REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 9 d. 14:22

Klaipėdos pareigūnai vėl priminė korupcijos keliamas grėsmes ir daromą žalą

Klaipėda

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


196974

Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Minint šią dieną Klaipėdos apskr. VPK VTT Prevencijos skyriaus ir Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos Klaipėdos apygardos skyriaus pareigūnai Klaipėdoje, Herkaus Manto g. esančioje degalinėje bendravo su į ją atvykstančiais žmonėmis, diskutavo apie korupcijos daromą žalą, skatino domėtis korupcijos problematika ir asmeniškai įsitraukti į kovą su ja. Į degalinę užsukusiems vairuotojams buvo padovanota apie 100 „Švarios sąžinės“ kvapiklių automobiliams, atšvaitų ir kt.
Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, jog situacija dėl piliečių bandymo papirkti pareigūnus, kasmet gerėja. Klaipėdos apskrityje per pastaruosius penkerius metus dėl kyšininkavimo (pagal LR BK 225 str.) nebuvo pradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Dėl papirkimo (pagal LR BK 227 str.) per vienuolika  2021 m. mėnesių pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, pernai per visus metus buvo keturi, o, pavyzdžiui, 2017 m. dėl bandymų papirkti pareigūnus buvo pradėti net 27 ikiteisminiai tyrimai. Statistika rodo, kad kyšius siūlyti dažniau linkę vyrai – jiems matyt atrodo, jog galima „vyriškai susitarti“. Kyšius siūlantys asmenys neretai būna neblaivūs, galbūt tai sumažina jų suvokimą, kokia atsakomybė gresia už kyšio siūlymą.

Žmonių nepakantumą korupcijai Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai skatina nuolat – kartu su socialiniais partneriais rengia įvairias prevencines antikorupcines priemones, tokias kaip „Švarus vairuotojas“ ar „Kyšis išpurvina“. Daug dėmesio skiriama bendrauti su moksleiviais ir ugdyti jaunosios kartos nepakantumą korupcijai. REDAKCIJA REKOMENDUOJA