REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 28 d. 07:25

Ketvirtadienis – paskutinė diena kandidatams į prezidentus VRK pristatyti rėmėjų parašus

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


296321

Ketvirtadienį pretendentai į kandidatus prezidento rinkimuose turėtų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatyti surinktus rėmėjų parašus.

Kovo 28 d. – paskutinioji diena, iki kada kandidatai turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Dar kartą savo šansus prezidento rinkimuose bandanti premjerė Ingrida Šimonytė, antrosios kadencijos poste siekiantis Gitanas Nausėda, antisemitiniais pasisakymais pagarsėjęs parlamentaras Remigijus Žemaitaitis bei Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis tą jau padarė.

Kaip praneša VRK, ketvirtadienį parašus į komisiją ketina pristatyti Laisvės partijos keliamas kandidatas Dainius Žalimas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Giedrimas Jeglinskas, „valstietis“ Aurelijus Veryga, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė, Eduardas Vaitkus, Gintautas Kniukšta bei Valdas Tutkus. Kada komisijai parašus pateiks kitas savarankiškai išsikėlęs kandidatas Arūnas Rimkus – neskelbiama.

Kandidatai į prezidentus rinko parašus tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Tiesa, konservatorių keliama I. Šimonytė rėmėjų parašus rinko tik internetu.

Gavusi pretendentų pristatytus parašus, VRK juos kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA