisu Pistoriumi (Borisu Pistorijumi) teigė A. Anušauskas.

Vokietijos gynybos ministras antrino Lietuvos kolegai sakydamas, kad „Rusija yra pakankamai nestabili, neprognozuojama valstybė“.

„Iš esmės dabar „Wagner“ grupuotės perkeliamos į Baltarusiją, nežinia, ką tai reiškia. Bet tai nereiškia, kad mes negalime perkelti brigados į Lietuvą. Mes keičiamės informacija su NATO, žiūrime situaciją. Mes esame budrumo, parengties būsenoje, ir turime užtikrinti, kad galėtume tinkamai ir greitai reaguoti“, – sakė B. Pistorius.

Neramumai Rusijoje prasidėjo penktadienį, privačiai karinei grupuotei „Wagner“ paskelbus, kad šalies kariuomenės vadovybė įsakė apšaudyti jų pozicijas.

Netrukus „Wagner“ užėmė karines bazes pietiniame Rusijos Rostovo prie Dono mieste ir pagrasino žygiu į Maskvą nuversti šalies karinę vadovybę.

Po derybų šeštadienio vakarą J. Prigožinas paskelbė atsitraukiantis, jo pajėgos paliko užimtas pozicijas.

Kremlius pranešė, kad „Wagner“ vadovas išvyks į Baltarusiją, o teisėsaugos tyrimas jo atžvilgiu bus nutrauktas.

Šis įvykis laikomas vienu didžiausių iššūkių Rusijos prezidento Vladimiro Putino ilgamečiam valdymui ir rimčiausia saugumo krize šalyje nuo jo atėjimo į valdžią 1999 metais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA