REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 6 d. 09:51

Konservatoriai neatmeta, kad K. Bartoševičiaus istorija turėjo įtakos rinkimų rezultatams

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


260869

Savivaldybių rinkimų rezultatais po pirmojo rinkimų turo besidžiaugiantys konservatoriai pripažįsta – naivu būtų sakyti, kad skandalas dėl Kristijono Bartoševičiaus neturėjo įtakos partijos pasiekimams.

„Sunku įvertinti, kai rezultatas yra panašus kaip ir anksčiau. Vilniuje ir Klaipėdoje mes turime balsų augimą. Tokiam įvertinimui reikia gilesnių ir platesnių analizių. Ką mes, be abejo, ir darysime. Tačiau aš tikrai nesu naivus ir nemanau, kad neturėjo kažkokios įtakos. Kažkokia įtaka buvo, bet reikia platesnės ir gilesnės analizės, kad suprastume, kas ir kaip nutiko“, – pirmadienį ryte ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Benkunskas.

Konservatoriams vadovaujantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis yra sakęs, kad rinkiminis laikotarpis trukdo ieškoti politinės atsakomybės dėl žalos, kurią partijai atnešė rezonansą sukėlusi Kristijonui Bartoševičiui pareikštų kaltinimų istorija. Tuomet politikas teigė, kad prie politinės atsakomybės klausimo bus prieita po savivaldos rinkimų.

Kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.

Savivaldos rinkimuose sėkmė labiausiai šypsojosi Lietuvos socialdemokratų partijai – partija jau laimėjo mero postus 10 savivaldybių. Liberalų sąjūdis užsitikrino keturias merų pozicijas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo mero postus poroje savivaldybių.

Iš 60 savivaldybių, 26-iose antrojo turo nebereikės – ten merai išrinkti pirmajame ture.

ELTA primena, kad sausio 23 d. tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius pranešė atsisakantis Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Vasario 1 d. pranešta, ad K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA