REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2022 m. Lapkričio 4 d. 11:19

Kodėl geriau samdyti buhalterinių paslaugų įmonę negu nuosavą buhalterį?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


250354

Pradedantiesiems, o dažnu atveju ir seniau verslu užsiimantiems asmenims dažnai kyla klausimas – kam patikėti valdyti įmonės buhalteriją? Vis dažnesnis pasirinkimas – buhalterinių paslaugų įmonė. Paanalizuokime, kodėl dažnu atveju verslininkai renkasi samdyti buhalterinių paslaugų įmonę, o ne buhalterį?

Dažniausiai buhalterinės apskaitos paslaugų įmonės užsiima ne tik įmonių buhalterijos tvarkymu, bet ir įmonių steigimu, įmonės įstatų keitimo procedūra, tvarko apleistą buhalteriją, teikia vyriausio buhalterio paslaugas. Buhalterinių paslaugų įmonėje dirba visa kvalifikuotų buhalterių komanda, o keletas kvalifikuotų specialistų visuomet geriau generuoja idėjas, sprendžia problemas, pataria finansiniais klausimais nei vienas specialistas.

Renkantis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę didžiausias privalumas verslininkui – nereikia kurti bei išlaikyti naujos darbo vietos. Samdant buhalterinę įmonę mokamas iš anksto sutartas mėnesinis mokestis. Samdant buhalterį tektų mokėti atlyginimą bei mokesčius valstybei, o tai sudaro ženkliai didesnę sumą pinigų verslininkui ir kainuotų daug brangiau nei samdant įmonę. Tai itin aktualu sezoniniams verslininkams. Turbūt nerasime buhalterio, kuris norėtų turėti darbo tik kelis mėnesius per metus. O kiekvienais metais ieškoti vis naujo darbuotojo ir iš naujo pažindinti jį su įmonės veikla bei niuansais itin daug laiko kainuojantis darbas.

Svarbu paminėti ir darbdaviui atsirandančią būtinybę užtikrinti darbuotojo kvalifikacijos kėlimą, tobulėjimo galimybes. Nemažų investicijų reikalauja ir darbo priemonės, buhalterinės apskaitos programa, samdant buhalterinių paslaugų įmonę tuo verslininkams rūpintis nebereikia.

Nepamirškime ir žmogiškojo faktoriaus, darbuotojas gali susirgti, nenumatytam laikui tapti nedarbingu, išeiti motinystės / tėvystės atostogų, išeiti iš darbo. Tokiais atvejais darbdaviui tenka ieškoti naujo darbuotojo, kuris galėtų atlikti buhalterio pareigas. Tai papildomi rūpesčiai ir stresas verslininkui, kadangi įmonės veikla ir apskaita negali sustoti. Samdant buhalterinės apskaitos įmonę, buhalterija rūpinsis ne vienas žmogus. Iškilus nenumatytoms aplinkybėms ne pats verslininkas turės rūpintis jų pašalinimu, o samdoma įmonė. Kaip jau minėta aukščiau- dažnu atveju buhalterinių paslaugų įmonėse dirba ne vienas specialistas, tad ir pakeisti netikėtai nebegalintį dirbti buhalterį iš karto galėtų kitas buhalterinių paslaugų įmonėje dirbantis specialistas.

Kodėl dar, be aukščiau išvardintų kriterijų, verslininkams naudingiau rinktis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę? Buhalterinių paslaugų įmonei mokamą sumą už paslaugas galima įtraukti prie sąnaudų ir sumažinti įmonės mokėtinus mokesčius. Dar vienas svarbus aspektas verslininkui – atsiradus poreikiui, samdomos buhalterinės paslaugų įmonės atsisakyti daug paprasčiau nei atleisti darbuotoją, kurį gina Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.

Jei nusprendžiate naudotis buhalterinės apskaitos įmonės paslaugomis labai svarbu sudarant sutartį su buhalterinės apskaitos įmone pasidomėti, kur bus saugomi įmonės dokumentai, ar vadovas turės galimybę naudotis sukaupta duomenų baze be papildomo apmokestinimo. Sudarant sutartį dėl buhalterinių paslaugų teikimo itin svarbu sutartyje apspręsti kokiais laiko intervalais bus teikiama informacija, bendravimo su buhalteriu aplinkybės (pasitaiko kai bendravimas su buhalteriu kainuoja papildomai). Sutartyje reikėtų aiškiai įvardinti atsakomybes ir darbus (pvz.: ar samdoma įmonė tvarko darbo sutartis, įsakymus ir pan.). Būtina aiškiai įvardyti abiejų pusių pareigas, privalomus darbus ir jų terminus.

Nusprendėte pradėti verslą? Profesionali „StartBusiness“ komanda kompetentingai bei operatyviai pasirūpins Jūsų buhalterinės apskaitos tvarkymu. Mūsų komanda – organizuota, lanksti bei prisitaikanti prie kiekvieno kliento. Pasiūlysime konkrečiai Jums bei Jūsų verslui pritaikytą atitinkamų paslaugų derinį. Mums rūpi mūsų klientai, visu bendradarbiavimo laikotarpiu atstovaujame klientą bendraujant su VMI bei kitomis kontroliuojančiomis institucijomis. Esame inovatyvi ir koja kojon su tendencijomis žengianti komanda. Visus klausimus bei darbą galime derinti nuotoliniu būdu, naudojame visas šiuolaikines priemones, kurių pagalba buhalterinės apskaitos vedimas tampa daug paprastesnis.

Kiekvieną dieną vis labiau populiarėja buhalterinės apskaitos įmonės ir jų teikiamos paslaugos. Didžioji dalis verslininkų priima sprendimą naudotis įmonės paslaugomis, nes tai ženkliai mažina kaštus, tačiau itin svarbu atkreipti dėmesį į sutarties sudarymo sąlygas, papildomus įkainius ir apibrėžiamų darbų sąrašą.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA