REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 25 d. 10:38

Konservatoriai kreipėsi į Statybos inspekciją su prašymu nedelsiant pradėti „Maskvos namų“ griovimo darbus

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


249524

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas teigia antradienį kreipęsis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją su prašymu nedelsiant pradėti „Maskvos namų“ griovimo darbus.

„Šiandieną norime pranešti, kad yra praėję visi terminai, kada šito pastato savininkai turėjo nugriauti šitą statinį po teismo sprendimo. Spalio 18 d. suėjo šita data ir dabar jau valstybė turi teisę ir tuo pačiu labai didelę pareigą pati pasirūpinti, kad šis šnipų taškas, kuris buvo kuriamas tam, kad turėtume akivaizdžiai šnipinėjimo namus Vilniuje būtų nugriautas“, – V. Benkunskas.

„Tai šiandieną aš kreipiausi į Statybos inspekciją, kad ji nieko nedelsdama išsiimtų teismo pavedimą ir pradėtų statybos rangos darbus nugriaunant šitą statinį“, – pridūrė jis.

Vilniaus miesto vicemeras atkreipia dėmesį, kad sprendimas, jog statybos leidimas „Maskvos namams“ buvo išduotas neteisėtai ir kad pastatas turi būti nugriautas, priėmė dar balandžio mėnesį. Visgi, pasak jo, atsižvelgiant, kad reikiamų veiksmų dėl pastato nugriovimo nesiimama – miestas šį statinį likviduos pats.

„Dėl to iš esmės buvo duotas pusės metų terminas dabartiniams savininkams, viešajai įstaigai padaryti nugriovimo darbus. Bet akivaizdu, kad niekas nėra padaryta, dėl to miestas imasi iniciatyvos per Statybos inspekciją šitą savavališką statybą likviduoti patiems“, – sakė V. Benkunskas.
„Šiandieną belieka tik valstybei ryžtingai priimti sprendimus ir tą pastatą nugriauti“, – akcentavo jis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip pat akcentavo remiantis vicemero iniciatyvą.

„Tikrai labai remiu vicemero iniciatyvą. Kaip jis gerai išsireiškė, šnipų taško net ir simbolizmo neturi likti. Priminsiu jums, kad 2017 metais VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento grėsmių ataskaitoje buvo parašyta, kad „Maskvos namų“ perspektyvos turi palyginti didelę simbolinę ir praktinę reikšmę Rusijai kaip potencialus jos įtakos tėvynainių politikos ir viešosios diplomatijos instrumentas“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Bet koks objektas, kuris turi pretenzijų ir ambicijų skleisti rusiškąjį pasaulį mūsų valstybėje turi būti užkardomas“, – pabrėžė jis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA