REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 4 d. 18:02

Konservatorių kandidatė į prezidentus – I. Šimonytė

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


279711

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumas patvirtino galutinius kandidatų sąrašus artėjantiems prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimams. Vienintelė pretendentė užimti šalies vadovo postą – premjerė Ingrida Šimonytė. Visi kiti konservatorių skyrių kelti politikai atsisakė dalyvauti vidiniuose partijos rinkimuose dėl kandidatūros.

Apie pastaruosius sprendimus žurnalistams trečiadienį patvirtino TS-LKD vicepirmininkas Paulius Saudargas.

„Buvo 23 kandidatai. Liko viena kandidatė. Kaip ir viskas aišku. Kandidatė, kuri bus remiama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidento rinkimuose – Ingrida Šimonytė“, – žurnalistams Seime pranešė P. Saudargas.

„(Demokratijos – ELTA) šventė jau atšvęsta, šventės nugalėtoją turime. Tai svariausias dalykas – kad yra aiški šventės nugalėtoja, stipri kandidatė, jau dalyvavusi prezidento rinkimuose, taigi, turinti patirties“, – teigė jis.

ELTA primena, kad trečiadienį TS-LKD skyrių iškelti kandidatai partijos Prezidiumui turėjo pateikti atsakymą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose. Vidiniuose rinkimuose dalyvauti sutiko tik premjerė Ingrida Šimonytė.

Priešingą sprendimą trečiadienį priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. Kiek anksčiau apie sprendimą nedalyvauti paskelbė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

V. Landsbergis: jeigu žmonės balsuos – tai išrinks

Tuo metu kiek anksčiau Prezidiumo posėdį palikęs TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis nesileido į detalius komentarus apie susitikimo metu aptartas aktualijas. Jis nurodė, kad „procesas vyksta savo keliu“.

Todėl ir klausiamas apie I. Šimonytės šansus tapti šalies vadove, V. Landsbergis nedaugžodžiavo.

„Kokie šansai? Tokie patys kaip jūsų. Jeigu žmonės balsuos – tai išrinks. Nebalsuos – neišrinks“, – tepasakė V. Landsbergis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA