REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 28 d. 13:35

Kova tęsiasi: Ukrainos pajėgos atrėmė Kijevo šturmą, šalies delegacija pradėjo derybas su agresore, Charkivas apšaudytas (nuolat atnaujinama)

Pasaulis

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


206563

Ukrainos kariuomenė pirmadienį ryte pranešė, kad Rusijos pajėgos praėjusią naktį „kelis kartus“ bandė šturmuoti Kijevo prieigas, tačiau visos atakos buvo atremtos. Vykstant deryboms, tuo pat metu apšaudytas Charkivas.

V. Putinas paskelbė karą Ukrainoje: https://www.etaplius.lt/v-putinas-paskelbe-kara-ukrainoje

Karas Ukrainoje tęsiasi: derybų perspektyvos neaiškios: https://www.etaplius.lt/karas-ukrainoje-tesiasi-kijeve-du-galingi-sprogimai

Trečioji karo diena: rusų kariai artėja prie elektrinės Zaporožėje: https://www.etaplius.lt/trecioji-karo-diena-rusija-ir-ukraina-kaunasi-del-kijevo-nuolat-pildoma 

Ketvirtoji karo diena: https://www.etaplius.lt/ketvirtoji-diena-rusijos-sparnuotosios-raketos-apsaude-miesteli-kijevo-apylinkese-nuolat-pildoma

23.47

Prasidės tarptautinis tyrimas dėl padėties Ukrainoje

Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuroras Karimas Khanas (Karimas Chanas) pirmadienį pranešė pradedantis tyrimą dėl „padėties Ukrainoje“, prieš kurią Rusija surengė didelio masto invaziją.

23.30

Ukrainoje žuvo iš šalies bandęs pabėgti Izraelio pilietis

Pilietis „buvo automobilių kolonoje, važiavusioje sienos su Moldova link, ir buvo nužudytas Ukrainoje šūviais į jo mašiną“, – sakoma pranešime. 

Ministerija nepranešė, kas šaudė į automobilį. 

23.23

Neutralioji Šveicarija ėmėsi sankcijų Rusijos atžvilgiu

Tradiciškai neutrali Šveicarija prisidės prie visų sankcijų Rusijai, kokias jau yra įvedusi Europos Sąjunga dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, pirmadienį pranešė šios Alpių valstybės prezidentas Ignazio Cassisas (Injacijus Kasisas). „Tai didelis žingsnis Šveicarijai“, – I. Cassisas sakė per spaudos konferenciją.

22.10

Turkija ryžosi užblokuoti karo laivų judėjimą Bosforo ir Dardanelų sąsiauriais

Sprendimas buvo paskelbtas nuo praeitos savaitės tęsiantis Rusijos pradėtai karinei invazijai Ukrainoje.

Sekmadienį Turkija oficialiai pripažino Rusijos puolimą prieš Ukrainą „karo padėtimi“ ir nurodė, kad pasinaudos galimybėmis apriboti karo laivų judėjimą per sąsiaurius tarp Viduržemio ir Juodosios jūrų.

21.08

Suomija priėmė „istorinį“ sprendimą tiekti ginkluotę Ukrainai, Italija irgi sutiko teikti karinę pagalbą Ukrainai

Helsinkis pasiųs Ukrainai 1,5 tūkst. raketinių granatsvaidžių, 2,5 tūkst. automatų, 150 tūkst. šovinių ir 70 tūkst. sausųjų maisto davinių, sakė gynybos ministras Antti Kaikkonenas (Antis Kaikonenas).

Italijos ministrai patvirtino dekretą, leidžiantį „karinių priemonių, reikmenų ir įrangos perdavimą Ukrainos vyriausybės institucijoms“, sakė Italijos premjero Mario Draghi (Marijaus Dragio) atstovas spaudai. 

20.00

TOK paragino nekviesti rusų ir baltarusių sportininkų į tarptautinius sporto renginius

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmadienį paragino sporto renginių organizatorius uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams bei pareigūnams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose po Rusijos invazijos į Ukrainą.

„TOK žavisi ir ypač palaiko Rusijos sportininkų išsakytus taikos raginimus“, – pridūrė organizacija.

19.30

Deryboms prireiks „antro rato“

Per maždaug šešias valandas trukusias Rusijos ir Ukrainos derybas jokio konkretaus sutarimo pasiekti nepavyko. Abi pusės susitiks po kelių dienų, kai suderins pozicijas su vadovais.  

19.00

Pasieniečiai: per parą iš Ukrainos per vakarines sienas pasitraukė per 120 tūkst. žmonių

Per praėjusią parą Ukrainos sieną vakarinėse jos atkarpose kirto daugiau kaip 120 tūkst. žmonių, pranešė Ukrainos valstybinė sienos apsaugos tarnyba.

„Pasieniečiai dėl išvykimo iš Ukrainos sutvarkė [dokumentus] 120 tūkst. piliečių, įskaitant maždaug 90 tūkst. ukrainiečių. Didžiausias keleivių srautas yra Lenkijos ruože, per praėjusią parą – 68 tūkst. žmonių“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame pranešime.

17.30

Rusijos pajėgoms apšaudant Charkivą žuvo mažiausiai 11 civilių gyventojų

Apie pirmadienio antpuolį pranešė antrą pagal gyventojų skaičių Ukrainos miesto Charkivo regiono gubernatorius. Pasak jo,  dar dešimtys žmonių sužeista.

„Šiuo metu vykstant bombardavimui negalime iškviesti greitosios pagalbos tarnybų... šiuo metu yra 11 žuvusiųjų ir dešimtys sužeistųjų“, – parašė jis socialiniame tinkle „Telegram“.

16.20

Apšaudyti Černigovo kaimai

Rusijos Federacija apšaudė kasetiniais šaudmenimis į kaimus netoli Černigovo.

Vietos gyventojai praneša, kad dešimtims namų padaryta didelė žala. Po griuvėsiais gali būti žmonių.

16.15

Šveicarija imasi tokių pačių sankcijų prieš Rusiją kaip ir ES

Tradiciškai neutrali Šveicarija prisidės prie visų sankcijų Rusijai, kokias jau yra įvedusi Europos Sąjunga dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, pirmadienį pranešė šios Alpių valstybės prezidentas Ignazio Cassisas (Injacijus Kasisas).

„Tai didelis žingsnis Šveicarijai“, – I. Cassisas sakė per spaudos konferenciją.

Šveicarija kelias dienas delsė prisidėti prie tarptautinių pastangų nubausti Maskvą už puolimą prieš savo kaimynę.

15.57

Rusija uždarė oro erdvę 36 valstybių aviakompanijoms

Rusija oro erdvę uždarė 36 pasaulio valstybių aviakompanijoms, pranešė Federalinė oro transporto agentūra („Rosaviacija“).

Pažymėdama, jog tai yra atsakomoji priemonė į šių valstybių analogiškus sprendimus, Rusijos tarnyba paskelbė šių valstybių sąrašą: Austrija, Albanija, Angilija (JK užjūrio teritorija), Belgija, Bulgarija, Mergelių salos, Jungtinė Karalystė, Vengrija, Vokietija, Gibraltaras, Graikija, Danija (įskaitant Grenlandiją, Farerų salas ir teritorinę jūrą), Džersis, Airija, Islandija, Ispanija, Italija, Kanada, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Prancūzija, Kroatija, Čekija, Švedija, Estija.

Tarnyba pažymi, jog skrydžiai iš šių valstybių į Rusiją galimi tik turint specialius „Rosaviacija“ arba Rusijos užsienio reikalų ministerijos leidimus.

15.03

Derybos dar vykstas

Baltarusijoje Rusijos ir Ukrainos derybos tęsiasi jau daugiau nei dvi valandas, praneša Ukrainos naujienų agentūra „Unian“

14.58

Vienuolyno užpuolimas Kijeve

 

Į Kijevo Mykolo katedrą bandė įsilaužti diversantų rusų okupantų grupė.

Černigovo ir Nižino arkivyskupas pakomentavo: „Michailovskio vienuolyno sargybiniai neutralizavo rusų okupantų grupuotę“.

Naujieną pranešė Ukrainos naujienų agentūra „Unian“

Michailovskio auksinių kupolų soboras yra vienas seniausių vienuolynų Kijeve.

 

14.30

Paaiškėjo daugiau detalių apie Charkovo apšaudymą

Apšaudymo metu nukentėjo dvi miegamosios zonos – Roganas ir Aleksejevka.

Jau žinoma apie 14 sužeistųjų ir 3 žuvusius.

14:20

Ukrainos karinis jūrų laivynas: Gyvačių salos gynėjai yra gyvi

„Labai džiaugiamės sužinoję, kad mūsų broliai gyvi ir sveiki“, – sakoma Ukrainos karinio laivyno pareiškime.

Informaciją, kad Gyvačių salos gynėjai yra gyvi, skelbia leidinys „Unian“.

Ukrainos karinis jūrų laivynas teigė, kad Rusijos propaganda bando skleisti „naujieną“, kad Ukrainos valdžia neva „pamiršo“ savo pavaldinius.

„Tuo pat metu jūrų pėstininkai du kartus drąsiai atmušė rusų okupantų puolimus. Dėl reikiamos amunicijos trūkumo jie negalėjo toliau ginti salos“, – sakoma pareiškime. Karinis jūrų laivynas pridūrė, kad okupantai „pamiršo“ pranešti, kad visiškai sunaikino salos infrastruktūrą: švyturius, bokštus, antenas ir panašiai. Atitinkamai ryšys su Gyvačių sala nutrūko. Pakartotiniai bandymai susisiekti su personalu ir sužinoti apie jų likimą buvo bergždi, o nuolatiniai Rusijos Federacijos karo laivų ir lėktuvų apšaudymai neleido pristatyti pagalbos jūrų pėstininkams.

Mūšis dėl Gyvačių salos

Vasario 24 d. valdžia pranešė, kad Rusijos kariai užėmė Ukrainos Gyvačių salą Juodojoje jūroje ir ten žuvo 13 Ukrainos pasieniečių. Du Rusijos karo laivai, Maskvos kreiseris ir Vasilijaus Bykovo patrulių korvetė priplaukė prie salos ir pasiūlė pasiduoti saloje dislokuotiems pasienio būrio kovotojams. Jie atsisakė.

Remiantis tarpusavio radijo dialogu, Ukrainos pasieniečiai gavo pranešimą: „Aš esu Rusijos karo laivas. Siūlau padėti ginklus ir pasiduoti, kad išvengtumėte kraujo praliejimo ir nepagrįstų aukų. Priešingu atveju būsite subombarduoti“. Ukrainiečiai atsakė: „Rusų laivas, eik nah*y“.

13:47

Okupantai apšaudė Charkovą, dešimtys žmonių žuvo, šimtai sužeista

Rusijos kariuomenė masiškai apšaudė Charkovą, žuvo dešimtys žmonių. Dar šimtai buvo sužeisti.

Tai pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka.

„Charkovas ką tik buvo masiškai apšaudytas iš Gradovo. Dešimtys žuvo ir šimtai buvo sužeisti. Šį siaubą turi pamatyti visas pasaulis", – sakė jis.

13:43

Sumų regione buvo susprogdinta naftos bazė, o priešo technika keliauja į regiono centrą

Sumų srities Achtyrkos mieste susprogdinta naftos bazė. Apie tai „Telegram“ kanale pranešė „Sumy YEAH“ pirmininkas Dmitrijus Živitskis. „Akhtyrka. Naftos saugykla sprogo. 12:30“, – rašė jis. Jis pridūrė, kad priešo mašinos važiuoja Sumų kryptimi. „Iš visų pusių miesto link važiuoja priešų mašinos. Gatvėje gresia kautynės! Būkite saugioje vietoje namuose, toliau nuo langų“, – ragino jis.

13:24

V. Zelenskis ragina ES skubiai priimti į bloką Ukrainą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą nedelsiant suteikti jo šaliai narystę bloke, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.

„Mes kreipiamės į Europos Sąjungą dėl skubaus Ukrainos priėmimo pagal naują specialią procedūrą“, – naujame vaizdo kreipimesi sakė 44 metų lyderis.

„Mūsų tikslas yra būti kartu su visais europiečiais ir, svarbiausia, būti lygiomis teisėmis. Esu tikras, kad tai sąžininga. Esu tikras, kad tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Prezidentas, kuris gyrė „Ukrainos didvyrius“, sakė, kad per pirmąsias keturias Maskvos puolimo dienas žuvo 16 vaikų, o dar 45 buvo sužeisti.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet (Mišelė Bačelet) pirmadienį pareiškė, kad per penkias dienas nuo Rusijos įsiveržimo pradžios Ukrainoje žuvo mažiausiai 102 civiliai gyventojai, įskaitant septynis vaikus, bet perspėjo, kad tikrasis aukų skaičius gali būti daug didesnis.

„Ukrainiečiai parodė pasauliui, kas mes esame. O Rusija parodė, kuo ji tapo“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos lyderis – 2019-aisiais į valdžią atėjęs buvęs komikas – naujausią vaizdo pareiškimą paskelbė rusų ir ukrainiečių derybininkams rengiantis susėsti pirmų tiesioginių derybų nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino ketvirtadienio įsakymo savo pajėgoms įsiveržti.

V. Zelenskis paragino rusų karius sudėti ginklus ir dezertyruoti.

„Palikite savo techniką ir išeikite. Netikėkite savo vadais, netikėkite savo propagandistais. Tiesiog gelbėkite savo gyvybę, išeikite“, – sakė V. Zelenskis naujame kreipimesi į rusų karius.

Prezidentas taip pat sakė, kad per puolimą gyvybių jau neteko daugiau nei 4 500 rusų karių.

Rusija pripažino, kad yra sužeistų ir žuvusių jos karių, bet skaičiaus nenurodo.

V. Zelenskis taip pat sakė, kad valdžia paleis į laisvę nuteistus ukrainiečius, turinčius tikros kovinės patirties, kad jie padėtų ginti šalį. Anot jo, kiekvienas ukrainietis, galintis prisijungti prie kovos su okupantais, turi tai padaryti.

„Dėl to buvo priimtas moraliniu požiūriu sunkus, bet naudingas mūsų gynybos požiūriu sprendimas. Karo padėties sąlygomis karo veiksmų dalyviai, ukrainiečiai, turintys realios kovinės patirties, bus paleisti į laisvę. Ir galės atlyginti savo kaltę karščiausiuose karo taškuose“, – sakė jis.

Jis dar kartą padėkojo Vakarams už paramą. „Parama mūsų antikarinei koalicijai yra besąlygiška ir beprecedentė“, – sakė jis.

„Kiekvienas iš mūsų esame karys, – kalbėjo prezidentas. – Esu įsitikinęs, kad kiekvienas iš mūsų laimės.“

Rusijos invazija į Ukrainą supurtė visą pasaulį.

Ukrainos pajėgos, remiamos Vakarų ginklais, sugebėjo sulėtinti Rusijos armijos puolimą.

12.40

Ukraina reikalauja skubių Rusijos paliaubų ir kariuomenės išvedimo

„Ukrainiečių delegacija atvyko prie Ukrainos ir Baltarusijos sienos dalyvauti derybose su Rusijos Federacijos atstovais“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pranešime.

„Pagrindinis derybų klausimas – neatidėliotinos paliaubos ir karių išvedimas iš Ukrainos“, – priduriama jame.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atskirame pareiškime paragino rusų karius sudėti ginklus ir dezertyruoti.

11:40

Ukrainos prezidentas ragina rusų karius sudėti ginklus

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino rusų karius sudėti ginklus ir dezertyruoti, Kijevo ir Maskvos delegacijoms ruošiantis susitikti derybų dėl Rusijos invazijos.

„Palikite savo ekipuotę. Dinkite iš čia. Netikėkite savo vadais. Netikėkite savo propagandistais. Tiesiog gelbėkite savo gyvybę“, – sakė V. Zelenskis naujame kreipimesi į rusų karius.

Prezidentas taip pat sakė, kad per puolimą gyvybių jau neteko daugiau nei 4 500 rusų karių.

11:29

Rusijos invazijai į Ukrainą pirmadienį įžengus į penktą dieną, pateikiame naujausią informaciją apie puolimo eigą.

Kijevas atrėmė atakas

Ukrainos kariuomenė teigia atrėmusi kelis Rusijos pajėgų bandymus naktį šturmuoti Kijevo apylinkes. Pranešama, kad naktį sostinei taip pat buvo suduoti trys raketų smūgiai.

Charkivas laikosi

Dideli sprogimai buvo girdimi ir antrajame pagal dydį rytiniame Charkivo mieste, kur gynėjai atstūmė anksti sekmadienį į miestą įvažiavusius Rusijos šarvuočius.

Branduolinė opcija

Vakarai kritikuoja Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, šiam įsakius savo branduolinėms pajėgoms padidinti parengtį. Vokietijos teigimu, tokį sprendimą jis priėmė todėl, kad invaziją „stabdo“ įnirtingas ukrainiečių pasipriešinimas.

Puolimas „sulėtėjo“

Ukrainos kariuomenė teigia nukovusi 4,3 tūkst. priešo karių ir kad Rusijos puolimas „sulėtėjo“. Be to, pasak Vašingtono, Maskva dar iki galo neperėmė Ukrainos oro erdvės kontrolės.

Žuvo 352 civiliai

Kijevo duomenimis, nuo invazijos pradžios praėjusį ketvirtadienį žuvo 352 civiliai gyventojai, įskaitant 14 vaikų. Rusija pirmą kartą pripažino, kad patyrė nuostolių.

420 tūkst. pabėgėlių

Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra UNHCR paskelbė užregistravusi beveik 420 tūkst. pabėgėlių, plūstančių iš Ukrainos vakarinės dalies. Dar dešimtys tūkstančių gyventojų laikomi perkeltais šalies viduje.

Gali būti paveikti 7 mln. žmonių

Europos Sąjunga įspėjo, kad namus gali palikti iki septynių milijonų žmonių, jei karas užsitęs.

„Stebime tai, kas gali tapti didžiausia humanitarine krize mūsų Europos žemyne per daugelį, daugelį metų“, – pabrėžė krizių valdymo eurokomisaras Janezas Lenarčičius.

Derybos Baltarusijoje

Susėsti derybų su Rusija sutikusi Ukraina neturi didelių vilčių dėl dialogo Baltarusijoje – išpuolių prieš Kijevą placdarme. „Bet pabandykime“, – sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukraina reikalauja skubių paliaubų ir Rusijos kariuomenės išvedimo, o Maskva savo ruožtu sakė norinti pasiekti susitarimą su Kijevu ir užbaigti konfliktą.

Smūgis Rusijos ekonomikai

Rusijos centrinis bankas daugiau nei dvigubai padidino palūkanų normą – iki 20 proc. Rublio kursas smunka dolerio ir euro atžvilgiu, pradedant veikti Vakarų sankcijoms dėl invazijos.

ES siunčia ginklus ir naikintuvus

ES šalys siųs naikintuvus Ukrainai, siekdamos padėti jai atremti Rusijos puolimą ore ir sausumoje, nurodė užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis), blokui sutikus perduoti Kijevui ginklų už 450 mln. eurų.

Griežčiausios sankcijos istorijoje

Briuselis paskelbė virtinę naujų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai: uždraudė du Rusijos transliuotojus ir uždarė ES oro erdvę rusų orlaiviams.

Londono „nešvarūs pinigai“

Jungtinė Karalystė ketina stoti į kovą su „nešvariais pinigais“ ir korumpuotu elitu savo finansų ir nekilnojamojo turto rinkose. Šalis ne vienerius metus buvo kritikuojama dėl rusiškų „nešvarių pinigų“ cirkuliavimo ir slėpimo.

Rusijoje sulaikyta dar 2 tūkst. protestuotojų

Sekmadienį Rusija visoje šalyje sulaikė per 2 tūkst. demonstracijų prieš karą dalyvių. Bendras sulaikytų protestavusiųjų prieš invaziją į Ukrainą skaičius išaugo iki 5 250.

Turkija gali blokuoti sąsiaurius

Turkija pranešė aktyvavusi sutartį, suteikiančią jai teisę apriboti karo laivų plaukimą į Juodąją jūrą per Dardanelų ir Bosforo sąsiaurius, Kijevui paprašius Ankaros uždaryti juos Rusijos flotilei.

Rusija gali būti pašalinta iš futbolo čempionato

FIFA svarsto galimybę pašalinti Rusiją iš Pasaulio futbolo čempionato, su ja žaisti atsisakant vis daugiau komandų, įskaitant Anglijos, pasaulio čempionės Prancūzijos, Čekijos, Švedijos ir Lenkijos rinktines.

11:20

Rusai meluoja neva kontroliuojantys Zaporožės atominę elektrinę

Rusija platina informaciją, kad neva rusų pajėgos kontroliuoja Zaporožės atominę elektrinę, tačiau Ukraina suskubo paneigti šį melą.

Ukrainos energetikos ministerija viešai paskelbė šios informacijos paneigimą. Ministerija atkreipė dėmesį, kad sklinda dezinformacija, o elektrinę toliau kontroliuoja Ukraina.

10:50

Šį rytą, vasario 28 dieną, rusų okupantai apšaudė Sartanos kaimą Donecko srityje. Priešo lėktuvai numetė bombas ant daugiabučių namų. Aukų skaičius dar tikslinamas.

Mariupolio meras situaciją komentavo trumpai: „Mes vertiname atakos padarinius po to, kai rusai apšaudė Sartanos kaimo civilius gyventojus. Rusija sąmoningai žudo civilius Ukrainos gyventojus. Mes niekada to neatleisime ir nepamiršime“. Praėjusią naktį agresorius taip pat bandė prasiveržti pro Kijevo gynybą. Priešo kariuomenės kolonos ne kartą šturmavo sostinės pakraščius, tačiau Ukrainos kariai atrėmė visas jų atakas.

10:38

Ukrainos delegacija atvyko į Baltarusijos ir Ukrainos pasienį dalyvauti derybose su Rusijos Federacijos atstovais, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Esminis derybų klausimas – neatidėliotinos paliaubos ir karių išvedimas iš Ukrainos.

Šiandien turi įvykti pirmosios derybos su agresore Rusija nuo plataus masto karo prieš Ukrainą pradžios. Derybų vieta yra Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje.

09:11

Kijevas: Rusijos kariuomenė „sumažino puolimo tempą“

Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“, jau penktą dieną tęsiantis Maskvos įsiveržimui į Ukrainą.

„Rusijos okupantai sumažino puolimo tempą, tačiau tebemėgina pasiekti sėkmę kai kuriose teritorijose“, – nurodė ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Ukrainoje nuo ketvirtadienio tęsiasi kautynės su įsiveržusiomis gausiomis Rusijos pajėgomis. Ši neišprovokuota Maskvos invazija pasaulyje paskleidė pasibaisėjimą ir įtūžį.

Ukrainos pajėgoms, kurias Vakarai remia ginklais, sugebėjo sulėtinti Rusijos karių veržimąsi į priekį.

Ukrainos kariuomenė taip pat apkaltino Rusiją sudavus raketinių smūgių į gyvenamuosius namus Žytomyre ir Černihive – šalies šiaurės vakaruose ir šiaurėje esančiuose miestuose.

„Tuo pat metu visi rusų įsibrovėlių bandymai pasiekti karinės operacijos tikslą žlugo“, – sakė Ukrainos kariuomenė.

„Priešas yra demoralizuotas ir patiria didelių nuostolių“, – nurodė ji.

08:53

Kijeve paskelbtas oro pavojus

Kijevo miesto savivaldybė pirmacienio rytą paskelbė, kad Kijeve paskelbtas oro pavojaus signalas. Visų gyventojų prašoma skubėti į slėptuves.

08:49

„The Times“ skelbia, kad Kijeve veikia Rusijos pakalikai, pasamdyti nužudyti prezidentą V. Zelenskį

Daugiau nei 400 Rusijos samdinių veikia Kijeve, gavę Kremliaus įsakymą nužudyti prezidentą V. Zelenskį ir jo vyriausybę bei paruošti dirvą Maskvai perimti kontrolę, skelbia „The Times“.

„Wagner Group“ – privati ​​milicija, kuriai vadovauja vienas artimiausių Putino sąjungininkų, prieš penkias savaites atskraidino samdinius sunaikinti Zelenskio vyriausybę, mainais už didžiulę finansinę premiją. Informacija apie šią misiją Ukrainos vyriausybę pasiekė šeštadienio rytą, o po kelių valandų Kijevas paskelbė 36 valandų griežtą komendanto valandą, kad išžvalgytų miestą, ar jame nėra rusų diversantų.

08:05

„Padėtis mūsų tėvynės sostinėje kontroliuojama“, – nurodė kariuomenė socialiniame tinkle „Facebook“.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad praėjusią naktį Kijeve ir antrajame pagal dydį šalies mieste griaudėjo garsūs sprogimai.

Prezidentūros patarėjas Oleksijus Arestovyčius pirmadienį paryčiais platformoje „Telegram“ pranešė, kad praėjusią naktį rusų pajėgos tris kartus atakavo sostinę raketomis, viena iš kurių buvo numušta.

Jis pridūrė, kad rusų pajėgoms pavyko užimti pietinį Berdiansko miestą.

Vakarų šaltiniai sakė, kad toks intensyvus ukrainiečių pasipriešinimas veikiausiai buvo netikėtas Maskvai.

Ukrainos pajėgos sekmadienį pranešė atrėmusios Rusijos puolimą prieš Charkivą, esantį už maždaug 500 km į rytus nuo Kijevo.

Charkivo srities administracijos vadovas Olehas Sinjehubovas sakė, kad ukrainiečių pajėgos užsitikrino viso Charkivo kontrolę ir veja Rusijos karius iš miesto.

Ukrainiečių pareigūnai skelbia, kad nukauta 4 300 rusų karių.

Ukraina pranešė, kad nuo invazijos pradžios žuvo 352 civiliai, tarp jų 14 vaikų.

Rusija pripažino, kad kažkiek jos karių žuvo ar buvo sužeisti.

Jungtinės Tautos skelbia, kad žuvo 64 civiliai. Tuo metu Europos Sąjunga pareiškė, kad dėl karo daugiau kaip 7 mln. žmonių gali būti priversti palikti savo namus.

„Stebime tai, kas gali tapti didžiausia humanitarine krize Europos žemyne per daugelį metų“, – sakė už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA