REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 15 d. 19:46

Krašto apsaugos ministras partijoms siūlys stiprinti oro gynybą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


298167

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia trečiadienį premjerės inicijuojamame susitikime dėl gynybos finansavimo ketinantis pasiūlyti skirti didesnį dėmesį oro gynybai.

„Prioritetus pristačiau. Atsiranda naujų akcentų, nenoriu detalizuoti, tai bus plačiau pristatyta trečiadienį, nes tikrai gerbiu opoziciją, kuri grįžta ir noriu, kad ir ji išgirstų. Bet tuose pasiūlymuose, prioritetuose yra daugiau akcentų į oro gynybos stiprinimą Lietuvoje“, – pirmadienį po koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams teigė L. Kasčiūnas.

Visgi ministras tikina, kad tai nebus daroma Lietuvos įsigyti planuojamų tankų sąskaita.

„Ką pristatysiu, yra tam tikras balansas tarp divizijos sunkinimo ir divizijos įgalintojų, kas yra oro gynybos sistemos – kalbame apie vidutinio nuotolio oro gynybos plėtotę“, – patikino L. Kasčiūnas.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad ministrui pristačius naujus prioritetus, finansavimo poreikis išlieka toks pat.

„Krašto apsaugos ministras šiek tiek pristatė, trečiadienį pristatys plačiau savo požiūrį dėl prioritetų finansavimo. Dėl to, aš sakyčiau, kad finansavimo poreikis nelabai smarkiai keičiasi“, – žurnalistams teigė I. Šimonytė.

„Mes kaip ir praeitą kartą kalbėjome, kad tikrai yra gerų priežasčių dėl ko krašto apsaugos finansavimas turėtų didėti nuo 2,5 iki 3 proc. BVP. Tuos prioritetus peržiūrėjus, nelabai kas keičiasi tuo požiūriu, tiesiog kitokie prioritetai ministro, kaip jam atrodo į ką investuoti artimiausiu laikotarpiu būtų išmintingiausia“, – pridūrė ji.

Tuo metu Liberalų sąjūdžiui vadovaujanti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad L. Kasčiūno argumentai įtikino.

„Tai, kas buvo šiandien aptarta tikrai skamba logiškai ir manau, kad dabar bus daugiau aiškumo“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, šie argumentai trečiadienį gali padėti įtikinti ir opoziciją.

„Labai svarbu būtų, kad sutartume dėl kuo konkretesnių žingsnių ir tikiu, kad ministro parengtas planas galėtų būti naudingas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Ministro siūlymams pritarė ir „laisviečiai“. Partijos lyderė Aušrinė Armonaitė tikino, kad jos vadovaujamos politinės jėgos pozicija visada buvo siekis į gynybą įtraukti daugiau šiuolaikinių tecnologijų.

„Matome, kad mūsų pozicija įtraukti daugiau šiuolaikinių technologijų į gynybą – buvo išgirsta. Ta kryptis yra gera“, – sakė ji.

Premjerė I. Šimonytė trečiadienį kviečia politinių partijų bei verslo atstovus dalyvauti trečiajame susitikime dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo.

Į susitikimą pakviestos politinių partijų, verslo bei Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA