PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 9 d. 14:39

Klaipėdoje - ukrainiečių registracijos centras

Klaipėda

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


208086

Artimiausiomis dienomis Klaipėdoje bus įkurtas karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras. Jis veiks adresu Paryžiaus Komunos g. 16A  – ­patalpose šalia Futbolo mokyklos, kuriose iki šių metų vasario veikė vakcinavimo nuo COVID – 19 centras.

„Viena vertus reikia pasidžiaugti, kad yra nemažai privačių iniciatyvų tiek renkant įvairią paramą, tiek sutinkant ir padedant atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Tačiau Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimu - jį vakar aptarėme vidaus reikalų ministrės vizito Klaipėdoje metu - apsispręsta Klaipėdoje įkurti oficialų pabėgėlių registracijos centrą, kuriame visos tarnybos, reikalingos pabėgėlių sutikimui, registravimui, nukreipimui bus po vienu stogu“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Anot jo, šįryt, gavus patvirtinimą, kad registracijos centro veiklą galima vykdyti minėtose patalpose, nepažeidžiant galiojančių tvarkų ir įsipareigojimų Europos struktūriniams fondams, nedelsiant pradėti jo įrengimo darbai.

Pabėgėlių registracijos centre bus teikiamos visos karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingos paslaugos ir  pagalba. Centro veiklą koordinuos VRM, tačiau aprūpinimu (reikalingu inventoriumi - baldais, organizacine technika, internetu, transportu ir pastato pritaikymu centrui) turės pasirūpinti Klaipėdos miesto savivaldybė.

Centre planuojama laikinai įdarbinti apie 15-20 Migracijos departamentui pavaldžių darbuotojų, jie vietoje registruos pabėgėlius, kad jiems nebereikėtų dėl to vykti į kitą miestą (šiuo metu pabėgėlių registracija vyksta Alytuje ir Marijampolėje). Kitaip sakant, bus siekiama, kad registracijos centre karo pabėgėliai gautų visus reikalingus atsakymus jų apgyvendinimo Lietuvoje klausimais. Čia pabėgėliams padės Raudonojo Kryžiaus, „Maisto banko“, Vaikų teisių tarnybos ir kitų institucijų, dalyvaujančių priimant pabėgėlius, atstovai.

„Siekiame, kad pabėgėlių registracijos centras pradėtų dirbti dar iki švenčių, ir kad tai būtų ta viena vieta, į kurią pabėgėliai iš Ukrainos atvyktų pirmiausia ir čia gautų visą būtiną informaciją bei pagalbą, kurią labai operatyviai ir kvalifikuotai suteiktų visų aktualių sričių specialistai,“, - sakė meras V. Grubliauskas. Anot jo, esant poreikiui (pavyzdžiui, jei atvyks naktį) šiame pastate bus galima ir laikinai apnakvindinti pabėgėlius iki 72 val., natūralu, užtikrinant ir visus buitinius bei higieninius ir sanitarinius poreikius. „Tuo tikslu jau nuo pat ankstyvo ryto pluša mūsų žmonės, derindami veiksmus bei darbus su VRM bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, IT ir kitais specialistais iš valstybinių institucijų. Tempas – milžiniškas, svarba – išskirtinė, atsakomybė – didžiulė, bet pasirinkimo nėra, tai privalu ir tai bus padaryta“, - užtikrintai kalbėjo meras.

Vidaus reikalų ministerija, ruošdamasi karo pabėgėlių priėmimui, jau įsteigė tris registracijos centrus Alytaus ir Vilniaus miesto bei Marijampolės savivaldybėse.