REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Rugsėjo 18 d. 13:59

Keturmetė mirė nuo COVID-19 po to, kai ją užkrėtė antivakserė mama

Pasaulis

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


188310

4-metė Teksaso gyventoja mirė nuo koronavirusinės infekcijos, kurią greičiausiai pasigavo nuo savo antivakseriškų įsitikinimų mamos, žiniasklaidai papasakojo pati mažylės gedinti motina.

Kali Cook mirė savo namuose Baklife praėjusį antradienį, praėjus vos penkioms valandoms po to, kai anksti ryte ji pabudo su pirmaisiais karščiavimo požymiais, vietos žiniasklaidai sakė jos mama Karra Harwood.

„Vieną sekundę jai viskas buvo gerai, o kitą jos netekome, – sakė širdgėlos neslepianti mama. – Liga ją iškart pasiglemžė.“

Harwood teigimu, praėjusią dieną ji kartu su savo sužadėtiniu sužinojo sergantys COVID-19. Pora į darbą jau kelias dienas nėjo dėl ligos ir karantinavosi dviese namuose.

„Stengiausi laikytis nuo jos atokiau, nenorėjau, kad susirgtų ji ir kiti mano vaikai“, – pasakojo moteris. Be mergytės Kali, pora taip pat augina sūnų ir 5 mėnesių dukrelę. Abu vaikai taip pat užsikrėtė koronavirusu.

Mama spaudai sakė, jog dabar gailisi, kad anksčiau nepasitikėjo COVID-19 vakcinomis. Teksase visuomenės vakcinacijos lygis siekia vos kiek daugiau nei 50 procentų.

„Aš buvau viena iš tų antivakserių, buvau nusiteikusi prieš vakcinas, – sakė ji vietos laikraščiui. – Dabar svajoju, kad nebūčiau tokia buvusi.“

Galvestono apygardos vyriausiasis visuomenės sveikatos specialistas Philipas Keiseris vietos žinioms sakė, kad nors kalbėti apie vaikų mirtis nuo koronaviruso labai sunku, tai daryti būtina.

„Jeigu jūsų vaikas susirgo, labai svarbu, kad negalvotumėt – „ai, taigi viskas jam bus gerai“, – sakė Keiseris. – Jeigu jūsų vaikas serga, kreipkitės į gydytojus.“

Kali pastarąsias savaites jau lankė vaikų darželį, tačiau specialistai nemano, kad ji ten galėjo užsikrėsti. Tiriant paskutiniuosius mergytės kontaktus nenustatyta kitų infekuotų asmenų be jos šeimos narių.

„Jos širdelė buvo pernelyg tyra šiam žiauriam pasauliui, ir Dievas nusprendė, kad jam šalia savęs reikia dar vieno nuostabaus angelo“, – apie dukrelę sakė gedinti mama.

Parengta pagal „Fox News“REDAKCIJA REKOMENDUOJA