Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Klaipėdoje veikianti įmonė padarė žalos aplinkai už beveik 20 tūkst. eurų
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 27 d. 09:51

Klaipėdoje veikianti įmonė padarė žalos aplinkai už beveik 20 tūkst. eurų

Klaipėda

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: AAD inf.


296206

Kovo 5 d. Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą dėl UAB „Virginijus ir ko“ įmonės kietųjų antrinių žaliavų rūšiavimo bazėje kilusio gaisro, Aplinkos apsaugos departamento ieškinį tenkino visiškai. Įmonė turės atlyginti 19 890, 22 Eur žalą aplinkai.

2022 m. rugpjūčio 17 d. Klaipėdoje, UAB „Virginijus ir ko“, kilo gaisras kietųjų antrinių žaliavų rūšiavimo bazėje. Aplinkosaugininkai apžiūros metu nustatė, kad atviroje 700–1000 m² ploto teritorijoje degė plastiko atliekos.

Per gaisrą sudegė 1,21 t netinkamai laikomos šienainio plėvelės, į aplinkos orą buvo išmesti teršalai, dėl ko buvo padaryta žala aplinkai.

Neplaninio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad įmonė vykdydama popieriaus kartono, plastikinės, cheminio poliesterio (PET), stiklo, medinės, kombinuotos, metalinės ir kitos pakuotės atliekų surinkimą, rūšiavimą, smulkinimą, presavimą, paruošimą perdirbimui, perdirbimą bei atliekų importo ir eksporto veiklą, laikė šias atliekas atviroje teritorijoje sukrautas į krūvas ir palaidas, taip pažeisdama jai išduoto Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo sąlygas (pagal TIPK leidimą toje teritorijoje rūšiuotų, nerūšiuotų ar likusių po rūšiavimo atliekų laikymas numatytas uždaro tipo konteineriuose).

Nesilaikyta ir Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų: degios atliekos buvo sandėliuojamos tiesiogiai prie pastato sienų, nepaliekami reikalingi tarpai, rietuvės kraunamos didesnės nei nustatyta.

Įmonė nesutiko, kad atsakomybė dėl gaisro tenka jai ir, kad gaisro metu buvo padaryta žala aplinkai (orui). Taip pat nesutiko su aplinkosaugininkų paskaičiuota žala, todėl buvo kreiptasi į teismą.

Klaipėdos apylinkės teismas š. m. kovo 5 d. nustatė, kad UAB „Virginijus ir ko“ laikė atliekas pažeisdama privalomus tiek taršos leidimo, tiek gaisrinės saugos reikalavimus. Teismo vertinimu, gaisras kilo ir žala aplinkai buvo padaryta, nes įmonė nesilaikė aplinkosaugos ir gaisrinės saugos reikalavimų.

Teismas nusprendė priteisti iš įmonės 19 890,22 Eur žalos atlyginimą, 5 proc. dydžio metines procesines palūkanas nuo priteistos sumos (19 890,22 Eur) nuo bylos iškėlimo teisme dienos 2023 m. birželio 26 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA