REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2022 m. Kovo 25 d. 07:27

Kovo 25-oji: vardadieniai, astrologija

Kazlų Rūda

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


76839

Kovo 25-oji – Gandro sugrįžimas (Blovieščiai). Viešpaties Apreiškimas Švč. Mergelei Marijai. Tarptautinė vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.

Senoliai sakydavo, kad šią dieną parskrenda pirmasis gandras ir parneša ant uodegos kielę, kuri baigia išspardyti ledus – po lygiadienio galutinai įsitvirtina pavasaris. Ta proga kaimiečiai vaikšto vieni pas kitus į svečius, aukštai keldami kojas kaip gandras. Dar senoliai sakydavo, kad Gandro dieną reikia atleisti visiems, kas jums padarė kažką blogo.

Viešpaties Apreiškimas Švč. Mergelei Marijai – tai krikščioniška šventė, kurios metu pagerbiamas Marijos paklusnumas Dievui. Naujajame testamente, evangelijoje pagal Luką (1.26), pasakojama, kad Dievas siuntė angelą Gabrielių apreikšti mergelei Marijai, kad ji nuo Šventosios Dvasios pradės ir pagimdys Dievo Sūnų. Marija paklausė: „kaip tai įvyks, jeigu aš nepažįstu vyro?“. Angelas atsakė: „Šventoji Dvasia nužengs ant tavęs ir Aukščiausiojo galybė pridengs tave savo šešėliu....“. Tuomet Marija atsakė: „Štai aš viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei“. Ir angelas pasitraukė.

Apreiškimas Marijai laikomas pirmuoju žmonijos atpirkimo etapu. Marijos paklusimas Dievui čia priešinamas su Ievos nepaklusnumu. Apreiškimo Marijai diena paskelbta kovo 25-oji, atsižvelgiant į tai, kad Kristus gimė per Kalėdas, taigi po devynių nėštumo mėnesių. Be to, Marija turėjusi pastoti būtent pavasarį, kai atbunda gamta. Manyta, kad pavasarį buvo sukurtas ir visas pasaulis.

Kovo dvidešimt penktoji, penktadienis – 84-oji metų diena (penktoji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 281 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Barmantas, Dirmantas, Dirmantė, Kantrimas, Merkys, Normantas, Normantė, Normilas, Normilė, Norminta, Normintė;

rytoj: Arbautas, Emanuelė, Emanuelis, Josvainė, Josvilė, Feliksas, Liudgaras, Teklė, Vidmantė;

poryt: Aleksandras, Alkmenas, Lidija, Rupertas, Rūta, Sanrimas, Santara.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.12, leidžiasi 18.39. Dienos ilgumas – 12.27.

Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena.

Saulė Avino ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Tai, ko negali gauti, visada atrodo geresnis dalykas už tą, ką turi. Tai sudaro ir žmogaus gyvenimo romantiką, ir jo idiotizmą“ (E. M. Remarkas).

**************

Astrologinė prognozė kovo 25-ajai, penktadieniui

AVINAS. Pokalbis su įtakingu asmeniu, darbdaviu ar rėmėju gali būti itin naudingas. Planingai ir konkrečiai veikdami galėsite kai ką pakreipti į pozityvesnę pusę. Tik nesitikėkite pralobti be pastangų ir greitai.

JAUTIS. Būsite nusiteikę naršyti internete, ieškoti informacijos ir teisybės, užsiimti moksliniais darbais. Galite gauti informacijos, kurios labai reikia, jei ketinate išvykti ar laukiate ko nors atvykstant iš užsienio.

DVYNIAI. Galite sutvarkyti svarbų reikalą, susijusį su paveldėjimu, draudimu, pajamų deklaravimu, mokesčiais. Galbūt atsiras vilčių dėl kai kurių finansinių perspektyvų.

VĖŽYS. Galite užmegzti bendradarbiavimo, tarpininkavimo ryšius, arba šiuo metu jais pasinaudoti. Tikėtina, kad rasite bendrą kalbą net su atvirais priešais, konkurentais.

LIŪTAS. Būsite nusiteikę rimtai dirbti, tartis dėl užsakymų, sutarčių. Tačiau dirbti bus nelengva, prireiks nestandartinių metodų ar sprendimų. Labiau rūpinkitės sveikata.

MERGELĖ. Šiandien būsite veiklūs, daugės optimizmo, noro daryti gerus darbus, kurti, sportuoti, lavinti save bei vaikus. Pavasaris budins ir romantiškus jausmus.

SVARSTYKLĖS. Su kasdieninėmis užduotimis šiandien susidorosite neblogai, nors bus juntamas nenoras pernelyg gilintis, skubėti. Geriau seksis, jeigu gebate derinti interesus.

SKORPIONAS. Tikėtina netolima kelionė, aktuali, bet visgi kiek netikėta žinia ar informacija. Galite sudaryti naudingą sutartį. Jeigu atsiras daugiau pinigų, jie bus panaudoti geram tikslui.

ŠAULYS. Gali atsirasti naujų vilčių, susijusių su uždarbiu, turtu, meile. Galbūt netgi leisitės užliūliuojami romantiškos euforijos, sieksite vienadienių malonumų. Labiau rūpinkitės vaikais.

OŽIARAGIS. Šiandien labiau trauksite aplinkinių dėmesį ir jis turbūt bus pozityvus. Galite sulaukti pasiūlymų dėl bendros veiklos ar laisvalaikio, draugystės ryšio atnaujinimo ar užmezgimo.

VANDENIS. Kiekviename žingsnyje lydės mintys, susijusios su profesine ar politine situacija. Galite gauti konfidencialią ar kažkuo ypatingą informaciją, kuria derėtų pasinaudoti.

ŽUVYS. Veršitės rimčiau dalyvauti visuomeniniame gyvenimo verpete. Bus progų kreiptis patarimų ir pagalbos į kitus. Galite rasti sąjungininkų, savanorių savo projektui. Padedant kitiems, jums išties pavyks pajudėti pirmyn.

Geros dienos!

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA