REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Liepos 15 d. 09:18

Klaipėdoje baigiasi 2 300 skautų subūrusi tarptautinė stovykla

Klaipėda

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


272949

Klaipėdoje šeštadienį baigsis savaitę vykusi jubiliejinė skautų stovykla „Tarp trijų vandenų“, pranešė organizacija.

Vilhelmo kanalo, Kuršių marių ir Minijos upės apsuptyje įkurtoje stovykloje uždarymo rikiuotėje šeštadienio vakarą lankysis ir seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen.

„Išskirtinė skautų aplinkos dvasia, pozityvumas ir noras kurti geresnį pasaulį šią organizaciją daro labiausiai matomu jaunimo judėjimu pasaulyje, o suformuotos vertybės išlieka visam gyvenimui – tai rodo ir vyresniojo skauto, prezidento Valdo Adamkaus ir kitų asmenų pavyzdžiai“, – sakė V. Čmilytė Nielsen.

Šalia Klaipėdos, Kairių poligone, nuo praėjusio šeštadienio į skautų stovyklą susirinko per 2300 skautų.

Tokio dydžio palapinių miestelis po atviru dangumi įsikuria tik kartą per dešimt metų – jubiliejinių stovyklų metu.

Šįmet į stovyklą atvyko skautai iš Lietuvos ir 12 užsienio valstybių: JAV, Izraelio, Ukrainos, Austrijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Slovėnijos, Estijos, Italijos, Taivano ir Honkongo.

Anot organizacijos, pamario krašte vykstanti stovykla skirta pažymėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį ir vieną svarbiausių skautiškos istorijos įvykių – prieš 90 metų vykusią pirmąją skautišką tautinę stovyklą Lietuvos istorijoje.

1933 metais Palangoje vykusioje stovykloje apsilankė ir Pasaulio skautų įkūrėjas Lordas Baden Pauelis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA