Aktualijos | 6 MIN.

Kokios šventės tapo reikalingiausios plintant koronavirusui?

Petras Skutulas
2020 m. rugsėjo 7 d. 10:42
zu-minia-35-2048x1359.jpg

Spėjimai, kad šiltą vasarą virusas COVID-19 neplis, nepasitvirtino. Susirgusiųjų grėsmingai daugėja ir Lietuvoje. Tai netrukdo Šilutės rajone rengti švenčių su tūkstančiais žiūrovų ir dalyvių. Tokios daugiau pramoginės šventės pridengtos kultūros renginių skraiste, joms iš biudžeto skirta nemenkas kapšas tūkstančių. Tikrų kultūros renginių organizatoriai tiek pinigų šiemet neregėjo.

Vieni planai sugriuvo, kiti – ne

Užėjus pandemijai, Lietuvoje paskelbus karantiną, nuo pavasario kito ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos dar 2019 m. lapkričio gale patvirtintas šių metų strateginių kultūros renginių sąrašas. Buvo nuspręsta jų rengti 33: valstybės švenčių ir datų minėjimai – 9, tradicinių renginių – 15, profesionalaus meno – 5, krašto žinomumą garsinantys – 4.

Savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad sprendimas tebegalioja… Verta priminti, kad šiems renginiams Taryba yra skyrusi ir biudžeto lėšų.

Į 15-os tradicinių renginių sąrašą buvo įtraukta Šilutės miesto šventė, kurios šiemet nebuvo, taip pat nesurengta kitų seniūnijų švenčių, kurias vainikuodavo Žemaičių Naumiesčio seniūnijos ir kartu vykdavusi Ūkininkų šventė. Pastaroji bus.

Pakeitė

Liepos 23 d. Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, atsižvelgdamas į Vyriausybės pakoreguotą kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planą, įsakymu pakeitė Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programos 2020 metų lėšų paskirstymo strateginiams kultūros renginiams priedą ir nustatė, kad nepanaudotos strateginių renginių lėšos perkeliamos į Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programos 2020 metų rezervą.

Ir štai kas beliko iš to 33 strateginių kultūros renginių sąrašo:

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos bendruomenių strateginiam renginiui – 2500 Eur ir kartu vykstančiai Ūkininkų šventei organizuoti – 5000 Eur;

kalėdinių renginių ciklui organizuoti – po 600 Eur Šilutės kultūros ir pramogų centrui bei Šilutės H. Šojaus muziejui;

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui organizuoti – 800 Eur Šilutės kultūros ir pramogų centrui;

renginiui „Pamario pora“ organizuoti – 900 Eur Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“;

meno laboratorijai „Pamario ženklai“ organizuoti – 2500 Eur Kintų Vydūno kultūros centrui;

Saugų muzikos festivaliui „Muzikos malūnas“ – 1000 Eur Kintų Vydūno kultūros centrui, Saugų seniūnijai;

Kintų muzikos festivaliui organizuoti – 3000 Eur VšĮ „Kintai arts“;

Lietuvos kultūros „Vėtrungių keliui“ – 2500 Eur Šilutės kultūros ir pramogų centrui;

renginiui „Mes už šviesą“ organizuoti – 3500 Eur Šilutės turizmo informacijos centrui (Švėkšnos amatų centrui);

žuvienės virimo čempionatui organizuoti – 15 000 Eur nevyriausybinei organizacijai „Forumas“;

„Rusnės festivaliui“ organizuoti – 2500 Eur asociacijai „Pamario vakarai“.

Be to, iš Savivaldybės tarybos patvirtintų 33 renginių sąrašo belikę 11. Galima padiskutuoti ir dėl skiriamų sumų dydžio.

Kas nerizikuoja, tas nelaimi?

Rugpjūčio 7-8 d. Rusnėje vyko nemokami vienuoliktojo „Rusnės festivalio“ koncertai. Skelbiama, kad susirinko 3000 ar 5000 žiūrovų. Per karščius Palangos paplūdimiuose žmonės nebūna taip susiglaudę, kaip minioje Rusnėje… Tačiau žmonių elgesys prie jūros sulaukė komentarų, kad nepaisoma saugaus atstumo, o štai Šilutės rajone tylu.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas „Pamariui“ paaiškino, kad leidimą renginiui gauna jo organizatoriai, kurie ir yra atsakingi už nustatytų reikalavimų laikymąsi.

Dvylikos gabiausiųjų abiturientų, per egzaminus gavusių 17 šimtukų, pagerbimas iš Šilutės r. savivaldybės salės buvo perkeltas į Šilutės H. Šojaus muziejaus vidinį kiemelį. 10 atvykusių abiturientų, jų mokytojai, 3 mokyklų vadovai, valdžios atstovai ir spaudos darbuotojai… Vos būrelis žmonių galėjo susėsti ant per atstumą kiemelyje sudėliotų kėdžių…

Ruošiamės…

Dar liepos 21 d. surengtame Šilutės rajono ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje priimtas sprendimas sukaupti galimai antrajai COVID-19 viruso plitimo bangai būtinų apsaugos priemonių bent 2 mėnesiams, kad jomis būtų aprūpintos Savivaldybės švietimo, kultūros, socialinių paslaugų ir kitos įstaigos. Rugpjūtį Savivaldybė rinko informaciją, kam, kiek ir kokių apsaugos priemonių reikia.

„Pamarys“ gavo tik tokią Savivaldybės informaciją: „Šiuo metu per CPO (Centrinė perkančioji organizacija) yra perkama 25 000 apsauginių veido kaukių, 750 apsauginių veido skydelių. Apsauginės priemonės bus nupirktos ir išdalintos iki rugsėjo 1 d.  visoms Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms. Apsauginės priemonės dalinamos pagal kiekvienos Savivaldybei priklausančios įstaigos poreikį, pateikus prašymą, kuriame nurodoma, kokių ir kiek apsaugos priemonių reikia. Savivaldybė šiuo metu turi apie 5 000 apsauginių veido kaukių ir 10 000 apsauginių pirštinių komplektų, dezinfekcinio skysčio rezervą. Visas apsaugines priemones  centralizuotai perka Šilutės rajono savivaldybė.“

R. Zimantas telefonu dar paaiškino, kad yra sukaupta 250 litrų dezinfekcinio skysčio, jo pageidaujama daugiau, tad bus perkama.

Žuvienės virimo čempionatas

Rugsėjo 5 d. Rusnėje organizuojamas XII tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, kurio sumanytojas, organizatorius ir vedėjas Marijus Budraitis. Pernai šiam renginiui Savivaldybė skyrė 10 tūkst. Eur, šiemet – 15 tūkst. Eur.

M. Budraitis antradienį telefonu sakė, jog jau užsiregistravo dalyvauti 37 komandos, jų dar gausės. Planuoja atvykti tik latvių, o turkų, rusų, lenkų komandų nebus dėl viruso COVID-19 plitimo. Net 31 komanda – ne iš Šilutės rajono: iš Neringos savivaldybės dalyvaus 4 komandos, bus iš Ignalinos, Lazdijų, Prienų, Pakruojo, Klaipėdos, Kauno, Birštono ir kitur. Vien su komandomis suvažiuos apie 1000 svečių, dalis jau penktadienį apsigyvens turizmo sodybose Rusnėje, išvyks tik sekmadienį. M. Budraitis atvirai pripažino, kad dėl veido kaukių dėvėjimo, saugaus atstumo laikymosi bus nuolatos įspėjama renginio metu. Dar nežinoma, kokių suvaržymų renginiams pasigirs nuo rugsėjo 1 d., be to, dėl pažeidimų gali būti baudžiami ir žiūrovai, ir organizatoriai.

Žuvienės virimo čempionatas pirmą kartą vyks Rusnėje, ant Atmatos upės kranto esančioje pievoje,   vien dalyvių ir rusniškių bus per tūkstantį, dar suvažiuos iš Šilutės, gal ir iš kitur, tad žmonių sugužės, ko gero, ne vienas tūkstantis.

M. Budraitis sakė nepalaikąs Savivaldybėje girdėto pažado, kad iš Šilutės žmones vežtų į šventę nemokamai. Šilutiškiai senjorai, kurie šiame čempionate suėję gausiai ragaudavo žuvienės, apžiūrinėdavo išpuoštus kiemelius, klausydavosi koncertų, matyt, šios šventės neišvys…

Išskirtiniu renginio akcentu M. Budraitis pavadino prie Atmatos upės krantinės prisišvartuosiančius net 11 senovinių žvejų burvalčių – kurėnų. Tokią šių laivų gausa žuvienės čempionatų istorijoje bus pirmą kartą.

Tikėkimės ir linkėkime, kad dvyliktasis Žuvienės virimo čempionatas nepadarys Rusnės salos viruso COVID-19 židiniu Lietuvoje…

 


Šiauliai
Šiaulių policija džiaugiasi: tokio ramaus šventinio laikotarpio neturėjome pastarąjį dešimtmetį
Nors šiais metais Kūčių ir Kalėdų dienos kartu su savaitgaliu sudarė net penkias nedarbo dienas, panašu, kad visuomenė buvo nusiteikusi švęsti ramiai. Taip sako Šiaulių apskrities policijos atstovai, paklausti, kokį darbo krūvį pareigūnai turėjo šventiniu laikotarpiu.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Vienas ryškiausių Lietuvos pop muzikos kūrėjų ir atlikėjų Vaidas Baumila sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje surengė įspūdingą metų šou, sukvietusį tūkstančius gerbėjų iš visos šalies.
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Kelmė
Jungtinės Valstijos siūlo Ukrainai „tvirtas“ saugumo garantijas 15 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti, bet Kyjivas nori ilgesnio laikotarpio.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Metams baigiantis Etaplius teiraujasi Šiaulių apskrities savivaldybių apie konkrečius darbus, kurie jau kitąmet turėtų tapti realybe gyventojams. Kelmės rajono savivaldybė išskiria tris aiškias kryptis, kurios artimiausiais metais formuos rajono veidą – tai kultūrinės infrastruktūros atkūrimas, turizmo potencialo stiprinimas ir bazinių inžinerinių tinklų plėtra.
Aktualijos | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Jungtinės Valstijos siūlo Ukrainai „tvirtas“ saugumo garantijas 15 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti, bet Kyjivas nori ilgesnio laikotarpio.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Estijos Sveikatos taryba paskelbė, kad šalis prarado kolektyvinį imunitetą prieš tymų infekciją dėl sumenkusių skiepijimo apimčių ir šiemet fiksavo jau keletą vietinių plitimo atvejų. Šiais metais Estijoje tymais susirgo devyni žmonės, pranešė šalies visuomeninis transliuotojas ERR.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Akmenė
Sekmadienį Šiauliuose poros valandų skirtumu rasti du mirę vyrai.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Sekmadienio pavakarę Akmenės rajone sulaikytas karys, su savimi turėjęs, įtariama, narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Radviliškis
Šiauliai
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0
Onkologinė liga paliečia ne tik fizinę žmogaus sveikatą, bet ir giliai veikia emocinę bei psichinę būklę. Skaičiai kalba patys už save – kasdien Lietuvoje apie 50 šeimų išgirsta vėžio diagnozę, Europoje kas minutę su ja susiduria penki žmonės. Radviliškio rajone onkologinėmis ligomis serga apie 600 gyventojų. Ši realybė lydima nuolatinių baimės, nerimo, nežinomybės, skausmo, liūdesio ir nevilties jausmų, kurie tampa kasdieniais palydovais tiek sergantiesiems, tiek jų artimiesiems.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Kaunas
Lietuva
Vienas ryškiausių Lietuvos pop muzikos kūrėjų ir atlikėjų Vaidas Baumila sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje surengė įspūdingą metų šou, sukvietusį tūkstančius gerbėjų iš visos šalies.
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0