REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 20 d. 21:49

Krašto apsaugos ministras neatmeta, kad Baltijos šalyse sulaikyti Rusijai dirbantys asmenys gali būti susiję su provokacijomis Lietuvoje

Lietuva

Asociatyvi VSD nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


292617

Teisėsaugai Latvijoje ir Estijoje sulaikius su Rusijos žvalgyba siejamus asmenis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas neatmeta, kad jie gali būti susiję ir su pastarųjų savaičių provokacijomis Lietuvoje.

„Labai nenustebčiau, nes iš tikrųjų Rusija imasi ir inicijuoja tokius asimetrinius veiksmus. Nebūtinai tai atsakas į kažką, tiesiog tokios bauginimo ar labiau kaip informacinių atakų papildymo akcijos“, – LRT televizijai antradienį teigė A. Anušauskas, paklaustas, ar šie asmenys galėtų būti siejami ir su vandalizmo aktais Lietuvoje.

„Tikrai neatmesčiau tokios galimybės“, – sakė jis.

ELTA primena, kad antradienį Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė, jog Baltijos šalyse sulaikyti nusikalstamas veikas galimai vykdę, su Rusijos žvalgybos tarnybomis siejami asmenys.

Estijoje sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai veikus prieš valstybės saugumą, o Latvijoje – padėjus Rusijos tarnyboms veikti prieš šią valstybę.

VSD nurodė, kad dalis sulaikytų asmenų yra Rusijos piliečiai, dalis turi dvigubą Rusijos ir Estijos pilietybę.

Lietuvos žvalgybos vertinimu, artimiausioje perspektyvoje panašaus pobūdžio išpuolių tikimybė prieš įvairius šalies objektus išlieka padidėjusi.REDAKCIJA REKOMENDUOJA