REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 13 d. 14:16

Kilus abejonių dėl parlamentinių išlaidų, politikas M. Matijošaitis stabdo narystę Laisvės partijoje

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


291880

Kilus abejonių dėl parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis įsigytos kompiuterinės įrangos, Marius Matijošaitis paskelbė stabdantis narystę Laisvės partijoje ir pasitraukiantis iš Europos Parlamento (EP) rinkimų sąrašo.

„Kol nėra galutinio verdikto, ar mano išleistos lėšos faktiškai atitiko nustatytą tvarką, stabdau narystę Laisvės partijoje ir traukiuosi iš Laisvės partijos rinkimų į Europos parlamentą sąrašo. Tikiuosi, kad tai liks mano istorija, o ne visos partijos reputacijos klausimas“, – antradienį feisbuke paskelbė M. Matijošaitis.

Jis taip pat pranešė kreipęsis į Seimo Etikos į procedūrų komisiją, jog ši peržiūrėtų jo parlamentinių lėšų panaudojimo ataskaitas ir įvertintų, ar įsigytos prekės ar paslaugos atitinka Seimo valdybos reglamentavimą.

Parlamentaras pirmadienį jau paskelbė pasibaigus kadencijai paliksiantis Seimui įsigytą techniką, kurią teigia naudojantis darbui Seime.

M. Matijošaičio išlaidomis suabejota, kai iniciatyvos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas paskelbė, kad Seimo narys už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko profesionalią muzikinę įrangą, kompiuterius, spausdintuvą, „Samsung“ projektorių, rankų darbo odinį dėklą kompiuteriui „Macbook“, naujausią „Samsung“ telefoną už daugiau kaip 2 tūkst. eurų, dar papildomai nuomojosi kompiuterinę įrangą už beveik 500 eurų per mėnesį.

Pernai pradėtą savivaldybės politikų išmokų tyrimą „Skaidrinam“ A. Tapinui perkėlus į parlamentą, kur jis tikrina Seimo nariams skirtų parlamentinių lėšų panaudojimą, praėjusią savaitę energetikos ministras Dainius Kreivys grąžino nuo 2021 metų pradžios gautas parlamentines lėšas, per 18 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA