REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Kovo 4 d. 14:19

Kokios politinės jėgos valdys Šiaulių rajoną?

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


74528

Sekmadienį pirmajame rinkimų ture Šiaulių rajono meru išrinktas dabartinis Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras į Tarybą atsiveda ir būrį bendraminčių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų. Po kelis mandatus rajono Taryboje gavo ir rajono konservatoriai, socialdemokratai, darbiečiai ir liberalai. Su kokia politine jėga A. Bezaras sukirs rankomis ir valdys rajoną, kam atiteks politinio pasitikėjimo postai?

Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Šiaulių rajono taryboje gavo 12 mandatų, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai - keturis, Lietuvos socialdemokratų partija - taip pat keturis, o Darbo partija ir LR liberalų sąjūdis - po du mandatus.

Sąrašas dar gali keistis, nes "valstiečiams" sudarant koaliciją su kokia nors partija, jos nariams gali būti pasiūlyti politinio pasitikėjimo postai administracijoje.

Bet su kuo derėsis Antanas Bezaras bendram darbui? Kam bus pasiūlyta rajono vicemero, administracijos direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo kėdė?

A. Bezaras šiandien "Etaplius" sakė dar norintis, kad emocijos nuslūgtų, ir jau tada susitiks su kitų partijų atstovais derėtis.

Meras neslėpė, kad su juo jau norėta susitikti dėl koalicijos, sulaukė partijų lyderių skambučių, bet dar sprendimo nepriėmė. Taip pat sakė suprantantis, kad Taryboje privalės su kažkuo sudaryti koaliciją, kad turėtų daugumą ir galėtu nuveikti pažadėtus darbus rajono žmonėms. Tačiau kol kas nenori skubėti.

Gal rajono meras laukia, ką patars sąjungos valdžia iš centro? A. Bezaras patikino, kad per ketverius metus sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis nė karto nėra rekomendavęs, ar nurodymų davęs, su kuo reikėtų dirbti, kaip dirbti.

Rajono meras taip pat patikino, kad kol kas neatrodo, jog į Tarybą išrinkti jo vadovaujamos sąjungos nariai norėtų atsisakyti mandatų. "Žmonės tikrai džiaugėsi, reitinguojant nemažai jų aukštai pakilo, turėtų jie dirbti Taryboje", - sakė jis.

Pasak A. Bezaro Šiaulių rajono vicemero arba administracijos direktoriaus postas turėtų priklausyti "valstiečiams". "Jau esu apie konkrečius asmenis pagalvojęs", - sakė jis ir žadėjo kortas atskleisti savaitės pabaigoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA