REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Balandžio 17 d. 17:20

Kovą žinių dėl verslo Rusijoje tikėjęsis V. Matijošaitis: kažkas juda, norėtųsi greičiau

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


264618

Dar kovo viduryje gerų žinių dėl galimybių parduoti verslą Rusijoje laukęs Kauno meras, vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Visvaldas Matijošaitis sako, jog procesas juda, tačiau norėtųsi, kad tai vyktų greičiau.

„Ten dabar... atrodo taip, kaip ir prieš tai. Viskas tempiasi, atrodo, kad stovi kažkokioje didelėje didelėje krūvoje ir kol nepajudės ta krūva – matomai ji juda per lėtai. Laukiame“, – BNS pirmadienį sakė Kauno meras.

Vasario pabaigoje balsuodamas savivaldos rinkimuose savivaldybės vadovas teigė, kad procesas dėl „Vičiūnų grupės“ pasitraukimo iš Rusijos yra „finišo tiesiojoje“, ir vylėsi pakomentuoti jį kovo viduryje „ir pilniau, ir su šypsena“.

Dabar jis sako neįsivaizduojantis, kada gali sulaukti daugiau žinių.

„Turėjo būti balandžio 7-ai. Ir kol kas tylu“, – sakė jis.

BNS žiniomis, radus potencialų pirkėją, leidimas sandoriui turėjo būti svarstomas balandžio 7 dieną Rusijos vyriausybinėje užsienio investicijas kontroliuojančiojoje komisijoje.

„Atrodo, kad viską padarę ir nu ir visi tie mūsų pradiniai susitarimai – ten nėra taip, kaip Lietuvoje, kas nori ir kam nori parduoda. Ten kitaip, ten nusprendžia. Guli kažkur ant stalo labai dideliuose rūmuose ir laukia to sprendimo ir viskas“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

„Juda kažkas, bet taip norėtųsi greičiau“, – kalbėjo Kauno meras.

„Vičiūnų grupės“ savininkai ir vadovai fabriką Kaliningrado srityje, Sovetske, žada parduoti nuo Maskvos invazijos Ukrainoje pradžios pernai vasarį.

Pernai balandį grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis žadėjo šį verslą galutinai nutraukti per tris-keturis mėnesius, rugpjūčio pabaigoje grupė pranešė radusi penkis potencialius pirkėjus, tačiau tvirtino negalinti prognozuoti, kiek užtruks fabriko pardavimas.

Kauno meras, dažnai kritikuojamas dėl verslo Rusijoje, ne kartą yra pabrėžęs, jog procesas nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi, investicijas Rusijoje vadino klaida bei teigė besigailintis šio sprendimo.

Kovą V. Matijošaitis buvo perrinktas Kauno meru trečiai iš eilės kadencijai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA