REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 13 d. 21:52

Kovą elektra Lietuvoje brango 62 proc.

Panevėžys

Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


212465

Kovą Lietuvoje vidutinė mėnesio elektros kaina buvo 62 proc. didesnė nei vasarį ir siekė 170,16 Eur/MWh. Elektros energijos kainos didėjo visose Baltijos šalyse: Latvijoje elektra brango 60 proc., iki 167,22 Eur/MWh, Estijoje fiksuotas 45 proc. kainos didėjimas, o vidutinė mėnesio kaina buvo 151,23 Eur/MWh.

Baltijos šalyse valandinis elektros energijos įkainis svyravo nuo 4,59 Eur/MW iki 673,44 Eur/MW.

Kovą 60 proc., iki 144,79 Eur/MWh, kilo ir vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos sistemos kaina.

Pasak elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktoriaus Martyno Gigos, smarkų elektros energijos kainų kilimą lėmė energetikos produktų kainų didėjimas: gamtinių dujų sandoriai pabrango 63 proc., anglių – 93 proc., naftos – 22 proc.

„Kovo pradžioje oro temperatūra buvo žemesnė nei įprasta ir tik antroje mėnesio pusėje orai tapo šiltesni. Tai lėmė elektros energijos paklausos padidėjimą 1 proc. „Nord Pool“ regione, palyginti su vasariu, tačiau palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, elektros vartojimas praėjusį mėnesį mažėjo 4 proc. Be to, vėjo elektrinių gamybos apimtys kovą buvo 20 proc. mažesnės nei vasarį ir tai taip pat prisidėjo prie elektros brangimo regione“, – sako M. Giga.

Lietuvoje augo ir elektros gamyba, ir vartojimas

Bendras elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse kovą siekė 2 525 GWh ir buvo 2 proc. didesnis nei tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Lietuvoje kovą buvo suvartota 1 134 GWh elektros energijos, arba 7 proc. daugiau nei 2021 m. kovą. Latvijoje elektros energijos vartojimas kovą išliko toks pat, kaip ir praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ir sudarė 641 GWh, o Estijoje elektros energijos kovą suvartota 750 GWh, t. y. 3 proc. mažiau nei prieš metus.

Kovą Baltijos regione augo ir elektros energijos gamybos apimtys, kurios buvo 16 proc. didesnės nei šiemet vasarį – iš viso pagaminta 1 528 GWh. Lietuvoje elektros energijos gamyba kovą siekė 411 GWh. Palyginti su vasariu, šis rodiklis augo 2 proc. Kovą Latvijoje buvo pagaminta 447 GWh elektros energijos, gamybos apimtys, palyginti su vasariu, sumažėjo 1 proc. Estijoje praėjusį mėnesį pagaminta 669 GWh elektros energijos, tai yra 47 proc. daugiau nei vasarį.

Kovą bendras Baltijos šalyse pagamintos elektros energijos kiekis šiek tiek padidėjo ir pasiekė 61 proc. Lietuva pasigamino 36 proc. šaliai reikalingos elektros energijos, Latvija – 70 proc., Estija – 89 proc.

Kovą „Latvenergo“ hidroelektrinių pagamintos elektros energijos kiekis, palyginti su ankstesniu mėnesiu, padidėjo 14 proc. – buvo pagaminta 351 GWh. Tačiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, šių metų kovą „Latvenergo“ hidroelektrinių gamyba mažėjo 10 proc. Elektros energijos gamyba „Latvenergo“ šiluminėse elektrinėse kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 84 proc. – buvo pagaminta iš viso 7 GWh, gamybos mastui ypač reikšminga buvo rinkos paklausa.

ELTA REDAKCIJA REKOMENDUOJA