REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Balandžio 28 d. 17:29

Konkursui „Gamta – didelis stebuklas“ – 810 piešinių

Šiauliai

Arnas Zakarauskas 10 m., Šiaulių dailės mokykla, mokyt. Rinaldas Damskis. (Šiau­lių dai­lės mo­kyk­los ar­chy­vo nuo­tr.)

Oksana LaurutytėŠaltinis: Etaplius.lt


299281

Visą kovo mėnesį Šiaulių dailės mokykloje vyko tarptautinis mokinių piešinių konkursas „Gamta – didelis stebuklas“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Tema – „Nuo lašo iki vandenyno“, konkurse dalyvavo net 810 piešinių.

Pasak Šiaulių dailės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Gedutės Grigaliūnaitės, mokiniai piešiniuose kūrė įvairius personažus ir netgi atskleidė gilesnes filosofines prasmes. Kai kurie leido pamatyti pasaulį tyrėjo žvilgsniu, pateikė fantastinio, mitologinio, kino filmo siužeto vertą, kartais baugaus, o kartais įtraukiančio ir užburiančio pasaulio viziją.

Konkurso sumanytojų ir organizatorių komanda – Šiaulių dailės mokyklos mokytojai: Gitana Kaltanienė, Kristina Rupšienė, Rinaldas Damskis ir G. Grigaliūnaitė. Mokytojai pastebi, kad mažesniųjų vaikų darbai paperka nuoširdumu, iš piešinių spinduliuoja gėris ir taip trūkstamas tikrumas.

Piešinius konkursui siuntė mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų, jaunieji dailininkai iš Latvijos, Ukrainos, JAV, Švedijos, Norvegijos, Anglijos, Vokietijos, Turkijos, Omano.

„Labai džiaugiamės kasmet besiplečiančia dalyvių geografija ir tikime, kad būtent kūryba gali sujungti žmones. Šiais metais ribojome vieno mokytojo pateikiamų darbų skaičių, todėl pedagogai siuntė tik pačius įdomiausius, kūrybiškiausius darbus“, – komentuoja G. Grigaliūnaitė.

Darbai vertinti keturiose amžiaus grupių kategorijose: 1–4, 5–6, 7–8 ir 9–12 klasėse. Kiekvienoje amžiaus grupėje išrinkti laureatai ir nominantai, kurių darbus galima pamatyti šiuo metu vykstančioje parodoje Šiaulių dailės mokykloje. Kiekvienam laureatui ir nominantui organizatoriai padovanojo po atviruką su jo darbo nuotrauka.

G. Grigaliūnaitė sako, kad konkurso organizatoriai ypač dėkoja mokytojams. Dailės mokytojai yra įkvėpėjai ir vedliai jauniesiems kūrėjams, kurių santykis su mokiniu visada yra individualus, asmeniškas.

„Dažnai mokytojas ne tik atskleidžia dailės technikas, pasiūlo galimus raiškos būdus, bet yra tas, su kuriuo kalbant gimsta idėjos, kuris sugeba uždegti mokinį, kuris dažnai būna daugiau nei gidas po dailės pasaulį. Dailės mokytojas yra žmogus, kuris paliečia sielą, augina dvasią“, – sako direktoriaus pavaduotoja.

Konkursas yra tęstinis Šiaulių dailės mokyklos draugiško kolektyvo projektas. Konkurso laureatų ir nominantų darbais galima pasigrožėti Šiaulių dailės mokyklos salėje-galerijoje, tinklalapyje internete, mokyklos feisbuko paskyroje. Konkurso paroda visus metus keliaus į Šiaulių miesto švietimo įstaigas bei viešąsias erdves.


Foto galerija:

Dovydas Motuzas 11 m. Jonikio Algimanto Raudonikio meno mokykla. Mokyt.Vlada Ancevičienė.
Gabija Tabokaitė 16 m. Klaipėdos Eduardo Balsio meno gimnazija. Mokyt. Rima Steponnienė.
Benas Adomaitis 14_m. Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla. Mokyt. Roma Kotryna Juškienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA