REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Kovo 14 d. 06:00

Kovo 14-oji: vardadieniai, astrologija

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


75575

Kovo 14-ąją minima neoficiali iracionaliojo skaičiaus pi diena, nes matematikoje pi reikšmė lygi 3,14 (suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio). Skaičius pi reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Įvairių šalių mokyklose šią dieną rengiami matematikų vakarėliai. Ypač kviečiama švęsti 1 val. 59 min. dėl tolesnių skaičių po kablelio – 3,14159...

Šiemet kovo 14-oji – Pusiaugavėnis. Ketvirtąjį gavėnios sekmadienį – gavėnios viduryje, nuo seno būdavo leidžiama pailsėti nuo gavėnios. Šią dieną žmonės pasitaisydavo skanesnių, riebesnių valgių. Būdavo leidžiama valgyti ir mėsos, bet tik tam, kuris sugebės atlikti nelengvą užduotį: per vieną valandą spėti miške prisimalkauti, papjauti gaidį, nupešti, išdarinėti, išvirti ir suvalgyti. Kad būtum sveikas ir lankstus, patariama šią dieną persiversti kūliais.

Lietuviai pagonys tikėjo, kad egzistuoja mitinė būtybė – Gavėnas. Prasidėjus žiemai šis dievas miršta, yra paskandinamas, o atėjus pavasariui – atgimsta kartu su augalija.

Kovo keturioliktoji, sekmadienis – 73-ioji metų diena (paskutinė 10-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 292 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Batilda, Darkinta, Darkintas, Darmantas, Darminta, Darmintas, Dartautas, Dartautė, Kargauda, Kargaudas, Karigaila, Karigailė, Lygmantas, Lygmantė, Lykantas, Lykantė, Lymantas, Lymantė, Matilda;

rytoj: Klemensas, Lionginas, Raigardas, Tautas, Tautgintė;

poryt: Gustavas, Henrika, Mėgys, Mėgiotas, Norvainas, Norvainė, Norvilas, Norvilė, Vaidota, Vaidotas, Vaidotė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.40, leidžiasi 18.18. Dienos ilgumas – 11.38.

Šiandien – antroji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Arklys su nutrinta nugara baikštus, žmogus su nešvaria sąžine – neramus“ (Kinų liaudies išmintis).

***************

Astrologinė prognozė kovo 14-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jeigu leis sveikata, stengsitės ištrūkti iš namų, pamiršti buitinius rūpesčius ir pasisemti įspūdžių. Norėsis patirti smagių akimirkų arba praplėsti akiratį.

JAUTIS. Kad ir ko imtumėtės, pravartu apskaičiuoti savo jėgas ir galimybes, nes jūsų energetinis potencialas šiandien bus gana mažas ir stokosite greitos reakcijos. Kita vertus, jums nestigs romantiško polėkio. Derėtų ypač tausoti sveikatą, saugotis infekcijų.

DVYNIAI. Šiandien noriai bendrausite su priešinga lytimi, draugais. Kažkieno tarpininkavimas, patarimai gali jums pasitarnauti arba patys tai darysite kažkieno labui. Visgi pasisaugokite apgaulių ir netikrų apžavų.

VĖŽYS. Regis, daug laiko ir jėgų šiandien atims kažkoks darbas ar įsipareigojimai kitiems žmonėms. Atidžiau pažvelkite į dominantį asmenį – galbūt pavyks jį visapusiškiau įvertinti.

LIŪTAS. Nors svajosite apie pramogas, nekasdieniškas išvykas, labai tikėtina, kad apsiribosite virtualiomis kelionėmis bei romanais. Galbūt jus stabdys peršalimo simptomai, o gal – nebaigtas darbas, pinigų stygius.

MERGELĖ. Daug galvosite apie finansinius įsipareigojimus, mokesčius, skolas. Be to, iš galvos neišeis jaudinami įvykiai, susiję su dominančiu užsiėmimu ar asmeniu. Sportinis ir seksualinis jūsų gyvenimas darysis vis aktyvesnis.

SVARSTYKLĖS. Šiandien palanku aiškintis asmeninius santykius. Turėsite galimybę padaryti norimą įspūdį. Tik neišpūskite kiekvieno menkniekio, neskubėkite priekaištauti.

SKORPIONAS. Domėsitės viskuo, kas gali jums padėti padidinti įtaką tarp aplinkinių, ką nors sužavėti ar pan. Galite gauti vertingos informacijos, susidoroti su nelengva užduotimi. Galbūt kiek nerimo kels vaikų, augintinių ar asmeninė sveikata.

ŠAULYS. Seksis susipažinti ar labiau suartėti su dominančiu žmogumi, flirtuoti, padaryti įspūdį. Tiktų daugiau laiko skirti užsiėmimams su vaikais, augintiniais. Saugokitės peršalimo, apsinuodijimo.

OŽIARAGIS. Šiandien gali apnikti nerimas dėl materialinio nestabilumo, šeiminių problemų. Atverkite širdį mylimam žmogui, pabendraukite su giminaičiais, draugais. Įsiklausykite į jų patarimus.

VANDENIS. Noriai bendrausite su šeimos nariais ar giminaičiais. Kita vertus, intriguojamas laisvalaikio pasiūlymas gali priversti plačiau atverti piniginę. Pasidavus pagundoms lengva apsigauti.

ŽUVYS. Ši diena žada romantiškus nuotykius, pramogas. Nestokosite vaizduotės ir įžvalgos. Būsite nusiteikę mėgautis maloniais, skaniais dalykais. Jauskite saiką, nesukčiaukite.

Geros dienos!

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA