REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 29 d. 17:20

Ketvirtus metus Alytaus rajone tęsiamą ekstremaliąją situaciją atšaukti norima po tyrimų

Alytus

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


274179

Alytaus rajone ketvirtus metus besitęsiant ekstremaliajai situacijai dėl „Ekologistikos“ gaisro, savivaldybė sako ją atšauksianti tuomet, kai bus gauti tyrimų rezultatai.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo 2019 metų spalį. Ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis. Gaisro aplinkai padaryta žala, prokuratūros duomenimis, preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 milijono eurų.

Dėl gaisro Alytaus mieste ir rajone buvo paskelbtos ekstremalios situacijos. Mieste ji atšaukta 2020-ųjų balandį, o rajone – tebesitęsia.

Kaip BNS informavo Alytaus rajono savivaldybės merės patarėja Agnė Mankevičiūtė, savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiuose buvo ne kartą siūlyta atšaukti ekstremalią situaciją, tačiau komisija nusprendė sulaukti sveikatos biomonitoringo išvados, kad įsitikintų, ar nebuvo padaryta žalos gyventojų sveikatai ir aplinkai.

„Išvados turėtų būti paskelbtos viešai artimiausiu metu. Pagal naują Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą ekstremalią situaciją atšaukti galės meras savo potvarkiu“, – teigė savivaldybės atstovė.

Kaip BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija su kitais tyrimo dalyviais jau atliko minėtąjį tyrimą ir šiuo metu derina galutinę ataskaitą su ministerijos specialistais, ją planuojama paskelbti artimiausiu metu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA