REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 24 d. 16:43

Klaipėdoje pradėtas šienavimo sezonas

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės inf.


265287

Uostamiesčio viešosiose erdvėse šiandien pradėta pjauti suvešėjusią žolę. Pirmiausia bus nušienautos pagrindinių miesto gatvių žaliosios skiriamosios juostos, pakelės, reprezentacinės erdvės.

„Savalaikis šienavimas svarbus ne tik estetine prasme, tai – savotiška „šluostė“, nubraukianti per žiemą susikaupusius nešvarumus ir dulkes, kuriomis kvėpuojame. Taip pat tai ir priemonė apsisaugoti nuo ligas platinančių erkių. Šienavimas, gatvių valymas, atliekų išvežimas – tai kiekvienam klaipėdiečiui svarbi miesto higienos dalis, kuriai skirsime didelį dėmesį“, - sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto parkų, skverų, žaliųjų plotų želdinimo, aplinkotvarkos ir priežiūros, tarp jų – ir šienavimo, paslaugas atlieka UAB „Klaipėdos želdiniai“ pagal trejiems metams sudarytą 2022m. kovo mėn. 24 d. sutartį Nr. J9-1199 . Sutarties priede numatyta, kokia tvarka turi būti nušienauti miesto žalieji plotai mieste.

Primename, kad už žolės pjovimą daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose yra atsakingi daugiabučių administratoriai arba savininkų bendrijos, jie privalo viešai (daugiabučių namų skelbimo lentose ar kitais komunikavimo su gyventojais būdais) paskelbti teritorijų tvarkymo ir valymo grafikus. Vadovaujantis Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis, nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. daugiabučiams gyvenamiesiems namams priklausančiose faktiškai naudojamose teritorijose žolė turi būti pjaunama periodiškai (žolės aukštis turi būtų ne didesnis kaip 12 cm). Viešosios tvarkos specialistai kontroliuos, kaip laikomasi taisyklių.

Klaipėdoje iš viso yra 16 300 682 kvadratiniai metrai šienaujamo ploto. Vidutiniškai per metus šienavimo darbams Klaipėdos miesto savivaldybė išleidžia 650 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA