REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 17 d. 16:51

Konservatoriai sureagavo į A. Navio priekaištus: mes priėmėme gerą sprendimą

Lietuva

A. Navys. TV3 nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


305156

Konservatoriai sureagavo į atsargos pulkininko Aurimo Navio priekaištus dėl to, kad šis buvo išbrauktas iš abėcėlinio partijos kandidatų sąrašo į Seimą. Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos rinkimų štabo narys Andrius Vyšniauskas aiškina, kad bendruomenei kilo klausimų dėl Seimo mandato siekti panorusio karininko.

„Iškilo klausimų dėl jo vertybinio apsisprendimo, ar jis yra mūsų bendruomenės narys. Nes, pasirodo, prieš keletą metų jis buvo išstojęs iš mūsų partijos ir atvirai deklaravo, kad jam nepatinka kažkokie partijos programos aspektai bei Vyriausybės vykdoma politika“, – Eltai aiškino A. Vyšniauskas.

Pasak jo, dėl šių kilusių klausimų ir buvo nuspręsta paprašyti karininko išsklaidyti visas dvejones. Kaip teigė A. Vyšniauskas, narystė partijoje būtų buvęs tinkamiausias nuoširdaus santykio su konservatorių bendruomene įrodymas.

„O kaip jis sutraktavo, taip sutraktavo. Ir čia kalba yra ne apie narystę, o apie buvimą su bendruomene. Jei žmogus prašo jo netapatinti su Tėvynės sąjunga, bet vis tiek nori dalyvauti jos sąraše... Aš niekada negirdėjau, kad panašiai sakytų Matas Maldeikis ar Daiva Ulbinaitė“, – tęsė parlamentaras.

„Jo išsakyta pozicija rodo, kad mes priėmėme gerą sprendimą paprašydami jo patikslinti savo poziciją, o jis priėmė gerą sprendimą, nusprendęs, kad jam nėra pakeliui su mūsų bendruomene“, – apibendrino konservatorius.

Praėjusią savaitę karininkas pranešė, kad buvo išbrauktas iš TS-LKD reitingavimui skirto abėcėlinio kandidatų sąrašo į Seimą. A. Navio teigimu, taip nutiko, nes partijos prezidiumo pareikalautas, jis atsisakė stoti į partiją.

„Reitingavimui skirtame sąraše kažkodėl yra praleistas 143 numeris. Prie šio skaičiaus turėjo būti mano pavardė. Ji, partijos prezidiumo sprendimu, kaip matote, yra išimta. Taip nutiko, nes, kiek man yra žinoma, keleto labai įtakingų partijos narių dėka, likus kiek daugiau nei 6 valandoms iki birželio 14 d. gavau el. paštu pasiūlymą – arba stoti į partiją, arba būti išbrauktu iš partijos kandidatų į Seimą“, – šeštadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Navys, pažymėdamas, kad, „ultimatumą“ pateikę konservatoriai veikiausiai išsigando konkurencijos.

Jo teigimu, toks elgesys demokratinėje šalyje veikiančiai partijai yra nesuprantamas ir labiau primena „KGB praktikas“.

Penktadienį TS-LKD paskelbė abėcėlinį kandidatų į Seimą sąrašą. Valdančiųjų pirminiame sąraše į Seimą – per 200 pavardžių, kurias politinė jėga teiks atviram reitingavimui. Sąraše figūruoja esami parlamento nariai, viceministrai bei regionuose veikiantys politikai. Tarp reitinguojamų asmenų – ir vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Konservatorių sąrašą į Seimą partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė vesti dabartinei ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. Partija bendru sutarimu pasiūlymą palaikė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA