REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 23 d. 13:58

Konservatorių seniūnė dėl K. Bartoševičiaus: tai, ką girdžiu, šokiruoja

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Milena Andrukaitytė, Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


257203

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako esanti šokiruota žinios, kad prokuratūra prašo naikinti parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus neliečiamybę tiriant galimą nepilnamečio asmens prievartavimą ir tvirkinimą.

„Tai yra man absoliuti naujiena, kolega Kristijonas prieš keletą dienų pranešė, kad trauksis dėl asmeninių priežasčių, tai, ką jūs pacitavot (BK straipsnius), kadangi pati nesusipažinus, iš to, ką girdžiu, tai šokiruoja. Matyt, kad teisėsauga išsiaiškins, neturiu, ką daugiau pridurti“, – BNS pirmadienį sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Frakcijos seniūnė teigė, kad K. Bartoševičius jos neinformavo apie atliekamą tyrimą.

„Jis nurodė, kad trauksis dėl asmeninių priežasčių, o aš nieko neklausinėjau, nes esu jutusi kadencijos eigoje, ne kartą abejonės dėl darbo Seime buvo išreikštos, maniau, kad tai yra tąsa, ir papildomai nesidomėjau“, – sakė parlamentarė.

Ji tvirtino, kad apie pasitraukimą iš Seimo kolega informavo praėjusios savaitės pabaigoje.

Pasak R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, gerai, kad pats Seimo narys nutarė atsisakyti mandato.

„Matyt, jeigu jis turėjo kokių nors indikacijų, turbūt gerai, kad jis pats priėmė tokį sprendimą, tai palengvina ir teisėsaugai darbą, ir neliečiamybės atsisakymas (drauge su Seimo nario mandatu – BNS) yra tinkamas žingsnis“, – Seime žurnalistams sakė ji.

Konservatorių seniūnė tvirtino, kad ši byla suduoti nemenką smūgį politine prasme gali ir partijai.

Dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen kreipėsi generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Pranešimą apie tai prokuratūra paskelbė ankstyvą pirmadienio popietę. Prieš porą valandų K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių, dėl to kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį K. Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

Tyrimas vyksta dėl veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA