REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 27 d. 07:15

Ketvirtoji diena: didelė kolona vyksta Kijevo link (nuolat pildoma)

Pasaulis

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


206460

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“. Ukrainoje vyksta nuožmios kovos su priešais.


Foto galerija:

new-phototastic-collage.jpg
tankas.png
7e2ea65d-aa35-41b8-a19b-64c692d8221e.jpg

V. Putinas paskelbė karą Ukrainoje: https://www.etaplius.lt/v-putinas-paskelbe-kara-ukrainoje

Karas Ukrainoje tęsiasi: derybų perspektyvos neaiškios: https://www.etaplius.lt/karas-ukrainoje-tesiasi-kijeve-du-galingi-sprogimai

Trečioji karo diena: https://www.etaplius.lt/trecioji-karo-diena-rusija-ir-ukraina-kaunasi-del-kijevo-nuolat-pildoma

Ketvirtoji karo diena: https://www.etaplius.lt/ketvirtoji-diena-rusijos-sparnuotosios-raketos-apsaude-miesteli-kijevo-apylinkese-nuolat-pildoma

23:50

Didelė kolona vyksta link Kijevo

„Palydovinėse nuotraukose matyti, kaip didelė Rusijos karių vilkstinė vyksta Kijevo link“, - skelbia "The Guardian".

Skelbiama, kad kolonoje yra šarvuočiai, konvojus su degalais. Kolona yra per 60 km nuo Kijevo.
 

23:00

Luhansko srityje dvi gyvenvietės beveik sulygintos su žeme

„Sčastjės ir Stanyca Luhanska gyvenvietės okupuotos ir beveik sunaikintos, okupantai iš Rusijos beveik sulygino jas su žeme“, – dalijasi Luhansko apskrities valstybinės administracijos vadovas Serhijus Gaidajus. 

Kupjansko miestas rusų rankose

Kaip praneša alfa.lt, Charkovo srities Kupjansko meras Genadijus Matsegora atidavė miesto valdžią rusams
 

22:50

ES šalys siųs į Ukrainą naikintuvų

Europos Sąjungos (ES) šalys Kijevo prašymu siųs naikintuvus į Ukrainą, kad padėtų valstybei atremti Rusijos oro ir sausumos puolimą, sekmadienį pranešė bendrijos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

„Suteiksime netgi naikintuvų. Nekalbame tik apie amuniciją. Suteiksime daugiau svarbių ginklų kariauti“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

22:43

Kijevas kreipėsi į Hagą kaltindamas Maskvą „genocido planavimu“

 Kijevas kreipėsi į Tarptautinį Teisingumo Teismą, apkaltindamas Rusiją „genocido veiksmų Ukrainoje planavimu“, sekmadienį pranešė Hagoje įsikūręs teismas.

Pareiškime Kijevas taip pat apkaltino Rusiją „tyčia nužudžius ir sunkiai sužalojus Ukrainos pilietybę turinčius asmenis“, sakoma teismo pranešime.

22:20

ES skirs 450 mln. eurų Ukrainai įsigyti ginklams

Europos Sąjungos (ES) šalys narės sekmadienį sutarė skirti 450 mln. eurų Ukrainai, už kuriuos ši galės įsigyti ginkluotės, pranešė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

Ši priemonė yra dalis plataus ES šalių sutarto paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai paketo.

J. Borrellis taip pat pranešė, jog bendrija formaliai patvirtino sprendimą uždrausti bet kokias transakcijas su Rusijos centriniu banku.

21:50

G. Landsbergis: V. Putino sprendimas didinti branduolinio „atgrasymo pajėgų“ parengties lygį yra desperacija, mes nesijaučiame išgąsdinti

Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas padidinti savo šalies branduolinio „atgrasymo pajėgų“ parengties lygį yra „desperacija“, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.  

„Tai reikia vertinti rimtai, tai yra rimtas grasinimas, bet jis yra desperatiškas. Tai yra Kremliaus desperacija“, – Eltai sekmadienio vakarą sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

21:00

Ukrainos Prezidentas Volodymiras Zelenskis padėkojo Lietuvai už paramą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienio vakarą telefonu kalbėjosi su Ukrainos Prezidentu Volodymiru Zelenskiu. Pokalbyje aptarta situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos atsakas į Rusijos agresiją bei pirmadienį įvyksiantis Ukrainos ir Rusijos atstovų susitikimas.

Pokalbyje Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvai už diplomatinę, finansinę ir karinę pagalbą, kuri padeda kautis už valstybę ir laisvę.

Po pokalbio su G. Nausėda savo paskyroje „Twitteryje“ Ukrainos vadovas pabrėžė palaikantis „nuolatinį kontaktą su lojaliais draugais“.

„Kalbėjausi su G. Nausėda apie dabartinę karinę situaciją, tarptautines pastangas priversti agresorių taikai ir apie Ukrainos narystę ES. Ačiū, Gitanai, už jūsų nenutrūkstamą palaikymą!“, – rašo V. Zelenskis.

20.00

Švedija nusprendė siųsti ginklus Ukrainai

Švedija sekmadienį pranešė atsisakanti ankstesnių nuostatų neteikti ginklų ten, kur vyksta konfliktai, ir nusiųsianti karinės įrangos, įskaitant prieštankinių ginklų, į Ukrainą.

19.00

Suomija suteikė leidimą Estijai perduoti haubicų Ukrainai

Suomijos vyriausybė sekmadienį nusprendė, kad Estija gali perduoti Ukrainai haubicų, anksčiau gautų iš Suomijos. Ginkluotės perdavimui buvo reikalingas šalies, iš kurios šie ginklai buvo gauti, sutikimas.

2009 metais Estija iš Suomijos įsigijo 42 haubicas ir jų šaudmenų už 31 mln. tuomečių kronų (3 mln. eurų).

18.30

Iš Baltarusijos į Ukrainą paleistos raketos

Raketos „Iskander“ buvo paleistos iš Baltarusijos į Ukrainą, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas. Tai įvyko po to, kai prezidento Zelenskio biuras paskelbė, kad Ukrainos ir Rusijos pareigūnai susitiks deryboms dėl Baltarusijos sienos su Ukraina, nors nepasakė kada. Antonas Heraščenka paskelbė filmuotą medžiagą „Facebook“.

17.00

Ukraina per derybas su Rusija nekapituliuos

Ukrainos užsienio reikalų ministras sekmadienį pareiškė, kad Kijevas per derybas su Rusija dėl invazijos nenusileis.

„Mes nepasiduosime, nes nekapituliuosime, nes neatiduosime nė vieno mūsų teritorijos centimetro“, – per nuotolinę spaudos konferencija pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Sunaikintas didžiausias pasaulyje orlaivis

Didžiausias pasaulyje lėktuvas – Antonov An-225 – buvo sunaikintas per Rusijos puolimą, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba.

Lėktuvas buvo suprojektuotas ir pagamintas paskutiniaisiais Sovietų Sąjungos metais. 

16.00

Rusija padidino branduolinės parengties lygį

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį nurodė padidinti branduolinio „atgrasymo pajėgų“ parengties lygį reaguojant į esą agresyvius NATO pareiškimus Rusijos Federacijos atžvilgiu.

Rusijos branduolinis arsenalas yra antras pagal dydį pasaulyje.

15.40

V. Zelenskio ir A. Lukašenkos pokalbio rezultatai

Ukrainos prezidentas socialiniuose tinkluose pasidalijo įrašu apie šiandien įvykusio pokalbio su A. Lukašenka rezultatus: „Sutarėme, kad Ukrainos delegacija be išankstinių sąlygų susitiks su rusais Ukrainos-Baltarusijos pasienyje, Pripetės upės srityje. Aleksandras Lukašenka prisiėmė atsakomybę už tai, kad Ukrainos delegacijos išvykimo, derybų ir grįžimo metu visi Baltarusijos teritorijoje pastatyti lėktuvai, sraigtasparniai ir raketos liks ant žemės.“

15.20

Ukrainos vadas Charkive sako, kad dešimtys rusų pasidavė
Ukrainos pajėgų Charkive vadas Olegas Synegubovas pareiškė, kad dešimtys Rusijos karių pasidavė vykstant kovoms mieste, esančiame už maždaug 30 kilometrų nuo Rusijos sienos.

Jis taip pat tvirtino, kad sugauti kariai skundėsi demoralizacija ir misijos nesupratimu, taip pat degalų trūkumu.

Jis perspėjo civilius likti patalpose, sakydamas, kad „palikdami savo pozicijas rusų kovotojai bando slėptis tarp civilių, prašydami žmonių drabužių ir maisto“.

14.26

Karo pabėgėlių skaičius išaugo beveik iki 400 tūkst.

Beveik 400 000 ukrainiečių pabėgėlių paliko savo namus nuo ketvirtadienio invazijos, sekmadienį pranešė Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras.

14.11

V. Zelenskis kalbėjo su Baltarusijos prezidentu

Ukrainos prezidentas feisbuke skelbia trumpą žinutę: „Kalbėjau su Aleksandru Lukašenka.“ Daugiau informacijos prezidentas nepateikė, tačiau Ukrainos naujienų portalo UNIAN šaltinių duomenimis, artimiausiomis sekmadienio valandomis karo Ukrainoje dalyve Rusijos pusėje oficialiai gali tapti ir Baltarusija. Teigiama, esą baltarusių specialiųjų operacijų pajėgos jau sėda į lėktuvus ir bus išskraidintos į Ukrainos šiaurę – desantininkus planuojama išmesti aplink Kijevą ir 130 km į šiaurės vakarus nuo sostinės esantį Žytomyrą.

14.04

Portugalija pasiųs Ukrainai karinės įrangos

Portugalija prisijungs prie kitų Vakarų valstybių, siunčiančių pagalbą Rusijos puolamai Ukrainai, ir šiai šaliai pasiųs karinės įrangos, sekmadienį pranešė portugalų Gynybos ministerija. Lisabona pasiųs liemenių, šalmų, naktinio matymo akinių, granatų ir įvairaus kalibro šaudmenų, nurodė ministerija socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pranešime. 

14.00

Oro erdvę uždaro Vokietija ir Italija

Vokietija sekmadienį nuo 14 val. Grinvičo (16 val. Lietuvos laiku) trims mėnesiams uždarys savo oro erdvę Rusijos oro bendrovių lėktuvams, pranešė šalies Susisiekimo ministerija. Prie Europos šalių, griežtinančių dėl invazijos į Ukrainą Maskvai paskelbtas sankcijas, prisijungė ir Italija, sekmadienį paskelbusi, jog uždaro savo oro erdvę Rusijos orlaiviams. 

„Italija uždaro savo oro erdvę Rusijai“, – trumpame pranešime nurodė vyriausybės atstovas spaudai.

13.58

Ukraina apskundė Rusiją Tarptautiniam Teisingumo Teismui 

Ukraina padavė Tarptautiniam Teisingumo Teismui skundą dėl Rusijos, kuriuo siekiama priversti Maskvą sustabdyti savo invaziją, sekmadienį pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis. „Rusija privalo būti patraukta atsakomybėn už manipuliavimą genocido sąvoka, kuriuo siekia pateisinti agresiją“, – parašė jis tviteryje. „Prašome skubiai priimti sprendimą, kuriuo Rusijai būtų nurodyta nedelsiant nutraukti karinę veiklą. Tikimės, kad teismo posėdžiai prasidės kitą savaitę“, – nurodė V. Zelenskis.

13.47

Ukraina skelbia išlaikiusi Charkovo kontrolę

Ukrainos Charkovo regiono gubernatorius Olegas Synegubovas pranešė, kad šalies pajėgos išlaikė Charkovo kontrolę po to, kai sekmadienio rytą į miestą įžengė Rusijos karinė technika ir specialiosios pajėgos.

13.10

Link Kijevo juda rusų kolona

Ukrainos kariuomenė skelbia svarbią žinią. Gyventojų prašoma pranešti, pamačius rusų mašinų koloną, pažymėtą raide V. Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnybos, tai ypač pavojingi teroristai, atvykę į Ukrainą su specialia misija. Technika juda link Kijevo.

13.05

Izraelis siunčia Ukrainai 100 tonų humanitarinės pagalbos

Izraelis siunčia Ukrainai 100 tonų humanitarinės pagalbos, siekdamas padėti mūšių sūkuryje atsidūrusiems civiliams, pareiškė šalies ministras pirmininkas. Naftali Bennettas per sekmadienį surengtą ministrų kabineto posėdį pažymėjo, kad, be kita ko, siunčiama medicininė įranga ir vaistai, palapinės, miegmaišiai ir antklodės.

12.57

„Google“ stabdo Rusijos valstybinės žiniasklaidos galimybes užsidirbti jos platformose

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, „Google“ šeštadienį pasekė kitų JAV technologijų milžinių pavyzdžiu ir blokavo Rusijos valstybinės žiniasklaidos galimybes užsidirbti jos platformose. Anksčiau panašių priemonių ėmėsi „Google“ priklausanti vaizdo įrašų platforma „YouTube“ ir socialinis tinklas „Facebook“.

12.55

Belgija uždaro savo oro erdvę Rusijos oro bendrovėms 

Belgija uždaro savo oro erdvę Rusijos oro bendrovių orlaiviams, sekmadienį pareiškė šalies ministras pirmininkas. 

12.35

Skelbiami Rusijos kariuomenės nuostoliai

Ukrainos valstybinė specialiųjų ryšių ir informacijos apsaugos tarnyba paskelbė statistiką, atspindinčią Rusijos armijos nuostolius. Pasak tarnybos, per tris primąsias karo dienas Rusija neteko 27 lėktuvų, 26 sraigtasparnių, 146 tankų, 706 šarvuotųjų kovos mašinų, 49 artilerijos pabūklų, vienos raketų sistemos BUK-1, keturių salvinės artilerijos sistemų „Gradb“, 30 kitokių autotransporto priemonių, 60 cisternų, dviejų nepilotuojamų orlaivių, dviejų laivų. Taip pat tvirtinama, kad per mūšius buvo nukauta apie 4 300 Rusijos karių, bet pažymima, kad skaičius dar tikslinamas.

12.27

Mažiausiai 200 civilių žuvo nuo karo pradžios

Jungtinės Tautos pranešė, jog nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios žuvo mažiausiai 200 gyventojų. Daugybė liko be elektros ir vandens dėl vykstančių mūšių visoje šalyje. Apgadinta ar sugriauta šimtai namų, kelių, tiltų.

12.17

Rusai plėšia Ukrainos parduotuves

Ukrainos valstybinė specialiųjų ryšių ir informacijos apsaugos tarnyba savo feisbuko paskyroje paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip karių uniformomis apsirengę žmonės plėšia parduotuvę.

12.15

Danija uždarys oro ervdę rusams

Danijos užsienio reikalų Jeppe Kofodas tviteryje parašė, kad jo šalis taip pat „uždarys savo oro erdvę Rusijos orlaiviams“.„Šiandien rengiamame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime sieksime uždraudimo visoje ES“, – pridūrė jis.

11.48

Pusė Rusijos technikos Charkove sunaikinta

Ukrainos prezidento patarėjas paskelbė, kad pusė transporto, įsiveržusio į Charkovą, sunaikinta ukrainiečių. Civiliai raginami likti namuose. Pranešama, kad ukrainiečiai specialiai leido rusų kariams įeiti giliai į miestą, kad paspęstų spąstus ir lengviau sunaikintų priešus.

11.43

V. Zelenskis: rusų pajėgos Ukrainoje apšaudo gyvenamuosius rajonus

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad Maskvos pajėgos  bombarduoja gyvenamuosius rajonus, rusų kariams siekiant prasiveržti giliau į šalį. „Praėjusi naktis Ukrainoje buvo siaubinga, vėl šaudė, bombardavo gyvenamuosius rajonus, civilinę infrastruktūrą“, – sakė V. Zelenskis internete paskelbtame kreipimesi. 

11.25

JK užsienio reikalų ministrė: karas gali būti V. Putino eros pabaiga

JK užsienio reikalų ministrė Liz Truss sako, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą gali būti Vladimiro Putino eros pabaiga. Ji pridūrė matanti atkalų Ukrainos pasipriešinimą ir pažadėjo, kad JK ir toliau tieks karinę ir ekonominę paramą. Visgi ministrė pabrėžė, kad šis karas gali užsitęsti ir būti „labai kruvinas“.

10.53

Charkovo gatvėse verda mūšiai 

Rusijos pajėgoms sekmadienio ryte įsiveržus į Charkovą, antro pagal dydį Ukrainos miesto gatvėse vyksta susirėmimai, trata kulkosvaidžiai ir aidi sprogimai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Susirėmimai Ukrainos šiaurės rytuose esančiame mieste užvirė sekmadienio rytą, kautynės vyksta keliose vietose.

10.40

Ukrainos kariuomenė kreipiasi į tautiečius

Ukrainos kariuomenė socialiniuose tinkluose skelbia, kaip pasipriešinti gali paprasti gyventojai. „Nesvarbu, ar turite ginklų, amunicijos, ar ne, naudokite visus įmanomus kovos būdus ir priemones“, – rašoma pranešime. Žmonių buvo paprašyta: išmontuoti kelio ženklus, nuversti medžius, kad judesiai būtų neįmanomi, aktyviai naudoti namuose pagamintus padegamuosius prietaisus, sunaikinti pagrindinius transporto mazgus, būti aktyvesniems naktį ar prieblandoje.

10.05

Charkove vyksta susirėmimai

Charkovo regiono valstybės administracijos vadovas praneša, kad rusams įžengus įt miestą, jame prasidėjo rimti mūšiai, pasigirdo kulkosvaidžių ugnis ir sprogimai.

10.00

Suomija uždarys savo oro erdvę Rusijos orlaiviams 

Suomija prisijungs prie kitų Europos šalių, kurios griežtina dėl įsiveržimo į Ukrainą Maskvai paskelbtas sankcijas, ir uždarys savo oro erdvę Rusijos orlaiviams, sekmadienio rytą paskelbė šalies vyriausybė.

09.56

Rusija atsiuntė derybininkus į Baltarusiją, V. Zelenskis toje šalyje derėtis nenori

Rusija skelbia atsiuntusi derybininkus į Baltarusiją, kur anksčiau buvo nuspręsta vesti derybas. Tačiau Ukrainos prezidentas nenori derėtis šalyje, iš kurios taip pat puolama Ukraina. „Varšuva, Stambulas, Baku – siūlėme Rusijai surengti derybas šiuose miestuose ar bet kuriame mieste, iš kurio raketos netaikomos į Ukrainą“, – teigė V. Zelenskis. Ukraina siekia taikos, tačiau negali derėtis toje šalyje, kuria naudojamasi, puolant Ukrainą.

09.45

Rusija atakuoja Ukrainos kuro infrastruktūrą, aerodromus

Rusija pradėjo naują atakų prieš Ukrainą bangą, kurios taikiniais tapo aerodromai ir kuro tiekimo infrastruktūra. Ankstų sekmadienio rytą galingi sprogimai nušvietė dangų pietinėje šalies sostinės Kijevo dalyje, kur žmonės slėpėsi namuose, požeminiuose garažuose ir metropoliteno stotyse, ruošdamiesi Rusijos pajėgų plataus masto puolimui.

09.20

Ukrainiečiai formuoja užsieniečių savanorių legioną

„Tai bus pagrindinis jūsų paramos mūsų šaliai rekordas“, – pažymėjo prezidentas Volodymyras Zelenskis ką tik paskelbtame pareiškime apie naują Ukrainos užsieniečių savanorių legioną. Dėl registracijos ir išsamesnės informacijos kreiptis į Ukrainos ambasados gynybos atašė savo šalyje.

09.16

Lenkija parūpins traukinį sužeistiesiems gabenti

Lenkija parūpins specialų traukinį sužeistiesiems iš Ukrainos gabenti į įvairias Varšuvos ligonines, šeštadienį pranešė specialiųjų tarnybų koordinatoriaus ministro atstovas Stanisławas Żarynas. 

08.58

Numušta rusų sparnuotoji raketa

Ukrainos gynybos ministerija praneša, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinės oro pajėgos prieš kelias minutes numušė Ukrainos sostinėje iš Baltarusijos Respublikos teritorijos lėktuvu TU-22 paleistą sparnuotąją raketą.

Ukrainos gynybos ministerija praneša apie rusų patirtus nuostolius: prarado daugiau nei 540 pėstininkų kovos mašinų, 16 karo lėktuvų, 18 sraigtasparnių, 102 tankus, 504 šarvuotų transporterius, vieną raketų sistemą „Buk-1“, daugiau nei 20 šarvuotų automobilių. Daugiau nei 3000 Rusijos karių esą žuvo, 200 buvo paimti į nelaisvę.

08.40

Japonų milijardierius H. Mikitani aukoja Ukrainai 8,7 mln. JAV dolerių

Japonų milijardierius Hiroshi Mikitani sekmadienį pareiškė Ukrainos vyriausybei paaukosiantis 8,7 mln. JAV dolerių (7,7 mln. eurų) ir Rusijos invaziją pavadino „iššūkiu demokratijai“.

08.35

Ukrainos pietuose esantį miestą perėmė Rusija

Rusijos kariuomenė dabar užima Nova Kachovką, arba Naująją Kachovką. Tai nedidelis miestelis, tačiau strategiškai patogioje vietoje prie Dnipro upės, kuri tiesiogiai aprūpina Krymo pusiasalį vandens kanalais. Pranešama, kad jo meras Volodymyras Kovalenko pareiškė, kad Rusijos kariuomenė užėmė miesto vykdomąjį komitetą ir pašalino visas Ukrainos vėliavas nuo pastatų.

08.27

Daugiau nei 150 000 ukrainiečių paliko šalį

„Daugiau nei 150 000 ukrainiečių pabėgėlių dabar persikėlė į kaimynines šalis, pusė iš jų į Lenkiją, o daugelis į Vengriją, Moldovą, Rumuniją ir kitas šalis“, – sakė Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras Filippo Grandi.

08.19

Charkove pasirodė Rusijos karinė technika

Regiono administracijos vadovas Olegas Synegubovas pranešė, kad Charkovo miesto centre pasirodė Rusijos „lengvoji karinė technika“. Kariai prasibrovė į miestą. Gatvėse prasidėjo mūšiai.

08.12

Australija siunčia paramą Ukrainai

Australija bendradarbiaus su NATO narėmis, kad tiektų ginklus Ukrainai, sekmadienį žurnalistams sakė ministras pirmininkas Scottas Morrisonas.

07.10 

Rusijos sparnuotosios raketos apšaudė miestelį Kijevo apylinkėse

Ukrainą puolanti Rusijos kariuomenė sparnuotosiomis arba balistinėmis raketomis smogė Vasylkivo miesteliui Kijevo srityje, į pietvakarius nuo sostinės, praneša „Ukrinform“. Apie tai socialinio tinklo „Telegram“ kanale praneš vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenko. Po sprogimo kilo gaisras. Vasylkivo merės Natalijos Balasinovič teigimu, dega naftos terminalas. Taip pat pranešama apie nuožmius mūšius netoliese esančios Kalinovkos gyvenvietės prieigose. Apšaudyta radioaktyvių atliekų laidojimo aikštelė. Užimti Kijevo, ar reikšmingai pasistūmėti per naktį, agresoriams nepavyko, praneša Ukrainos gynybos ministras Aleksejus Reznikovas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA