REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 16 d. 14:08

Kompensacijas už škvalo padarytą žalą gaus 75 rajono gyventojai

Ukmergė

Freepik.com nuotr.

Daiva ZimblienėŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


283669

Rugpjūtį siautusio škvalo padaryti nuostoliai bus kompensuoti 75 Ukmergės rajono gyventojams, iš rajono biudžeto jiems išmokant daugiau nei 34 tūkst. eurų, o Ukmergės rajono savivaldybės merui pasiūlyta atšaukti rugpjūčio 10 dieną dėl minėtos gamtos stichijos paskelbtą Savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją keturiose rajono seniūnijose.

Tai nusprendė lapkričio 16 dieną posėdžiavęs Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC).

Posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės administracijos patarėjas (parengties pareigūnas) Valdas Rabazauskas pristatė, kaip Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta komisija pagal apžiūros aktus įvertinto šių metų rugpjūčio 7 dieną Ukmergės rajone praūžusio škvalo gyventojams padarytus nuostolius.

Po įvykusios ESOC narių diskusijos dėl patirtų nuostolių dydžio ir kompensavimo tvarkos, nutarta pritarti minėtos komisijos sprendimui.

Pagal 2022 m. gruodžio 21 d. Savivaldybės tarybos sprendimą Nr. 7-293 ,,Dėl vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ 46 gyventojams bus kompensuota 50 proc. patirtos ir apskaičiuotos nuostolių sumos.

Iš 46 prašymus pateikusiųjų 3 yra Siesikų, 5 - Pabaisko, 9 - Deltuvos, o likusieji – Veprių seniūnijos gyventojai. Visi kreipėsi dėl škvalo metu pažeistų pastatų stogų. Mažiausias sugadinto stogo plotas – 13 kv. m., o didžiausias – 206 kv. m. Mažiausia kompensacijos suma sudarys 100, o didžiausia – beveik 1400 Eur. Iš viso bus išmokėta 21 tūkst. 768 Eur.

Pagal 2023 m. gegužės 25 d. Savivaldybės tarybos sprendimą Nr. 7-20 ,,Dėl Ukmergės rajono savivaldybės mero rezervo sudarymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 29 gyventojams bus kompensuota 30 proc. patirtos ir apskaičiuotos nuostolių sumos.

Iš 29 prašymus pateikusiųjų 3 yra Deltuvos, 3 – Pabaisko, o likusieji – Veprių seniūnijos gyventojai. Visi jie taip pat kreipėsi dėl škvalo metu pažeistų pastatų stogų. Mažiausias sugadinto stogo plotas – 8,4 kv. m., o didžiausias – 450 kv. m. Mažiausia kompensacijos suma sudarys 100, o didžiausia – 1755 Eur. Iš viso bus išmokėta 12 tūkst. 951 Eur.

Šios išmokos gyventojus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos.

Posėdyje dalyvavę ESOC nariai vienbalsiai pritarė ir antrajam posėdyje svarstytam klausimui – siūlyti Savivaldybės merui atšaukti ekstremaliąją situaciją Pabaisko, Veprių, Deltuvos ir Siesikų seniūnijose, kuri buvo paskelbta po rugpjūčio 7-osios škvalo rajone.

***********

2023 m. rugpjūčio 7 d. praūžusio škvalo padarytiems materialiniams nuostoliams įvertinti Savivaldybės mero potvarkiu sudarytai komisijai vadovavo administracijos direktorė Inga Pračkailė. Į komisijos sudėtį įėjo: Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Tadas Balžekas, Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, patarėjas (parengties pareigūnas) Valdas Rabazauskas, Pabaisko seniūnijos seniūnas Renatas Kolka, Deltuvos seniūnijos seniūnas Gintaras Radzevičius, Veprių seniūnijos seniūnė Dalia Radzevičienė, Siesikų seniūnijos seniūnė Rūta Žižienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA