REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 9 d. 07:14

Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo referendume ir šalies prezidento rinkimuose diena

Lietuva

Išankstinis balsavimas. ELTA / Andrius Ufartas

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


300505

Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo šalies prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo diena.

Rinkėjai balsuoti iš anksto kviečiami nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Iš anksto balsuoti ketvirtadienį ketina ir kandidatė į prezidentus, premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

VRK duomenimis, per dvi pirmąsias išankstinio balsavimo dienas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo daugiau nei 91 tūkst. rinkėjų. Tai yra 3,82 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausiai savo valią reiškė Neringos savivaldybės gyventojai, pasyviausiai – Šalčininkų rajono rinkėjai.

ELTA primena, kad antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi aštuoni kandidatai. Tarp jų – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje taip pat bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

VRK duomenimis, rinkti Lietuvos prezidentą ir išsakyti savo nuomonę referendume dėl pilietybės išsaugojimo šiemet teisę iš viso turi 2 mln. 385 tūkst. 234 rinkėjai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA