REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Rugpjūčio 1 d. 08:38

Koncerte „Būn ir tep“ maestro A. Kulikauską sveikins draugai

Vilnius

Maestro Andrius Kulikauskas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


183448

Sekmadienį susitikti ypatinga proga muzikinio baro „Artistai“ vasaros terasoje Vilniuje kviečia geros muzikos ekspertai „Bardai LT“. Čia gausus būrys aktorių ir muzikantų sveikins maestro Andrių Kulikauską, kuriam liepos 30-ąją sukako 70 metų. Vakaras vyks žemaičių ir lietuvių kalbomis.

A. Kulikauskas mielai priims ir žiūrovų sveikinimus, o nuo scenos juos dalins ilgametis scenos kolega, aktorius Saulius Bareikis, gitaristas Gintaras Šulinskas, jaunoji atlikėja ir profesionali pianistė Justė Kazakevičiūtė kartu su kanklininke Lina Žilinskaite. A. Kulikausko sukurtas dainas atliks aktorius Olegas Ditkovskis ir atlikėja Neda Malūnavičiūtė. Progos pasveikinti Andrių nepraleis ir kompozitoriaus scenos partneriai Nijolė Narmontaitė, Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas bei teatro „Atviras ratas“ aktoriai. O „Keistuolių teatro“ kūrėjai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis kartu su šį ypatingą vakarą prie jų prisijungsiančiu Andriumi Kaniava atliks pačias gražiausias Maestro sukurtas dainas.

A. Kulikauskas – žinomas kompozitorius ir atlikėjas, žemaitis, buvo populiariojo aštuntojo dešimtmečio estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ vadovas ir muzikantas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“. A. Kulikauskas, kaip pažymi „Bardai LT“, kūrė muziką filmams ir spektakliams, dažnai talkino autorinių dainų atlikėjams, akompanavo ir aranžavo begalę dainų, kūrė įvairiausius projektus. Ne vienerius metus daug koncertavo vienas, drauge su S. Bareikiu, turėjo bendrą programą su V. Bagdonu, su teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktoriais ir A. Giniočiu buvo subūrę projektą „Kuli family“, buvo grupės „Adios“ (A. Kulikauskas, O. Ditkovskis ir S. Bareikis) narys, sėkmingai pasirodė LRT televizijos projekte „Dainų daina“. Nuo 2017 m. maestro veiklą sustabdė negandos – iki šiol juntamos ištikusio insulto bei tarpuplaučio vėžio pasekmės.

2008 m. dienos šviesą išvydo pirmoji A. Kulikausko sudaryta dainų knyga „Pašėlęs vėjas“. Kūrėjas yra išleidęs šias kompaktinės plokštelės: „Tu paklausyk“ (2002), „Vakaro melancholija“ (2006), „Visas aš (beveik)“ CD/DVD (2012), „Ateina Dievas“ (2018). 2009 m. muzikantas buvo apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara, kuri teikiama už autentišką profesionalumą, geriausią poezijos vertimą į muzikos kalbą bei kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją. 2018 m. A. Kulikauskui buvo įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“.

Vakaras, kuriame netrūks pačių gražiausių dainų, geros nuotaikos ir jautriausių žodžių maestro A. Kulikauskui, laukia Vilniuje, muzikinio baro „Artistai“ vasaros terasoje. 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA