REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Kovo 7 d. 10:18

Kovo 11-ąją Kaunas kviečia švęsti drauge: iškilmingos eisenos ir istorinės dienos minėjimas

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno miesto savivaldybė


261039

Minint 33-iąsias mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo metines, kauniečiams parengta gausi šventinė programa. Mieste plazdės šimtai trispalvių, skambės lietuviškos ir ukrainiečių dainos, vyks paskaitos, įvairios edukacijos. Pirmieji renginiai prasidės jau kovo 8-ąją, o šeštadienį visi kviečiami susiburti į istorinės dienos minėjimą ir koncertą prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus.

Iškilminga eisena ir minėjimas

„Kovo 11-oji – tautos valios, demokratijos ir nepertraukiamo priešinimosi bei šalies valstybingumo atgimimo šventė. Visa tai įprasmino prieš 33 metus pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Kasmet susiburdami į šventinius renginius, turime prisiminti, kad gavome nepaprastai brangią dovaną – laisvę“, – kviesdamas į Kovo 11-osios renginius kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Šeštadienio rytą 10 val. kauniečiai rinksis Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po Šv. Mišių dvi šventinės eisenos pajudės Vienybės aikštės link: Vilniaus gatve žygiuos moksleiviai ir visuomeninės organizacijos, o Laisvės alėja – trispalvių šimtine nešini šauliai.

Tradiciškai pagrindiniu šventės akcentu taps iškilmingas minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Priešpiet kariliono varpų muzikos koncertą kauniečiams dovanos Austėja Staniunaitytė-Proietta.

12 val. aikštėje skambės sveikinimo kalbos, Donecko srityje gimusio baritono Eugenijaus Chrebtovo giedama Tautiška giesmė, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimas ir šaulių priesaika. Prie Nežinomo kareivio kapo tradiciškai pakils Vyčio kryžiaus ordino vėliava. 1921 metais gimusia ir tęsiama tradicija pagerbiami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę žuvę tautiečiai.

Iš karto po oficialiosios renginio dalies kauniečių lauks šventinis koncertas. Programoje – Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“, Eugenijaus Chrebtovo, Ievos Zasimauskaitės ir Monikos Liu pasirodymai.

Šeštadienį į šventinius renginius veš nemokamas viešasis transportas.

Įsijungia kultūros įstaigos

Pirmieji Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai startuoja jau trečiadienį (kovo 8 d.) ir tęsis iki kitos savaitės pradžios. Išsami programa skelbiama internete: bit.ly/Kovo11-Kaune

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniuose kasdien suplanuotos vis kitos veiklos: literatūriniai ir muzikiniai vakarai su lietuvių bei ukrainiečių atlikėjais, paskaitos, susitikimas su Lietuvos nepriklausomybės akto signataru Česlovu Vytautu Stankevičiumi, iniciatyva „Nuspalvink trispalvę savo rankomis“.

Į savo erdves kvies ir Kauno kultūros centras (Vytauto pr. 79). Kovo 9 d. – dokumentinio filmo „1941 m. birželio 23 d. sukilimas Kaune“ peržiūra ir susitikimas su kūrėjais, o Nepriklausomybės atkūrimo dieną skambės chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas“. Pasirodys mišrūs chorai „Gintaras“, „Diemedis“, „Ainiai“, „Kamertonas“, vyrų choras „Perkūnas“, neoklasikinio šokio teatras „Releve“, svečiai – moterų choras „Indraja“.

Nemokami muziejai ir edukacinės veiklos

Šventės dieną mieste nemokamai duris atvers Kauno muziejų filialai: lankytojai nuo 12 iki 17 val. galės pasižvalgyti po M. ir K. Petrauskų, Tautinės muzikos ir Pilies skyrių ekspozicijas.

Kauniečiai ir miesto svečiai 10-17 val. kviečiami aplankyti ir Vytauto Didžiojo karo muziejų bei Karo technikos ekspoziciją.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra kvies jėgas išbandyti interaktyviame pažintiniame žaidime „Kovo 11-osios Lietuva – kažkas seno, kažkas naujo, kažkas skolinto, kažkas žalio“.

Kauno šokio teatras „Aura“ tądien mažiesiems kauniečiams dovanos spektaklį „Aš kaip ir tu“, o Vytauto didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ pakvies į koncertą „Šok Lietuvą, jaunyste!“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA