REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 26 d. 16:32

Konstitucinis Teismas lapkričio pradžioje pradės svarstyti apkaltą P. Gražuliui

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


281961

Konstitucinis Teismas (KT) lapkričio pradžioje pradės nagrinėti apkaltos iniciatyvą Seimo nariui Petrui Gražuliui šiam balsavus už kitą parlamentarą.

Suinteresuotos pusės pranešė gavusios KT šaukimą atvykti į posėdį lapkričio 8 dieną.

Apkaltos byla bus nagrinėjama žodinio proceso tvarka.

Į KT posėdį kviečiamas pats P. Gražulis, jo atstovai, pareiškėjai ir kt.

Birželio 1 dieną Seimas priėmė nutarimą, kuriame KT klausiama, ar parlamentaro P. Gražulio veiksmai, kai jis balsavo už greta sėdintį Seimo narį šiam nematant, neprieštarauja Konstitucijai.

Seimas taip pat yra patvirtinęs apkaltos komisijos išvadą, jog esama pagrindo pradėti apkaltos procesą P. Gražuliui.

Apkaltos komisija, remdamasi faktinių aplinkybių visuma, konstatavo, kad šis politikas 2022 metų rugsėjo 15 dieną per vakarinį posėdį dėl Seimo nutarimo priėmimo balsavo ne tik už save, bet ir už socialdemokratą Liną Jonauską.

P. Gražulis teigia neprisimenantis, ar balsavo už kolegą, o apkaltos jam iniciatyvą yra pavadinęs politiniu valdančiosios daugumos susidorojimu.

2010 metais dėl to, kad Seime balsavo už tuo metu užsienyje buvusį kolegą Liną Karalių, surengta apkalta ir tai dariusiam Aleksandrui Sacharukui, ir pačiam L. Karaliui. Tuomet po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

P. Gražuliui apkalta gresia ir dėl to, kad jis yra nuteistas už piktnaudžiavimą, nes 2015–2017 metais veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą.

Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį paskelbė, kad politikas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi ir dėl to padarė didelę neturtinę žalą valstybei. Lapkričio 7 dieną šioje byloje sprendimą planuoja skelbti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Be to, prokurorai nori šiam Seimo nariui pateikti įtarimus dėl homoseksualių asmenų viešo niekinimo ir tyčiojimosi iš jų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA