REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 23 d. 11:48

Kokie 2023-ieji buvo Žemaitijos turizmo informacijos centrui?

Telšiai

Etaplius.ltŠaltinis: Žemaitijos turizmo informacijos centro inf.


292952

2023-ieji Žemaitijos turizmo informacijos centrui buvo jubiliejiniai – dvidešimtieji, todėl norėtume jums pristatyti esminius Žemaitijos turizmo informacijos centro laimėjimus ir veiklas turizmo paslaugų srityje praėjusiais metais.

2023 m. centre priėmėme 57698 lankytojus iš Lietuvos bei užsienio, tarpininkavome, surengiant 504 ekskursijas su gidais telšiškiams ir miesto svečiams, priėmėme lankytojus „Meškų muziejuje“. Vykdydami programas „Žvakių liejimas“, „Žolynų magija“, „Atrask Telšių meškutes“, „Muilo gamyba“, „Meduolių puošimas“, „Atrask mane“, surengėme 93 edukacijas.

2023 m. turizmo sezoną pradėjome su šūkiu „Mėgaukis Telšiais!“, kviesdami išjausti, lytėti, gardžiuotis, išgirsti, užuosti. Ir, aišku, atsipalaiduoti bei pamiršti visus rūpesčius ir pasaulį, likusį už užrašo „Telšē“. Vienu žodžiu – mėgautis.

Bendradarbiaudami su Telšių miesto ir rajono verslininkais, teikiančias turizmo paslaugas, pristatėme analogų Telšiuose neturėjusią naujieną „T – KUORTELĖ“, kuri sėkmingai naudojama Telšių mieste ir rajone, susimokant už paslaugas ar prekes, skirtas išskirtinai turizmu: nakvynei, maitinimui, pramogoms ir prekėms. Asmuo, įsigijęs T- kortelę, gauna 5 - 10 proc. nuolaidą, pirkdamas prekę ar paslaugą Telšių mieste ir rajone, o įmonė, kurioje patvirtintas „T – KUORTELĖS“ naudojimas, įgauna nemokamos reklamos, žinomumo už iniciatyvas, ir jos prieigose uždedamas stilingas lipdukas „Čia galite gauti nuolaidą!“ 2023 m. pabaigoje prie Žemaitijos turizmo informacijos centro iniciatyvos „T – KUORTELĖ“ prisijungė 63 Telšių miesto ir rajono įmonės bei organizacijos.

Turizmo sezoną pradėjome ir jį užbaigėme, telšiškiams ir miesto svečiams pristatydami tokius renginius kaip „Sūrio gaudymo čempionatas“, „Turizmo naktis Telšiuose“, „Cėbolīnės jiedėma tornīrā“, žaidimą keliaujantiems „Gardžiuokis!“, „Sutarkime 2023“, o metus užbaigėme interaktyviu žaidimu „KODAS 2023“.

2023 m. išleidome ir naujų suvenyrų, reprezentuojančių Telšius ir Žemaitiją, turėjusių įspūdingą pasisekimą. Tai ir „Vundou ba borbolioko“, ir raktų pakabukas „Žemaitijos legendos“, ir gertuvės su žemaitiškais užrašais, ir marškinėliai, ir kt.

2023 m. atnaujinome, parengėme spaudai ir išleidome 3 elektroninius lankstinukus bei 3 leidinius: „Mažosios Telšių miesto puošmenos“ lietuvių, anglų bei latvių kalbomis, „Telšių rajono lankytinų vietų TOP 10”, „Gardžiuokis!“. Praėjusiais metais sukūrėme 9 naujus bei atnaujinome senus maršrutai turistams, kurie talpinami Žemaitijos turizmo informacijos centro internetinėje svetainėje visit.telsiai.lt, padedami gidų, sukūrėme 20 naujų autorinių ekskursijų ir degustacijų.

Siekdami kuo plačiau paskleisti žinią apie Telšius ir rajono lankytinas vietas, rengėme pranešimus spaudai, aktyviai ir dinamiškai dirbome su socialiniais tinklais, atnaujintomis informacinėmis sistemomis, teikėme informaciją įvairiems turizmo katalogams, informaciniams portalams, rašėme straipsnius laikraščiams, kvietėme į Telšius atvykti televizijos laidas, kurios specializuojasi turizmo ir paslaugų srityse, teikėme ir teikiame informaciją miesto svečiams, sudarinėjome jiems turistinius maršrutus. 2023 m. Žemaitijos turizmo informacijos centro kvietimu Telšiuose ir Telšių rajone svečiavosi televizijos laidos „Sveiki atvykę“, „Maisto kelias“, „Toliau nuo miesto“, reportažai apie Žemaitijos turizmo informacijos centro renginius ir veiklas rodyti LNK, TV3, „Lietuvos ryto televizijose“, rengti reportažai, teikta medžiaga, duoti interviu tiek valstybinei, tiek komercinėms radijo stotims. Siekiant skatinti turizmą šaltuoju metų laiku, reklamuoti Telšius ir jų apylinkes, Žemaitijos turizmo informacijos centro komanda parengė radijo laidas „Keliauk Žemaitijoje“ Mažeikių radijo stotyje „Mažeikių aidas“ bei 12 televizijos laidų „Kelionės tikslas – Žemaitija“, kurios buvo transliuojamos Delfi TV.

2023 m. toliau buvo tęsiamas projektų „Žemaičių egzaminas" ir EUROPE DIRECT Telšiai įgyvendinimas, prisidėta prie kitų Telšių rajono įstaigų vykdomų projektų, o 2023 m. gautos įstaigos pajamos viršijo visų Žemaitijos turizmo informacijos centro dvidešimties metų įplaukas.

Kaip ir kasmet, dalyvavome tarptautinėse turizmo parodose „ADVENTUR 2023”, „BALTOUR 2023“, „Jūros šventėje“, „Šiaulių turizmo alėjoje“, Joniškio miesto dienose, „Atostogos Lietuvoje“ Kaune, tęsėme tradiciją surengti Turizmo alėją Telšių miesto šventės metu, pristatinėjome Žemaitijos turizmo informacijos centrą kitose parodose ir mugėse Telšių mieste – tai mums padėjo užmegzti naujus kontaktus su gidais, kelionių agentūromis bei potencialiais turistais iš Lietuvos ir užsienio bei skleisti žinią apie Žemaitijos turizmo informacijos centrą ir jo veiklas.

Nepamiršome ir savo komandos kvalifikacijos kėlimo bei ženkliai prisidėjome prie kolegų pažangos, surengdami LTICA mokymus Telšiuose, kuriuose dalyvavo turizmo profesionalai iš visų Lietuvos turizmo informacijos centrų. Su darbiniais vizitais aplankėme kolegas Latvijoje, Lietuvos miestuose, pasidalindami savo patirtimi bei įgaudami naujų patirčių iš kitur, dalyvavome Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, LTICA organizuotuose mokymuose, susitikimuose su apskrities turizmo informacijos centrų darbuotojais.

Mūsų veikla neliko nepastebėta – nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ Telšius paskelbė „Sėkmingiausia turizmo traukos vietove 2023“. Manome, kad tai, ką darome iš širdies ir su meile savam kraštui, bus ir toliau matoma ir vertinama. Tikimės, kad mūsų bendrystė su verslininkais, profesionaliais ir kompetentingais gidais, vietos savivalda ir kitais mus palaikančiais socialiniais partneriais neš garsą apie Žemaitijos sostinę ir ateityje.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA